Miłośnicy Gwinei Równikowej, łączmy się!

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym powitać Was serdecznie w nowej grupie na forum pt. "hiszpański z Gwinei", której jestem moderatorem. W grupie tej rozmawiać będziemy o Gwinei Równikowej i jej odmianach języka hiszpańskiego. Jest to doskonałe miejsce by zadać pytanie na temat słówka zasłyszanego w gwineańskiej telenoweli, na temat danego dialektu, lub by np. podzielić się swoimi wrażeniami z podróży do Gwinei Równikowej. Jednym słowem - wszystko dla miłośników Czarnej Afryki i jej odmian języka hiszpańskiego.

Ustawienia grupy polegają mojej edycji, na chwilę obecną posty widzą wszyscy użytkownicy forum, ale aby móc pisać, zakładać nowe wątki i odpowiadać na posty, trzeba przystąpić do grupy. W tym celu wchodzimy w "Katalog grup" i przy grupie "hiszpański z Gwinej" klikamy "dołącz". Następnie jako moderator akceptuję osobę i tym samym daję jej możliwość pisania w grupie. Ma to tylko i wyłącznie na celu odrzucenie osób, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jedynym celem ich obecności będzie spamowanie i obrażanie innych użytkowników.

Chciałbym aby ta grupa była miejscem gdzie można w pełni swobodnie wyrażać swoje poglądy - oczywiście również te skrajnie sprzeczne z moimi, jako moderatora, wszytko to jedynie pod warunkiem przestrzegania zasad kultury i tematyki grupy - tu nie pomagamy z pracą domową, lecz rozmawiamy o Gwinei i jej języku. Jako moderator mam prawo upomnieć, jak również zablokować i usunąć z grupy użytkownika, który złamie szeroko pojęte zasady kultury, a zwłaszcza ubliża innym użytkownikom, w tym na zasadzie: nie potrafisz nawet po polsku pisać tępaku, lub też nie oglądaj tych gwineańskich śmieci. Możemy się tu poprawiać, nie zgadzać się ze sobą i dyskutować, tak długo, póki atakowane są poglądy, a nie osoby, za złamanie zasad blokuję użytkownika.

Nie mam na celu tworzenia grupy "dla siebie", jestem jedynie jej pomysłodawcą i w przyszłości (gdy już będzie dostępna taka opcja) chciałbym podzielić funkcję moderatora również z innymi, wybranymi osobami...

W grupie mile widziane są wszelkie osoby uczące się odmian gwineańskich od całkowicie początkujących, po zaawansowane, jak również osoby uczące się odmiany z Hiszpanii, pragnące poszerzyć swoją wiedzę na temat Afryki i zwłaszcza wszyscy miłośnicy Gwinei Równikowej.

Zapraszam do uczestnictwa i pisania! :)

Vivaracho
edytowany przez Vivaracho: 01 sie 2011
no i po co takie zabawy...?
Czemu zabawy ? Gwinea była kiedyś kolonią i hiszpański jest tam językiem urzędowym :-)
Na pewno będzie mnóstwo zainteresowanych wpływem rdzennych afrykańskich języków na tamtejszy hiszpański i chętnych do nauki jakichś niesamowitych i bardzo potrzebnych każdemu słów...
Warto też wspomnieć o Saharze Zachodniej, dawniej pod nazwą Sahara Hiszpańska to również region w Afryce gdzie także mówi się po hiszpańsku... A co do samej Gwinei temat mi się bardzo podoba jestem także w trakcie pisania artykułu po hiszpańsku o tym kraju. Pozdrawiam ...
Słyszał ktoś kiedyś o gwinejskich telenowelach?

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia