Problem ze zdaniem

Temat przeniesiony do archwium.
Ésa se LAS sabe TODAS

I nadal nie wiem "w moim świecie alternatywnym" skąd wziął się ten zaimek "las"?

Tak poważnie to jakiś idiom/zwrot? Skąd mam wiedzieć kiedy go wstawić?
W innym temacie wypisałem ci znaczenia tego zwrotu.
Czyli nie ma logicznego wytłumaczenia zaimka "les" w tym zdaniu tylko trzeba to wykuć na pamięć?
Dlaczego piszesz o "les", skoro w zdaniu masz "las"? To 2 różne sprawy.
"LAS sabe todas" znaczy "zna je wszystkie". Las-todas, gdyby bylo los, to wtedy todos. Wiemy, ze tu chodzi o rodzaj zenski.
W polskim mamy to samo. Nie zawsze gdy o czyms mowimy, mowimy pelnym zdaniem.
np. Znasz wszystkie ksiazki tej autorki? Tak, znam je wszystkie. Rzadko kiedy sie powie - tak, znam wszystkie ksiazki tej autorki. I tu jest dokladnie to samo.
I blagam, jak czegos nie wiesz, to zbierz to wszystko i zaloz jeden watek. Oszalec mozna jak wie widzi po kilka Twoich tematow dziennie.
Wcale nie musisz na nie patrzeć.
Dzięki za pomoc, ale ciężko zebrać wszystkie tematy w jeden jak w trakcie nauki wychodzi czego nie wiem lub mam wątpliwość odnośnie czegoś.
Nie przypominam sobie byś mi pomagał w moich tematach więc nie wiem dlaczego Cię to irytuje w końcu to forum jest założone w jakims celu a nie żeby świeciło pustkami, bo jakoś tłumów na nim nie widzę.
Aha i nie przesadzałabym z tym "po kilka tematów dziennie", a zresztą szalej sobie co mi zależy....
Temat przeniesiony do archwium.