Pocztówka do Meksyku

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć :)
Już od bardzo dawna męczę się z wysłaniem pocztówki do Meksyku. Mianowicie, kolega podał mi swój cały adres, tylko ja nie wiem w jakiej kolejności go napisać[i nie wiem co uwzględnić]. I czy na kartce napisać wszystko po przecinku czy może jedno pod drugim? Jak to zrobić?
Będę baardzo wdzięczna za pomoc.
Buziaki ; **
Cytat: Nadia0303
Cześć :)
Już od bardzo dawna męczę się z wysłaniem pocztówki do Meksyku. Mianowicie, kolega podał mi swój cały adres, tylko ja nie wiem w jakiej kolejności go napisać[i nie wiem co uwzględnić]. I czy na kartce napisać wszystko po przecinku czy może jedno pod drugim? Jak to zrobić?
Będę baardzo wdzięczna za pomoc.
Buziaki ; **
Tak, z Nimi w Ameryce Łacińskiej jest ten problem, że nie potrafią porządnie podać swojego adresu tak, jak się go umieszcza na kopercie. Taki sam problem miałem z Republiką Dominikany i Wenezuelą. Ja adresować kopery uczyłem się w młodszych klasach podstawówki, potem setki razy w życiu widziałem mój adres na przeróżnych listach, w przeróżnych formularzch i sam nie wymienię w czym... Czy Oni nie używają poczty, że nie wiedzą jak się porządnie adresuje? To jakaś paranoja jest, ale tak tam właśnie jest. Musisz przycisnąć swojego kolegę i jasno mu powiedzieć/napisać, żeby Ci napisał ten adres dokładnie tak jak się go umieszcza na kopercie. Powiedz Mu, że Ty jako, że nie jesteś z tamtąd po prostu nie wiesz jak to napisać i go prosisz o pomoc by Ci wytłumaczył.
Dzięki za odpowiedź i to prawda, nie potrafią podawać swojego adresu.
Za każdym razem kiedy pytałam mojego kolegę o adres pisał inaczej :D
Teraz podał mi tak jak powinno być, jeszcze się wspomogłam jakimiś stronami meksykańskimi z adresami, więc załapałam. Ale tak ogólnie to masakra ; ))

 »

Studia językowe