Duolingo, kto cwiczy ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

2 miesiace temu zaczalem od zera kurs hiszpanskiego w aplikacji duolingo. Jestem oczarowany, tempo nauki jest niesamowite, zrobilem 300 lekcji, okolo 25 godzin nauki. Aplikacja twierdzi ze znam 700 slowek, mysle ze realnie w glowie mam kolo 500. Wczoraj po pijaku nawiazalem calkiem luzna rozmowe z hiszpanka :) Czy ktos z was takze korzysta z duo? Zachecam do wymiany spostrzezen. Poki co poswiecam na nauke 20 min dziennie, uzywam tylko i wylacznie duo, dla mnie super sprawa bo nie cierpie tradycyjnych metod nauki, zakuwania gramatyki czy debilnych i nudnych cwiczen. Nie wiem nic na temat gramatyki, zamiast tego staram sie wyczuc strukture i melodie jezyka, uczyc sie s sposob naturalny, polecam!!!
Hej emilbed! Jakieś dwa tygodnie temu jedna osoba z forum poleciła mi właśnie duolingo i też jestem mega pozytywnie nastawiona do tej stronki, staram się wchodzić codziennie. Z tym, że zależało mi na odświeżeniu i dalszej nauce francuskiego, więc zaznaczyłam, że znam hiszpański (co nie do końca jest prawdą ;). Czasami można mieć malutkie zastrzeżenia co do dosłowności tłumaczeń czy do sensu zdań, ale trzeba docenić fakt, że system nie zaznaczy ci złej odpowiedzi za np. błądinterpunkcyjny czy typową literówkę. No i możliwość przedyskutowania danego przykładu, skonsultowania wątpliwości - super. Również polecam. :)