situacion- sytuacja czy usytuowanie?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem troche zdezorientowana bo moj nauczyciel nie zaliczyl mi punktu w probnym tescie.
Z zamieszczonego dialogu wynikalo,ze zepsul sie samochod na drodze z Santiago.
Pytanie brzmialo : "Situacion del vehiculo" no i napisalam o tej awarii, ale moj nauczyciel skreslil to i twierdzi,ze chodzi o to gdzie ten samochod sie znajduje.A mi sie wydawalo,ze wtedy by bylo"situado".Kto ma racje?
situación to zarówno sytuacja, jak i położenie, więc teoretycznie nauczyciel powinien uznac obie wersje.

racja może byc o tyle po jego stronie, że "połozenie pojazdu" brzmi lepiej, niż "sytuacja pojazdu".... ;-)

a "situado del vehiculo" nie może byc, bo "situado" to nie jest rzeczownik (chyba, ze by bylo "vehiculo ESTA situado", albo cos w tym stylu)
Z tego co wiem - "la situación" znaczy zarówno "sytuacja" jak i "położenie". W tym przypadku chodzi najwyraźniej o "położenie".

Ech, a tak w ogóle to z nauczycielami ciężko dyskutować, prawda? ;)
Situación oznacza polożenie, usytuowanie, a situado jest imiesłowem (czyli 'położony) Niestety twój nauczyciel ma rację, ale pamiętaj - człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach ;)
Situación- położenie, sytuacja (majątkowa...); Pozycja.
---------------
-En un bar situado en el centro de la plaza.......
- La familia Rodriguez está en una situación dificil.
- La actual situación de la tienda es muy grave.
---------------
Nauczyciel ma rację.

Salu2...
Znaczy ,ze moze sie to odnosic jak najbardziej do stanu, ale- fakt glupio jakos brzmi trudna sytuacja samochodu :) no nic w czwartek mam ostatni egazamin i mam nadzieje,ze bez takich niespodzianek. Wielkie dzieki wszystkim!!
Do stanu, owszem.
Ale NIE WYGLADU !!! np. samochodu ;-)

ok?
on byl tylko zepsutyyyy :( to mi sie nie kojarzy z wygladem.Widac zasugerowalam sie tym, ze w jezyku polskim mozemy powiedziec o STANIE pojazdu...
Gdyby chodziło o stan samochodu byloby np. : "estado".

Describe el estado del vehiculo... np.

¿A que sí? ;-)
o- en que estado... jasne ,ale jestem zakrecona :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe