Uzasadnienie. Czy to jest dobrze?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem na pierwszym roku studiów filologii hiszpańskiej od podstaw. Z racji tego, po pół roku nauki nie jestem jeszcze biegła w tym języku. Niestety, jest przede mną wyzwanie uzasadnienia, dlaczego chcę jechać na program Erasmus+. Muszę to napisać po hiszpańsku. Wybrałam 3 miejscowości w Andaluzji. Nie chcę się ośmieszyć wyrażeniami typu "Kali jeść, Kali pić", dlatego proszę o sprawdzenie czy moje bazgroły poniżej są w jakiejś części poprawne. Z góry dziękuję :)


Me gustaría estudiar en una universidad en Andalucía. Pienso que Andalucía es una provincia muy interesante y tiene la historia muy larga. Siento curiosidad por tradiciones y costumbres de la gente de Andalucía. Creo que voy a aprender algo nuevo sobre de la cultura española y mis habilidades de idioma español será mejor.
Me gustaría estudiar en una universidad en Andalucía. Pienso que Andalucía es una provincia muy interesante y ME ATRAE SU HISTORIAtiene la historia muy larga{Raczej bez sensu. Jest oczywiste, że ma długą historię, tak samo jak wszystkie inne iberyjskie krainy. To nie może podlegać osądowi typu "PIENSO, QUE"} Siento curiosidad por LAS tradiciones y costumbres de la gente de Andalucía. Creo que voy a aprender algo nuevo sobre de la cultura española y mis habilidadesMI CONOCIMIENTO deL idioma español será mejorARÁ RAPIDAMENTE.
P.S. Andaluzja to najgorsze co mogłaś wybrać ale wiem, że oni sie bardzo promuja bo rzadko kto ze świadomych różnic studentów chce tam jechać. Jesli ci sie raz przylepi andaluzyjskie "seseo/ceceo" a co gorsza zjadanie końcówek, to nigdy nie nauczysz się wzorcowego hiszpańskiego.
edytowany przez argazedon: 15 lut 2016
Dziękuję serdecznie za pomoc! :)
A wybierając uczelnie kierowałam się kosztami utrzymania. Pewnie po pobycie w Madrycie mój akcent byłby o niebo lepszy, ale nie wiem, czy za stypendium tzw. granty i kasę, którą zarobię we wakacje zdołam się sama utrzymać. Jak na razie wybrałam trzy uczelnie na których chciałabym studiować. Są to uniwersytety w Sewilli, Granadzie i Almerii. Kurczę, bardzo zmartwiła mnie Twoja odpowiedź, bo sporo czasu zajęło mi wyeliminowanie innych dostępnych możliwości, a bardzo zależy mi na poprawnej nauce hiszpańskiego.
Cóż, mogę ci tylko polecic codzienne oglądanie, np.
http://www.rtve.es/alacarta/videos/cuentame-como-paso/cuentame-como-paso-t1-capitulo-1/385751/
i powtarzanie każdego zdania.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa