zaimki osobowe

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 81
poprzednia |
Hola. Bardzo proszę o pomoc, utknełam w martwym punkcie, chodzi o zaimki osobowe, tzn kiedy stoją przed rzeczownikiem, a kiedy są wpisywane po rzeczowniku i pisane razem, osobno??? Dodajemy "se" ale kiedy, czarna magia. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć. Jeżeli miałby ktoś jakieś ćwiczenia z tego tematu to prosiłabym o przesłanie na e-mail [email] Wielkie dzięki. Pozdrawiam :)
Tego jest troszke pokomane bo trzeba się troche rzeczy nauczyć
po pierwsze: wszystkich zaimków osobowych hehe ale to chyba logiczne
po drugie: czasowników zwrotnych

A teraz jak się tego używa, a więc

w bezokoliczniku zaimek pisze się za czasownikiem i pisze się go łącznie, a przy odmianie pisze się przed czasownikiem i pisze się go osobno ale trzeba pamiętać zeby odmienic zaimek zgodnie z osobą

np. sentarse - siadać

yo me siento - siedzę
tu te sientas - siedzisz
él se sienta - siedzi
itd.

Ale jest taka uwaga do bezokoliczników bo jeżeli bezokolicznik dotyczy jakiejś osoby to zaimek pozostaje na końcu i piszemy go razem

np.
yo quiero sentarme - chcę usiąć
tu nesectio ducharte - musisz(potrzebujesz) wziąść prysznic

i to wszystko co ja wiem heheh
jeszcze chciałe dodać że głupie jest to ze w języku hiszpańskim są czasowniki zwrotne takie co w polskim zwrotnymi nie są :)
więc przy nauce czasowników dobrze też uczyć się odrazu czy to jest zwrotny czy nie
Dzięki ale może źle napisałam, chodziło mi o zaimki osobowe me, te, lo, le, nos, os, los, les, las tzn dopełnienie bliższe i dalsze. Jak ktoś wie to proszę o pomoc
hej..jak chcesz moge wyslac ci kilka cwiczonek na dopelnienie dalsze i blizsze..co ty na to? tylko podaj mi maila swojego :) moze cos zrozumiesz..jest troche wytlumaczone tez :)
ok..juz widze twojo adres email hehe.
saludos
Mozesz mi tez wyslac?

podszyw @ gmail com

Dziekuje z gory!
rozumiem ze to twoj mail tak??: [email]
saludos
Tak. Specjalnie napisalam z przerwami, aby mnie jakis program spamerski nie wylapal:)
Dzieki, dostalam! Czy to sa cwiczenia z USO de la gramatica espanola? Masz to ksiazke w komputerze?
333it333 a który chcesz poziom ? ELEMENTAL, INTERMEDIO I AVANZADO.)
Inf, wszystkie!:) Masz te ksiazki w formie elektronicznej???????
no ja niestety nie mam..;/ pozdro
333it333 mam w końcu mam dostęp do wszystkich biblotek w Hiszpanii. wyśle ci wieczorem
333it333 narazie Ci wysyłam 1 część
W taki razie czekam niecierpliwie:)
wysłałem*
Nie dostalam jeszcze:( Na pewno dobry adres wpisales?
333it333 pod dobry adres wysłałem. A przy okazji wysyłam Ci inny podręcznik do gramatyki
karuś zaraz sprawdzę co wywijasz na tej stronie
Inf, z jakiego adresu wyslales? Moze mam tam konto....
333it333 z adresu [email]
hehe..a mozesz mi tez przyslac ta ksiazke?? moj mail to [email]
saludos
karuś podeśle ci z chęcią po starej znajomości
Zalozylam sobie nowe konto: [email]

Mozesz mi jeszcze raz wyslac???
wielkie dzieki :)
dostalas juz???
karuś od roku się ze mną męczysz, więc chetnie ci podeślę)
333it333 wyśle ci obie ksiązki jeszcze raz na interię
Dzieki, a jakiej wielkosci jest ten plik?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 81
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia