Liceum nr 6 w Krakowie

Temat przeniesiony do archwium.
No właśnie, czy ktoś z was chodzi do szóstki w krakowie do klasy hiszpańskojęzycznej? Powiedzcie mi jaki tam jest klimat, czy faktycznie uczą was tam języka czy tylko to sie nazywa nauką no i jaki jest poziom. W przyszłym roku musze wybrać liceum a jeśli miałabym iść do szóstki muszę trochę przysiąść nad hiszpańskim żeby mieć trochę łatwiej. Bardzo prosze o komentarze - Morgana:)
Czy nikt na tym forum nie chodzi/ł do szóstki? Bardzo proszę, odezwijcie się...:(
nie chodzilem tam, ale duzo moich znajomych jest po 6ce;) wiec tak na pewno jezykow tam sie mozna nauczyc, ALE jak sie chce. Widze po ludziach z tej samej klasy do ktorej chodzili 4 lata ze jest duza rozpietosc ze tak powiem. Moja kolezanka przez te 4 lata opanowala ang na stopniu CAE (ocena 5) i wloski (nie wiem jaki tam egzamin sie zdaje, ale 4 dostala), drugi kumpel obecnie 3rok studiow ledwo FCE zdaje.. Sama widzisz wszystko zalezy od Ciebie, ale warunki tam sa na pewno
czy ktoś może będzie próbował w tym roku się dostać?
ciężko jest?
duża konkurencja?
a co jeżeli ktoś nie jest z Krakowa?
prosze o odpowiedź:)
to wtedy mieszka pod mostem:)
Ja chodze do szostki;). Jestem w slynnej zerowce z wykladowym hiszpanskim. Ostatnio prog do mojej klasy wynosil 158 pkt., mysle, ze do innych klas jezykowych podobnie. Coz za zainteresowanie VI LO... xD
Ciekawa, czy Morgana wybrala te klase, bo jesli tak, to jestesmy w jednej:>.
Troche sie wymaga od uczniow, a jak juz sie bedziesz uczyc i czy w ogole - Twoja sprawa. Konkurencja jest napewno, w zeszlym roku prog wynosil 158 pkt. No i nie wolno zapomniec o egzaminie wstepnym na poczatku czerwca - dlatego papiery trzeba zlozyc jeszcze w maju. Jesli jestes z poza Krk, mozesz poszukac bursy lub internatu, to nalezy zrobic tez w okolicach maja. Ja w klasie mam duzo osob, ktore sa z daleka i tak wlasnie zrobily. Pozdroowki:)
witam was serdecznie zastanawiam się nad liceum nr 6 w krakowie z wykładowym jezykiem angielkim tylko mam pytanko czy w klasie 0 uczy się tez innych przedmiotów np. geografii , histori itd czy tylko sumiennie angielskiego prosze o odpowiedz.
z dołączonymi pozdrowieniami dla wszystkich Rita
Ja teraz chce złożyć papiery do 6stki tylko do klasy o profilu z rozszerzona historia i wosem mozecie mi powiedziec jaki do tych klas jest prog?? PROSZE
ja chodze do 6 do klasy hiszpańskiej, widze ze to stary wpis ale jak ktos ma pytania to mozna pytac xd
Oooooo, nie widziałem tego tematu... Aż się łezka w oku kręci - moje wspaniałe liceum na Skałce... No, teraz już niestety nie na Skałce bo panowie w długich sukienkach wywalczyli oddanie im budynku.... Kłamstwami i fałszowaniem dokumentów zresztą, ale to typowe dla początku lat 90 i to już inna historia...
Teraz liceum też jest zresztą w pieknym starym budynku na Kazimierzu.
Za moich czasów nie było jeszcze hiszpańskiego ale za to angielski ! - na najwyższym poziomie.
Pozdrawiam wszystkich chcących się tam uczyć i polecam serdecznie !
hej ja tez chodzilam do szóstki w latach 2[tel], i szczerze mowiac gdybym miala jeszcze jedna szanse wybrania innej szkoly to na pewno bym to zrobila. Poziom angielskiego jest zerowy. Jesli ktos przychodzi tam nie mowiac ani slowa po angielsku to moze sie nauczy podstaw, ale jesli idzie tam osoba ktora ma angielski na poziomie chocby FCE to sie zacofa... To nie tylko moja opinia ale wielu wielu osob.

pozatym hiszpanski...hmm... moze zalezy od nauczyciela. ja chodzilam do klasy z rozszerzonym angielskim i drugim hiszpanskim i po 4 latach liceum, umialam powiedziec jak mam na imie, liczyc i gdzie mieszkam. Po LO zapisalam sie na kursy do Centro Espanol i przez rok nauczylam sie 10 razy wiecej niz w liceum.

Tak wiec podsumowując, to nie ma co sie kierowac VI LO pod kątem języków. Chyba ze ktos idzie do klasy z wykladowym angielskim czy hiszpanskim to polecam - bo ludzie po liceum plynnie smigali.
no ja słyszałam odmienne opinie zupełnie...języki są na wysokim poziomie , gorzej ze ścisłymi... hiszpański w klasie hiszpańskiej opanowywuje się perfekcyjnie
maggie07 - co ty pieprzysz, za przeproszeniem ? Szóstka jest znana od kilku dekad jako najlepsze liceum językowe w krakowie ! Z mojej klasy maturalnej dostali się na anglistykę WSZYSCY którzy chcieli.
Coś mi śmierdzi twoja wypowiedź osobistym rozżaleniem.... Oblałaś maturę ? :-)
W następnym roku chciałabym wybrać VI liceum w Krakowie... czy ktos wie ile tak mniej wiecej trzeba mieć punktów by się tam dostać? Czekam na odpowiedź...
Ja w tym roku zamierzam złożyć podanie do szóstki :) myślicie że dam sobie radę jeśli mój hiszpański jest na razie dość ubogi? Są tam lekcje całkowicie od podstaw czy jednak trzeba już coś umieć? No i zależy mi na tym czy jest tam wysoki poziom geografii?? Bo na tym przedmiocie też mi bardzo zależy ;)
Ludzie przychodzący do zerówki hiszpanskiej nie muszą w ogóle znać języka - nauka jest od podstaw. Wykładówka hiszpańska to najlepsze co mogłam wybrać! zachęcam, bo na prawde warto! :)
Dzięki za odpowiedź ;) pójście do tej szkoły wiązałoby się u mnie z przeprowadzką bo nie mieszkam w Krakowie dlatego muszę się nad tym jeszcze dobrze zastanowić ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa