pomoc dla samotnej matki

Temat przeniesiony do archwium.
hej! czy ktos z was orientuje sie moze czy samotna matka moze liczyc na jakas pomoc w hiszpanii!? mam bardzo nieciekawa sytuacje, zostalam sama z miesiecznym dzieckiem i kompletnie nie wiem co mam zrobic! bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek informacje! pozdrawiam
poszukac najblizszego biura opieki spolecznej albo casa de la mujer, brzmi to smutno, ale chyba tam najszybciej Cie poinformuja o przyslugujacej Ci pomocy, a co z ojcem dziecka? bo jeszcze wchodzi w gre darmowe biuro adwokackie, nie wiem skad jestes, w Madrycie jest takie na Plaza de Castilla,doczytac pewnie mozna w internecie
Dostalas te "becikowe" w postaci 3000e? Jesli nie to moze nie jest za pozno by sie o nie starac. Wiem, ze pomocy roznych jest sporo, postaram sie podpytac, ale jak juz Ci doradzono, najlepiej udac sie w w/w miejsca i wszystko Ci wyjasnia.
Bardzo wam dziekuje za odpowiedzi! Moja sytuacja jest tym gorsza ze nie bardzo znam jezyk hiszpanski, jestem tu niecaly rok. Moj chlopak zostawil mnie wlasciwie zaraz po tym jak urodzilam i teraz zostalam z tym sama. Jesli chodzi o to becikowe to podobno mi sie nie nalezy bo trzeba byc tu zameldowanym minimum 3 lata:( wiec to odpada. Do Polski nie moge wyjechac bo najpierw musze zalatwic paszport dla dziecka, a zreszta to bardziej skomplikowane. W kazdym razie zastanawiam sie czy mogla bym liczyc na jakas pomoc!? Slyszalam ze moge sie starac o mieszkanie socjalne, ale nie wiem czy do tego tez nie musze spelniac jakis warunkow!?
witam.niechcę cię straszyć,ale na twoim miejscu wracałbym do kraju i to jak najszybciej.oczywiście należy ci się pomoc,ale nie wiem,czy z głodu nie umrzesz w oczekiwaniu zanim ją otrzymasz.wszystko trwa bardzo długo.załatwia się w servicio sociales,jednak jest zatrzęsienie extranjero. rumuni ,bułgarzy, arabi to zrobili sobie z s.s stałe zródło dochodu jeszcze w czasach kiedy było dobrze i każdy miał pracę.naprawdę nie chcą już nic dawać.w caritas też otrzymasz pomoc,jeżeli chodzi o żywność i ubrania.w ayutamiento miasta w którym jesteś zameldowana także masz szansę na 50 e. miesięcznie takiej zapomogi w postaci talonu do któregoś z lokalnych sklepów z żywnością.pomoc w s.s mogą przydzielić ci na 6 msc. i będzie to około 500e. jednak czeka się prawie 2-krotnie dłużej niż trwa jej pobieranie.paszport dla dziecka załatwisz w ambasadzie ,otrzymasz go w jeden dzień tzw.przyspieszony jeżeli pojedziesz do nich i okażesz kupiony bilet.koszta przyspieszenia 30e.reszta normalnie około 30-50 e.to tyle,jeśli masz jeszcze jakieś pytania -śmiało pomogę w miare możliwości. pozdrawiam i powodzenia życzę

« 

Studia językowe