Manu Chao

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że jest już założony temat z muzyką hiszpańską, ale Manu jest Hiszpanem,ktory wychowal się we Francji i zasługuje według mnie na nowy temat dotyczący jego osoby :-) Wypowiadajcie się co sądzicie o jego muzyce (dla mnie rewelacja, non stop slucham jego piosenek). To co mi się w jego muzyce podoba to ogromne zróżnicowanie, tego co tworzy. Me gustas tú to dla mnie kultowa piosenka nawet pomimo tego, że gdy zacząłęm sie uczyć hiszpańskiego i zrozumialem tekst to jest on lekko mówiąc "dziwny" to kultowa piosenka dla mnie :-)
TAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MANU CHAO JEST SUUUUUUUPPPPPPEEEERRRRRR!!!!!!!!!!! A "ME GUSTAS TU" TO TAKA MOJA JAKBY PIERWSZA HISZPAŃSKA PIOSENKA - PRZERABIAŁAM JĄ NA LEKCJI! UWIELBIAM TO =))
zawsze się zastanawiam, czemu tu nie wychodzą wilkie litery, tylko się zamieniają na małe....hmm
Masz racje, Manu Chao jest po prostu niezwykly! Sluchalam go swego czasu non stop, zwlaszcza w samochodzie- hehe. To nie jest muzyka dla wszystkich, bo nie wszyscy łapia te klimaty (i bardzo dobrze!!!). Jest coś wciagającego w jego muzyce, nie umiem tego okreslic - przydymiona atmosferka? lekki odlot? manana?
A i tak niektórzy twierdzą, że wiekszą przyjemnosć sprawia mu spiewanie niz jego odbiorcom słuchanie... Ich problem, niech im spiewa Ricky Martin!
bo nie nalezy pisac tylko duzymi literami (oznacza to krzyk), wtedy są zamieniane na małe :)
fiorellina Ricki Martin tez jest dobry z utworem La vida loca ;-) a tak powaznie to masz racje, że Manu jest przeznaczony, a włąściwie jego muzyka jest przeznaczona dla określonych odbiorców.Może jego teksty nie grzeszą czyms nadzwyczajnym bo w kółko śpiewa "podobasz mi się, lubie samoloty itp." albo witamy w Tijuanie itp. ale uwielbiam go za specyficzny klimat jego muzyki, głos oraz tego, że śpiewa po hiszpańsku. On również zaśpiewal kilka piosenek po francusku, ale one już mi się nie podobają. Tak na marginesie on chyba mial kiedyś zespół o nazwie Manu Nagra.
Pozdrawiam
lubie manu chao,zaluje ze kiedys stracilem jego koncert...:(
choc jego ostatnia plyta jakos nie przypadla mi do gustu(SIBERIE M’ETAIT CONTEEE ) dla zainteresowanych wrzucic na siec.
un saludo.
icaro
Jak wstaje rano i wlaczam koncertowe Manu to od razu zyc mi sie chce :D
I marze o jego koncercie w Polsce...
Mano Negra! - małe sprostowanie
"M la polaca", Manu Chao i Mano Negra to to samo ;]. Tylko ze "Mano Negra" to stara nazwa ;]
A slyszales duet Manu Chao + Joaquin sabina "No soporto el rap"? Ciekawy :))
Wczoraj Manu Chao był na open'er festival w Gdyni. Prawdę mówiąc nie znałam wczesniej tego zespołu, no tylko kiedyś jedna piosenkę. Myslałam, ze będzie beznadziejnie ale strasznie się myliłam. Maja w sobie mnóstwo energi tak jak i ich piosenkio :) Publiczność bardzo dobrze się bawiła, nawet Brian z Placebo powiedział, że widział ich występ i bardzo mu się podobało :) Naprawdę zajefajny koncert :)
Manu Chao i Mano Negra to nie to samo.rnPo prostu Manu Chao był kiedys liderem Mano Negry i nagrał z nimi 5 płyt.rnW swoim obecnym repertuarze koncertowym Manu ma wiele utworów Negry, przede wszystkim tych których był autorem.rnDla zainteresowanych płyty Mano Negry :rn1.Patchankarn2.Puta's Feverrn3.King of Bongo - utwór tytułowy jest pierwowzorem hitu z solowej płyty Manu "Clandestino"rn4.In The Hell of Patchinko ( live )rnPozdrawiam Marekrn5.Casa Babylon
Uwielbiam Manu Chao. Me gustas tu to moja ukochana piosenka,slucham jej non stop!Kompletnie zwariowalam na punkcie tego pana :)
To dzięki niemu chce mi się uczyć hiszpańskiego.Żeby rozumieć o czym on tak pięknie śpiewa.Dużo jego piosenek ma jakiś przekaz,on śpiewa z taką pasją,jego nie można nie kochać;)Chociaż go nie znam to dla mnie jest wyjątkowym człowiekiem.Dużo moich znajomych nie rozumie co takiego widzę w nim i jego piosenkach (raczej odbiegają od tych,które puszczają w radiu,na vivie itp.).Jeszcze do tego tak ślicznie gra na gitarze...Kiedyś zespół w którym grał nazywał się Mano Negra (bez problemu znajdziecie teledyski na you tube,zadowolą fanów Manu).Widziałam też nagranie z koncertu.Czad!
Dla sympatyków [choć pewnie Ci prawdziwi już wiedzą;)] 15 lipca we Wrocławiu odbędzie się koncert Manu Chao w ramach festiwalu "Wrocław Non Stop – Przestrzeń Miejska"
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe