Przyimek a + czasownik

Temat przeniesiony do archwium.
" a entregar o a hacer"?
Dlaczego przed czasownikiem został użyty przyimek "a"?
Przed tym cytatem prawdopodobnie był jakiś czasownik, który wymaga przyimka "a", Po drugie, jak poszukasz, to w internecie znajdziesz listę czasowników z przyimkami. Miałem dawno temu taką listę ale wywaliłem. Rekcję najważniejszych czasowników się pamięta.
Tak muszę poszukać sobie tą reakcje bo nadal mam problem z niektórymi przyimkami czasowników.
Całe zdanie to:
"incurren en mora los obligados a entregar o hacer alguna cosa...."
edytowany przez matilda555: 20 sty 2020
Código Civil? Naprawdę? Bierzesz się za takie teksty? Zejdź na Ziemię, proszę cie...
Sam zejdź na ziemię nikt nie będzie mi narzucać co mam czytać a co nie.
Może ciebie ten tekst przerasta ale jak widać mnie nie.
Nie pozjadałes wszystkich rozumów w tym języku choć pewnie tak ci się wydaje i wiesz co czasami miernie wychodzi Ci to tłumaczenie.
Nadal nie wylumaczyles skąd to" a "ale wiesz co może faktycznie tego nie wiesz bo jak sam zasugerowałeś to trudny tekst.
edytowany przez matilda555: 23 sty 2020
Cóż, módl się mocno aby znalazł się jeszcze ktoś na forum obdarzony ANIELSKĄ CIERPLIWOŚCIĄ ...
Cytat: argazedon
Cóż, módl się mocno aby znalazł się jeszcze ktoś na forum obdarzony ANIELSKĄ CIERPLIWOŚCIĄ ...


Anielska cierpliwość...dobre sobie chyba pokazywanie wyższości nad innymi to na pewno. No cóż jacy nauczyciele tacy uczniowie.

Cóż i tak nigdy nie umaiłeś pomóc i byłabym wdzięczna gdybyś już nigdy nie udzielał mi odpowiedzi na moje przyszłe zapytania nawet kosztem braku odpowiedzi od kogokolwiek na tym forum.
Wolę żeby moje zapytanie pozostało bez odpowiedzi niż żebyś Ty to zrobił.
edytowany przez matilda555: 23 sty 2020
W twoim wieku tak krótka pamięć i negowanie rzeczywistości powinno wzbudzić niepokój w otoczeniu...
edytowany przez argazedon: 24 sty 2020
Cytat: argazedon
W twoim wieku tak krótka pamięć i negowanie rzeczywistości powinno wzbudzić niepokój w otoczeniu...

Każda wymówka dobra....w Twoim otoczeniu Twoja osoba już pewno dawno wzbudza niepokój...
Jesteś żałosny.....
edytowany przez matilda555: 24 sty 2020
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Nauka języka