Części mowy w języku hiszpańskim

Rodzajnik

Rodzajnik

W języku hiszpańskim występuje małe słówko zwane rodzajnikiem - atrículo. Pojawia się ono przed rzeczownikiem i dopasowuje do jego rodzaju i liczby. Istnieją rodzajniki określone, których używamy, kiedy wiemy, o jaki rzeczownik chodzi, oraz rodzajniki nieokreślone, stosowane gdy nie mamy dokładnych informacji o rzeczowniku.

Rzeczownik

Rzeczownik

Rzeczownik czyli sustantivo pełni w języku hiszpańskim taką samą funkcję jak w polskim. Jest podmiotem w zdaniu.

Przymiotnik

Przymiotnik

Poznamy dziś przymiotnik hiszpański czyli adjetivo. Jest on częścią mowy, która określa rzeczownik, ale, inaczej niż w polskim, najczęściej znajduje się po, a nie przed rzeczownikiem.

Zaimki

Zaimki

Naszą przygodę z zaimkami zaczynamy od zaimków osobowych, czyli ja, ty, on, etc. Zobaczmy, jak te zaimki wyglądają w hiszpańskim.

Liczebnik

Liczebnik

Liczebniki główne czyli numerares cardinales służą oczywiście do liczenia. Na pewno już kiedyś słyszeliście uno, dos, tres... czyli 1,2,3... po hiszpańsku. Czyli nie zaczymy od zera. Hmmm, chociaż może jednak tak.

Przysłówek

Przysłówek

Przysłówek, czyli po hiszpańsku adverbio, to nieodmienialna część mowy. Opisuje ona sposób wykonywania czynności.

Przyimek

Przyimek

Przyimek A nie ma konkretnego tłumaczenia na polski, ale jest bardzo ważny w hiszpańskim. Najczęściej wchodzi w związki z rzeczownikami, tworząc dopełnienie. Ale od początku...

Spójnik

Spójnik

Spójnik Y (czyt. i) oznacza polskie i, czyli służy do łączenia wyrazów i zdań.

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.