Hiszpański w Poznaniu

Temat przeniesiony do archwium.
Hola!!! Uczyłem sie hiszpańskiego samodzielnie, ale widzę że potrzebuję nauczyciela. Proszę o radę. Którą szkołę językową wybrać? Wiele szkół ma hiszpański, ale zazwyczaj tylko 1, 2 grupy. Obiecują złote góry,a potem okazuje się, że muszą zamknąć grupę, bo ludzie się wykruszyli. To nie gwarantuje kontynuacji, a Ja jak już zacznę to chcę mieć umożliwioną ciągłość. Poradźcie coś, bo niestety na korki mnie nie stać.
Gracias por todo
Pedro
ummm, ja dopiero się przeprowadzam do Poznania, wiec nie moge polecić szkoły, ale może jakims rozwiązaniem byłyby lekcje ze studentem fil.hiszp z UAM. Taki na pewno nie wziąłby duzo i po przeliczeniu może wyszłoby mniej niż za lekcje w szkole językowej (poza tym z takich korków możesz w każdej chwili zrezygnowac a w szkolach, przynajmniej w wielu jest tak, że trzeba placic do konca bez rezygnacji).
:)
pozdrawiam
ja chodzilam do JDJ Bachalski, bylo super (z lektorem polskim i native speakerem), ale byla to jedyna grupa i powstala ona z baaaardzo wielkim wysyilkiem bo nie mogli zebrac ludzi (dlatego zaczelismy zajecia miesiac pozniej). Potem zaczelo sie wykruszac (na koncu pozostaly tylko 3 lub 4 osoby, i to tylko teoretycznie, bo w praktyce zaledwie 2...;->), ale juz nie mogli nas rozwiazac :). Jak bedzie w tym roku to nie wiem, ale przypuszczam ze nie bedzie innej grupy jak tylko poczatkujaca (gadalam z nimi). Dlatego sama tez sie ostatnio rozgladalam za nowa szkola (konkretnie za kursem do DELE Intermedio) i widzialam ze bardzo duza oferta jest w Empiku - jest tam bardzo duzo grup. Przejdz sie do nich (okrąglak) i popytaj. Minusem w Empiku jest to (przynajmniej dla mnie), ze nie maja nativa (to znaczy maja chyba w grupie superior, i to nie Hiszpana, tylko jakiegos Peruwianczyka bodajze). No musisz sie rozejrzec, mnostwo ulotek o szkolach jezykowych wciskaja na ulicy..... ;-). pozdrawiam i zycze udanych poszukiwan =)
besitos
sjo przy fundacji uam na ul. sw. marcin, solidnie przygotowuja do dele na wszystkich poziomach, super kadra, godna polecenia
no wlasnie, nad tym tez sie wahalam, chyba zapomnialam napisac ;] no i w koncu sie chyba zdecyduje i do nich w tym roku pojde :] tylko podobno (jeszcze?) nie maja nativów, pytalam....:( no ale nic.....
Okazało się, że mój znajomy ze studiów już 2 rok chodzi na hiszpański do niezbyt rozreklamowanej szkoły Kontakt. Okazało się, że przez pierwsze 2 lata nauki ma się tam zajęcia z Polakiem, a potem już zawsze z nativem. On właśnie od tego roku już jest na poziomie umożliwiającym nativa. Dużo się nauczył. Podobno oni są jedynymi w Poznaniu, którzy specjalizują się w Hiszpańskim. Byłem tam i wygląda to przekonująco. Czy ktoś zna tę szkołę?
Ja od roku uczę się w KONTAKCIE. Nigdy wczesniej się nie uczyłam, a teraz czuje, że naprawdę dużo wiem. Byłam w lipcu w Hiszpanii i stałam się tłumaczką dla grupy znajomych:) Miło jest zobaczyć jakie się robi postępy. Ta szkoła rzeczywiście jest największa w Poznaniu. Na dodatek organizują wyjścia do kina, spotkania na których można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o Ameryce Łacińskiej, a najważniejsze jest to, że mają naprawdę dobrych nauczycieli, czuje się w nich pasje.
Un monton de besos:)
Zapomniałam LO MAS IMPORTANTE!!!!!!!!!! Jeśli masz szczęście w drzwiach przywita Cię najmilszy pies świata ENZO. On jest dowodem na to, jak wyjątkowa atmosfera panuje w tej szkole.
tak, ale ja Wam powiem, ze bardzo wazne jest miec nativa od PIERWSZEGO roku nauki (oczywiscie takiego, ktory ni w ząb nie umie po polsku). ja tak mialam i wiem co mowie, szukajcie a znajdziecie, naprawde sie oplaca
Nie każdemu to odpowiada. Ja np. uważam, że native na początku nauki nie jest w stanie dobrze nauczyć gramatyki. Jak się załapie złe nawyki, to potem trudno się ich pozbyć. Hiszpan jest dobry na później.
Saludos. P.
ja mówie ze na poczatka BARDZO wazny jest native, ale nie SAM native. od gramatyki Polak, od konwersacji Hiszpan. wierz mi, wiem z wlasnego doswiadczenia
Hola. Hehe, ENZO jest fajny, zwłaszcza jak się wśliźnie na zajęcia :D . Jestem po 1 sem w Kontakcie i od października napewno tam wrócę. Szkoła jest naprawde fajna. Zanim tam trafiłem odwiedziłem wiele szkół w Poznaniu. Naczekałem się w kolejkach, próbowano wcisnąć mnie na poziom intermedio (jestem po 60 godzinach), tłumacząc, ze powinienem to szybko nadrobić ... itp.W Kontakcie przy zapisie, "załatwili" mnie szybko i profesjonalnie. Mówi się, że jak coś jest tanie to musi być kiepskie - bzdura, wystarczy zajżeć do Kontaktu.
ojoj, sorki za BYKA ortograficznego :p
hola, soy peruana y me has dejado muy inquieta, porque esearia q me explicaras cual es para ti la diferencia entre nativos de espana y latinoamerica.
te escribo en espanol porque me imagino que para un espanol intermedio, u espanol debe de ser bueno.
gracias...chao
Tienes razon, la gente no piensa cuando esta hablando (escribiendo en este caso). No todos piensan asi. Saludos cordiales.
No to spotkamy się w KONTAKCIE bo ja już wpłaciłem zaliczkę i od połowy października rozpoczynam zajęcia. Pies rzeczywiście fajny, rozmowa kwalifikacyjna to naprawdę miły obowiązek. A najlepsze jest to, że chciałem zacząć kurs od podstaw, ale dziewczyna, która tam ze mną rozmawiała mi nie pozwoliła, bo to byłaby nuda i strata pieniędzy. OMIJA MNIE UCZENIE SIE ALFABETU I NUMERKÓW:) Ufffff. Ludzie, czy ktoś jeszcze się zapisał, pogadajmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A macie może namiary na ta szkole? Szukalem w internecie ale nie moge znlesc namiarow na KONTAKT. Z gory dzieki.
Jest przy pl. Bernardyńskim. Pozdrawiam
hola, udzielam korepeycje z hizpankiego,(native speakers)
[tel]
leslie, hablas polaco?
Hola! Pol roku temu szukalam na szybko kursu hiszpanskiego. Musialam zaczac nauke i miec zaswiadczenie o kursie-zeby moc jechac na Sokratesa do Hiszpanii. Bylam w biurach wiodacych szkol w Poznaniu, nawet zalapalam sie na jedne zajecia w C&N, ale nigdzie nie potraktowano mnie tak fajnie jak w KONTAKCIE przy pl.Bernardyńskim!!!!!!! Przyjazne biuro i cudny ENZO!:) A kurs okazal sie -mimo ze super tani!-prowadzony profesjonalnie, fajna grupa na zajeciach! POLECAM!:) www.kontakt.cjo.pl
Witajcie. Znam swietna szkołe języków obcych, ktora ma swoją filie na Kopernika. Uczy tam młody lektor, bardzo dynamiczny i ze swietnym podejsciem do studentów. wszyscy sobie chwala te zajecia. mimo iz jest to szkoła mało znana, ale goroco ja polecam. Jesli chodzi o ceny to sa bardzo konkurencyjne. POdaje tel do własciciela [tel]
[tel]. Pani nazwya sie Grayżyna Schuster.
EUROPA Akademia Języków Obcych-Gorąco polecam
Hola,

eres peruana? De verdad? Viviendo en Poznan? Que haces aqui?

LLevo 2 anos estudiando espanol y me guste este idioma mucho.

Saludos
Arek
[email] (si querrias escribirme...)
Temat przeniesiony do archwium.