Dele Intermedio format A3

Temat przeniesiony do archwium.
Dwa lata temu w maju zdałam, egzamin DELE INTERMEDIO we Wrocławiu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy otrzymałam dyplom formatu A3(wielki plakat), pani która mi go wręczyła, powiedziała mi,że myślała,że w kopercie otrzymała plakaty do wywieszenia, a nie dyplomy DELE. Ogólnie mówiąc, sam dyplom jest po prostu brzydki, bardzo łatwy do podrobienia,moze dlatego,ze nie ma na nim zdjęcia.

Mam pytanie,czy ktoś otrzymał podobnie wyglądający dyplom i czy jeśli ktoś ma dyplm DELE Superior, czy też on jest formatu A3?
ja tez dostalam w A3.. gdzie ja mam go sobie, za przeproszeniem, wsadzic teraz?? coz..
Wam to chyba odwaliło, że tak powiem z formatem dyplomu DELE, on właśnie jest do powieszenia na ścianę. No chyba, że tak jak koleżance zmieści się gdzie indziej, jeśli hiszpański potrzebny wam do pracy nie martwcie się napewno pracodawca sprawdzi wasze umiejętności na rozmowie kwalifikacyjnej. Poza tym napewno każdy dostaje informację z punktacją w formacie A4. I to pewnie też nie dobrze.
Polskie narzekanie, zawsze coś nie tak.
no przepraszam, ale nie zawsze pracodawca jest pod reka, np. jesli chce wyjechac na wakacje jako au-pair i zalatwiam sobie to przez biuro z warszawy, to nie bede jezdzic do wawy, by powiedziec pare zdan po hiszpansku, tylko wysle im ksero certyfikatu.
Nie, nie odwaliło nam....

W czym tkwi mój problem - ten dyplom można oczywiście pomniejszyć i zrobić ksero, ale jako ksero to wygląda jak zwykła podróba i jest to mało wiarygodne. Na dyplomie oryginale jest znak wodny, który niestety nie jest widoczny na kserze....

A kartka z punktacją otrzymaną na egzaminie...no cóż, owszem też jest, ale na tej kartce jest brak jakichkolwiek podpisów, a ta pieczątka na niej to chyba została zrobiona z zakrętki od butelki. Po prostu ZERO WIARYGODNOŚCI, taką kartkę to ja mogę sobie sama napisać...

Podobno kilkanaście lat temu, te dyplomy były bardzo ładne i miały swój wygląd, a teraz...chyba nas nie lubią, ci Hiszpanie, że nam taki szajs wręczają.

Owszem pracodawca sprawdzi znajomość języka,problem jednak jest w tym w naszym kraju niestety liczy się bardziej papier niż umiejętności. A poza tym, większość pracodawców może jednak sobie życzyć kopię dyplmu. Np. do pracy w szkole językowej....

Ach, szkoda gadać....Pozdrawiam.
ja też już dostałam moj dyplomik i muszę przyznać, że po waszych postach spodziewalam sie czegos duzo gorszego ;)) faktycznie rozmiar jest niefajny ale poza tym wydaje mi sie calkiem w porządku..
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia