porto alegre gliwice

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, zastanawiam się nad wyborem szkoły językowej z hiszpańskim. Znam pochlebne opinie o Porto Alegre w Katowicach, ale mam bliżej do Gliwic i dlatego chcę zapytać czy ktoś tam chodził albo cokolwiek słyszał o tej filii? Gracias por vuestra ayuda :)
Hej:)Powiem tak, uczeszczam do tej szkoly, ale zdecydowalem sie zrezygnowac.
Poczatkowo mialem swietna lektorke, naprawde sumienna, kiedy nie bylo mnie na kursie od razu na maila dostawalem
informacje o przerobionym temacie i tu wielki plus. Niestety obecna lektorka nawet nie zada sobie trudu, by poinformowac o tematach w razie nieobecnosci.
Manament nr 2 to podreczniki, sa kserowane, bardzo zle sie z nich uczy szczegolnie, gdy ktos jest wzrokowcem jak ja... nie ma nawet listy slowek, zbierajacej caly temat w calosc. Nie ma rowniez tematycznych lecji wiekszosc slowek uczymy sie wyrywkowo co rowniez kuleje jezeli chodzi o sposob przyswajania, latwiej jest zapamietac slowka pochodzace z danej dziedziny. Chodze do tej szkoly ponad rok i naprawde wiecej nauczylem sie uczac sie sam w domu.
Fakt kladzie sie nacisk na powtorki i konwersacje. Ale 20 minut zajec uplywa na sprawdzaniu zadania kolejna godzina to wspolne rozwiazywanie cwiczen w podreczniku, brakuje nagran, filmow... szkola oferuje duzo spotkac towarzyskich w formie wieczorkow filmowych i spotkan kulinarnych, ale odnosze wrazenie, ze jest to proba zjednania sobie uczestnikow kursu i ratowania sytuacji dobra atmosfera.
Nie mowie, ze szkola jest zla.... inni moga miec pochlebne zdanie, ja niestety nie potrafie sie w niej odnalezc i b. ciezko jest mi przyswoic poznany material glownie ze wzgledu na to ze jestem wzrokowcem i potrzebuje kolorow i roznorodnych cwiczen, a tam nauka jest szara i monotonna.
edytowany przez malpa89: 11 gru 2010