Języki na fil.hiszp na UŚ

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie są właściwie języki oprocz hiszpanskiego na filologii hiszp. na UŚ?? Słyszałem ze rosyjski ale to to mnie najbardziej dziwi bo co ma piernik do wiatrak i jeden do drugiego??? No ale coż wszystko sie może zdarzyć? A co oprocz tego? I jak tam z hiszpanskim? Czy trzeba już znać perfekt czy można studiowac od podstaw bo zeby sie dostac trzeba zdać j. obcy na maturze niekoniecznie hiszpanski, wiec jak to jest? :)
To fakt jest rosyjski i z tego co wiem jest go bardzo duzo. Moja nauczycielka mowila ze czasami studenci wiecej uczyli sie rosyjskiego niz hiszpanskiego. A to dlaczego jest rosyjski to nikt nie wie. Z tego co wiem nie ma mozliwosci wyboru innego jezyka, tylko rosyjski. Hiszpanskiego sie uczy od podstaw, ale tempo jest bardzo szybkie. skladasz w tym roku papiery ?? bo ja tak . :-)rnpozdrawiam
tez sie czasem zastanawiam co ma piernik do wiatraka, ale tak to juz jest z tym kierunkiem... faktycznie, podobno na wyzszych latach czasami jest wiecej ruska niz espanola! ogolnie jest tu dosc fajnie (dzis byl ostatni egzamin! :D), wykladowcy przyjemni (z wyjatkami, jak wszedzie), same zajecia tez muy agradables. do zobaczenia, mam nadzieje :>
a ogolnie jestes zadowolona z wyboru tej uczelni?? a ktorych wykladowcow. moze z jakich przedmiotow uwazasz za tych mniej przyjemnych. ja bylam na dniach otwartych i bylo calkiem, calkiem. mam nadzieje ze sie dostane. pozdrawiam
hmmm :D wole nie wymieniac nazwisk ;) ale ogolnie jestem bardzo zadowolona :D szczegolnie, ze tutaj poznalam milosc mojego zycia :D a co do hiszpanskiego... panie uczace jezyka sa sympatyczne, "ida na reke" w wielu momentach, da sie dogadac... na naszym roku nie ma jakiejs takiej rywalizacji wielkiej, takiej jak sie slyszy, ze jest np. w krakowie czy wroclawiu.fakt, inna renoma uczelni, ale mimo wszystko polecam! powodzenia :*
aha, co do wykladowcow to kazdego roku kazdego przedmiotu uczy ktos inny, przynajmniej tak slyszalam :)
co do nazwisk to wiedzialam ze pewnie nie bedziesz chciala powiedziec, bo kto sie chce narazac, dlatego zapytalam o przedmioty.mam nadzieje ze sie dostane i sama przekonam co do wykladowcow. a jeszcze jedno czy moglabys mi napisac mniej wiecej co robiliscie na rosyjskim, czy zaczynaliscie od podstaw (literki :-)) czy raczej od bardziej zaawansowanych rzeczy
no co ty! gdzie tam od zaawansowanych rzeczy! z grupy chyba 4 osoby sie uczyly, ale malo co pamietaja... przez 4 zajecia tluklismy "kak diela?" i tego typu sprawy...no te preocupes chica! :D (pani z jezyka pisanego nas przerazala troche..) ;)
Hehe Pomimo że jestem z filologii francuskiej, pewien nasz wykładowca wyjaśnił nam skąd się wziął rosyjski na hispanistyce. Otóż gdy tworzono ten kierunek, pewna wpływowa "pani", której z niewiadomych względów zależało na uzupełnieniu pewnej innej "pani" godzin do etatu, przekonała dyrekcję Instytutu, że obecnie w Hiszpanii bardzo potrzebują ludzi ze znajomością jezyka rosyjskiego, że Hiszpania otwiera isię na Wschód itd. Dyrekcja uległa, chociaż miało to być rozwiązanie tymczasowe. Jak widać tymczasowym się nie okazało... Chociaż ja akurat zazdroszczę Wam tego ruska :)
hehe. tez to slyszalam :D czyli zapewne prawda ;) ale moze niekoniecznie, ze Hiszpania na wschod, ale ze tam nikt a nikt sie ruska nie uczy i ze niby potrzeba takich jak my! no coz... ;) i prosze nie zazdroscic nam ruska :P szczegolnie pani nas usilujacej uczyc... :P
a czy wyklady sa obowiazkowe? tzn nie chce zeby wyszlo ze nie chce na nie chodzic tylko tak chcialam sie dowiedziec, z ciekawosci.
Heyka!
Ja dopiero skladam tam papiery w przyszlym roku, ale juz psychicznie sie przygotowuje :]. przeraza mnie troche ten ruski:/ nie podoba mi sie ten jezyk blleeee:P. A tak z innej beczki, może ktoś wie jaki był próg w ostatnich latach żeby sie dostac? jezeli ktos sie orientuje bede wdzieczna za info :D besos :*
no wiadomo, wyklady nie sa obowiazkowe, ale cwiczenia tak. wykladow mielismy jak na lekarstwo (wstepy: do filozofii, jezykoznawstwa, literaturoznawsta itp). jesli np. zdawalas mature z espanola albo masz jakis certyfikat, to dobre panie z praktycznej nauki j. hiszpanskiego moga cie zwolnic z niektorych zajec (np. z pracy z tekstem, bo na gramatyke trzeba chodzic)
Mature z hiszpana zdawalam ale na wyniki musze poczekac. Z certyfikatow narazie mam DELE INICIAL a DELE INTERMEDIO zdawalam ale na wyniki trzeba jak zwykle poczekac i to calkiem sporo. Zobacze jak to bedzie. Najpierw to musze sie dostac zeby potem ewentualnie nie chodzic na jakies zajecia, oczywiscie jezeli nie bede musiala. dzieki za informacje
to jak sie dostaniesz (co na pewno sie stanie) to bedziesz zwolniona na bank! :D wiec: nos vemos en octubre, no?
Mam nadzieje, ze sie dostane i wszystko bedzie ok. Bardzo mi na tym zalezy. Dzieki za odpowiedzi na wszystkie moje pytania i przepraszam, ze Cie tak wymeczylam. Najlepiej dowiadywac sie u zrodla, osob studiujacych an tym kierunku.
Dzieki
chica! gdzie ty mnie wymeczylas? :> jesli ktos ma jeszcze wiecej pytan to moze smialo walic na nr [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe