Do admina

Temat przeniesiony do archwium.
31-52 z 52
| następna
Proponuje zamiast wyciągać tutaj brudy i wdawać się w przepychanki skupić się na tym co zrobić, aby naprawić to co nie działa tak, aby dla każdego było tu miejsce. Padła między innymi propozycja ignorowania wpisów wybranego użytkownika, przerabiałem tę opcję swego czasu na innym forum i plusem było to, że wpisy "nielubiących" się osób nie działały jak płachta na byka.

Slucham innych propozycji.
Nie, nie wieje chlodem...tylko TETNI ZYCIEM! ;-)
---------
Morena...
Nie wiem jak chcesz szlifowac hiszpanski...ale mozesz np. otworzyc temat w "Nauka jezyka"...Albo jeden: dla Ciebie... (to - jak masz zamiar TU sie uczyc), albo po prostu pytaj o poszczegolne "problemy/watpliwosci"... za kazdym razem otwierajac nowy temat.
Do wyboru...Do koloru...;-)
En cualquier caso: ¡Bienvenida!
Cytat: Lukar
Proponuje zamiast wyciągać tutaj brudy i wdawać się w przepychanki skupić się na tym co zrobić, aby naprawić to co nie działa tak, aby dla każdego było tu miejsce. Padła między innymi propozycja ignorowania wpisów wybranego użytkownika, przerabiałem tę opcję swego czasu na innym forum i plusem było to, że wpisy "nielubiących" się osób nie działały jak płachta na byka.

Slucham innych propozycji.

Proponuję napisać regulamin, oraz napisać co jest celem forum. Wiele było opinii, że jest to forum tylko dla osób posługujących się wariantem iberyjskim języka hiszpańskiego, więc trzeba ustalić, czy tak ma być czy też nie (co jest bez sensu, bo Hiszpania to tylko jeden z wielu krajów hiszpańskojęzycznych). Wprowadzić też ban tymczasowy gdy uzbiera się większa ilość uzasadnionych raportów.
Zamiast ignorować użytkowników, proponowałbym wprowadzenie puktów za wypowiedzi. Uzbiera się odpowiednia ilość negatywnych ocen, wpis jest ukrywany (z mozliwością jego podglądu dla zainteresowanych).
edytowany przez Cristobalito: 13 lis 2011
Ja jestem za regulaminem, ale punkty za odpowiedzi nie mają dla mnie sensu - to mamy odpowiedzi oceniać zamiast teksty? Będziemy teraz minusować się wzajemnie i ukrywać posty, bo kilka osób złośliwie minusa postawiło?
edytowany przez Pedrito_88: 13 lis 2011
Nie jest nas dużo. Prawda jest taka, że albo dojdziemy do jakiegoś konsensusu, albo to się rozpadnie.
Obok ocen można też dać notę, komu się podoba/nie podoba. Jak na facebooku.
Moim zdaniem się rozpadnie. Albo już rozpadło. Nic tego forum nie uratuje. Na pewno nie system minusów. Problemem jest nie brak systemu ocen postów, tylko zachowanie niektórych użytkowników forum.
En mi opinión, el tema es más que simple. ES SUFICIENTE que las participaciones en este Forum se reducen a las cuestiones idiomáticas evitando todo tipo de opiniones especialmente sobre los participantes y sus inscripciones salvo los errores cometidos. Así de facil ... aunque, esta fórmula exige cierta disciplina personal. Es difícil pero superable.
No tanto, a veces es difícil limitarse sólo a cuestiones idiomáticas. Por ejemplo - la vida en España, etc. Creo que el sistema de puntos cohibiría la falta de moderación de los engreídos.
Forum nie jest tylko dla osob poslugujacych sie iberyjska odmiana hiszpanskiego bo hiszpanski to nie tylko Hiszpania. Pytanie raczej czy ktos proszacy o poprawe pracy, tlumaczenie itp. oczekuje wersji iberyjskiej i czy jesli dostanie odpowiedz nie do konca zgodna z ta odmiana, to czy bedzie to dla niego problemem i czy powinien dostac z odpowiedzia informacje, ze odpowiadajacy uczyl sie, przykladowo, meksykanskiej odmiany jezyka.
Cytat: Lukar
Forum nie jest tylko dla osob poslugujacych sie iberyjska odmiana hiszpanskiego bo hiszpanski to nie tylko Hiszpania. Pytanie raczej czy ktos proszacy o poprawe pracy, tlumaczenie itp. oczekuje wersji iberyjskiej i czy jesli dostanie odpowiedz nie do konca zgodna z ta odmiana, to czy bedzie to dla niego problemem i czy powinien dostac z odpowiedzia informacje, ze odpowiadajacy uczyl sie, przykladowo, meksykanskiej odmiany jezyka.

Przy każdym poście, małe info o forumowiczu, np. jakiej odmiany hiszpańskiego używam, jak np. tutaj:
http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=1987999
edytowany przez Cristobalito: 13 lis 2011
(to do Zera (elche) bylo...)
=> http://www.hiszpanski.ang.pl/forum/nauka-jezyka/215707/page/2#post1353773
He, he...
---------
Dime de qué presumes y te diré de qué careces...
edytowany przez Una_: 13 lis 2011
Propozyjcja z info. - wydaje mi sie super!
Przy okazji...ta info moze zawierac...np. liczbe postow...i staz...na forum.
?
Cytat: Una_
(to do Zera (elche) bylo...)
=> http://www.hiszpanski.ang.pl/forum/nauka-jezyka/215707/page/2#post1353773
He, he...
---------
Dime de qué presumes y te diré de qué careces...

Z jednej wojny na drugą.
Buhaha
Cytat: Una_
Propozyjcja z info. - wydaje mi sie super!
Przy okazji...ta info moze zawierac...np. liczbe postow...i staz...na forum.
?

Tak. Genialne. 1000 glupich postow, i 5 lat stazu. Wspaniale kryterium.
A tam wojna...
To pokazanie, ze tu proponuje (TYLKO sprawy jezykowe itd.) a ponizej zaprzecza...zdradzajac jednoczesnie kim jest i po co to robi itd.
Nic wiecej...
Igual que tú. Hay que marcar la FECHA. Todo cambiará (espero).
Aż z ciekawości zajrzałem na swój profil i poza ostatnią dyskusją i tą wcześniejszą z Pedrito nie widzę nic co wskazywałoby na jakieś nieprawidłowości. Możesz sprecyzować wypowiedź?

Nie chodzi mi tutaj o obrażanie, tylko odpowiadasz tak, że człowiekowi odechciewa się pytać o cokolwiek. Wiadomo, że czasami ktoś wymyśli takie pytanie, ze aż mierzi ale to nie znaczy że od razu trzeba atakować niemiło swoją inteligencją.
Napisałam o co mi chodzi i mam nadzieje, że choć troszkę zmienisz swoje wypowiedzi (na milsze), bo ogólnie widać, że lubisz pomagać i fajnie byłoby gdybyś dalej tak robił.
Pozdrawiam :)
Zeby sie nie dublowac, przenioslam post.
edytowany przez cambiar: 13 lis 2011
Cambiar !!!
Estás más que equivocada. Pedrito aporta más a este Foro que los demás juntos. Otra, es "sacar" lo BUENO (que lo es) de sus aportaciones.
En mi opinión, Pedrito es el más apropiado para este Foro demostrando su amplio conocimiento del llamado "Español". Uno se lo toma o deja siendo una alternativa más que atractiva. No como Unas rodeadas de Google, RAE o dicionarios dando su "particular opinión". Salvo las del barrio. Chapó ..
edytowany przez elche_0: 13 lis 2011
jooo, soy demasiado vaga ..................................................
Cytat: Cristobalito
Cytat: Lukar
Forum nie jest tylko dla osob poslugujacych sie iberyjska odmiana hiszpanskiego bo hiszpanski to nie tylko Hiszpania. Pytanie raczej czy ktos proszacy o poprawe pracy, tlumaczenie itp. oczekuje wersji iberyjskiej i czy jesli dostanie odpowiedz nie do konca zgodna z ta odmiana, to czy bedzie to dla niego problemem i czy powinien dostac z odpowiedzia informacje, ze odpowiadajacy uczyl sie, przykladowo, meksykanskiej odmiany jezyka.

Przy każdym poście, małe info o forumowiczu, np. jakiej odmiany hiszpańskiego używam, jak np. tutaj:
http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=1987999

Cieszę się bardzo, że w końcu głośno powiedziałeś, że forum nie jest tylko dla ludzi mówiących/uczących się hiszpańskiego z Hiszpanii. Na pytanie jakiej odpowiedzi ludzie oczekują chyba ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, bo jednych będzie interesował hiszpański z Hiszpanii, innych z innego kraju, jeszcze innym w ogóle będzie to obojętne. Odpowiem więc na moim przykładzie. Kiedy zaczynałam się uczyć angielskiego ze świeczką trzeba było szukać podręczników czy jakichkolwiek materiałów do nauki amerykańskiego, a nie jestem aż takim dinosaurem. Wszystkie materiały były w angielskim brytyjskim, w szkole uczyło się brytyjskiego etc., więc nawet jak ktoś chciał nauczyć się wersji zza oceanu to nie bardzo było jak, więc po prostu nie miał wyboru. Zakładam, że sporo się to ostatnio w tej kwestii zmieniło.

Myślę, że to samo jest z hiszpańskim. Sama zaczynałam od tego z Półwyspu, a potem życie ułożyło się tak, a nie inaczej i teraz mówię meksykańskim. W polskich szkołach pewno najczęściej uczą hiszpańskiego z Hiszpanii. Teraz pytanie, ilu ludzi uczy się języka pod egzamin, a ilu żeby po prostu go znać, używać na codzień i nie uchodzić przy tym za dziwoląga? I to nie jest tak jak niektórzy na forum mówią, że język zza oceanu jest niegramaczyny i niepoprawny. Owszem, może za taki uchodzić według stadnardów w Hiszpanii, ale tutaj tak się mówi i nie ma to nic wspólnego ze znajomością języka czy wykształceniem, to są po prostu inne normy.

Gdyby ktoś pojechał do jakiegokolwiek innego kraju hiszpańskojęzycznego poza Hiszpanią i zaczął mówić hiszpańskim z Hiszpanii to oczywiście, w większości przypadków zostanie zrozumiany, ale będzie brzmiał bardzo nienaturalnie. Dlatego uważam, że należy pozwolić użytkownikom wybrać jakiego hiszpańskiego chcą się uczyć czy w jakim hiszpańskim chcą, by coś było poprawione. Ja nie mam problemu jak ktoś poprawia zadanie w innym hiszpańskim, widzę jednak, że niektórych na forum bardzo boli, że „mieszamy ludziom w głowach herezjami zza oceanu,” więc zgadzam się z tym ,co napisał Cristobalito, żeby obok każdego użytkownika dodać krótką notakę jakiego hiszpańskiego używa. Bardzo podobną propozycję zgłaszałam jakiś rok temu, żeby dodać flagi i wtedy będzie jasne co i jak. Być może to zdejmie nam z pleców odpowiedzialność za młode pokolenie. Dziwi mnie jednak bardzo podejście niektórych ludzi, że jest tylko jeden poprawny hiszpański, ten z Hiszpanii, pomimo że mówi nim tylko ok. 10% hiszpańskojęzycznych. To tak jakby mówić, że jedyna poprawna wymowa w angielskim to RP, bo takiej uczą w szkołach (taaaa) i tak mówią (mówili? Bo to już też się powoli zmienia) prezenterzy w brytyjskich wiadomościach. Pytanie teraz, ile % anglojęzycznych takiej wymowy używa i czy reszta świata naprawdę mówi tak koszmarnie?
Po prostu pod każdym nickiem może być miejsce by wpisać odmianę języka, albo też malutka flaga. I abyśmy się nie obrazkowali, niech będą do wyboru flagi z zestawu, a nie opcja ładownia własnego obrazka, bo zamiast flag pojawią się pieski, widoczki itd.
Temat przeniesiony do archwium.
31-52 z 52
| następna

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie