Podręcznik do nauki j. hiszpańskiego dla dzieci

Temat przeniesiony do archwium.
Hola ;)
Od września zaczynam dawać korepetycje z j. hiszpańskiego 10-letniej dziewczynce i mam problem z doborem podręcznika. Nie zdawałam sobie sprawy, że na rynku jest tak dużo dostępnych podręczników do nauki j. hiszpańskiego dla dzieci...
Mieliście stycznośc z tego typu podręcznikami/ćwiczeniowkami? Może polecacie jakies?
Ja zastanawiam się między Los Trotamundos, La Pandilla i Pasacalle, ale jestem otwarta także na inne tytuły ;)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mam podobny problem.. Zdecydowałaś się może na jakiś podrecznik?? Ja skłaniam sie ku Pascalle ale Pandillla tez wydaje sie ok tylko nie mialam okazji jej przejrzec.
Mozesz napisac cos o swoich doswiadczeniach?
Cześc, przepraszam że tak późno odpisuję, rzadko tu wchodzę :(
Tak, mam Pasacalle i La Pandilla. Bardziej podoba mi się La Pandilla, generalnie uczymy sie rzeczy po kolei wg tej książki, a z Pasacalle kseruje tylko dodatkowe i cwiczenia i jakies ciekawsze rzeczy. La Pandilla ma niestety taki minus ze jest bardzo cienki (podręcznik ma okolo 60 stron, Pasacalle jest lepszy pod tym wzgledem - ma 96 stron).
Ale podsumowujac:
- w La Pandilla podoba mi sie kolejnosc poznawnia nowych zagadnien - zaczynamy od przedstawiania sie, liczb, kolorow itd, gramatyka prosta, nie wszystko na raz, np. na jednej lekcji poznajemy odmiane czasownikow z koncowka -ar, na innych kolejne.
- w Pasacalle za szybko leca z gramatyka, na jednej z pierwszych lekcji jest juz wprowadzone gerundio (uwazam ze na takim etapie jest to zdecydowanie niepotrzebne), na doslownie nastepnej lekcji sa podane wszystkie odmiany wszystkich 3 grup czasownikow i do tego we wszystkich osobach. 10-letnie dziecko nie jest w stanie sie nauczyc tego wszystkiego z lekcji na lekcję.
- widziałam także Los Trotamundos, od razu go odrzuciłam bo po pierwsze nie podobal mi się graficznie, a po drugie zaczynali tam od krajów i narodowości, potem liczby, a gdzieś dalej dopiero proste pytania typu :"Jak masz na imię?", "Ile masz lat?" itd. Ale znowu plusem jest duzo piosenek i gier, pojawiajacych sie po kazdym rozdziale.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia