AKCENT hiszpanski po polacku

Temat przeniesiony do archwium.
Ja nie wiem nie wiem ale boje sie myslec, ze mam taki akcent jak oni tutaj... hihi
Weź pod uwagę, że oni nauczyli się tego na pamięć do programu, nie znając wymowy hiszpańskich głosek ani nie rozumiejąc pewnie o czym śpiewają...
Pierwsza dziewczyna w wannie na pewno nie ma pojęcia o hiszpańskim, natomiast druga już lepiej- poprawnie starała się wymawiać po kastylijsku (choć słowo "decente" jej nie wyszło), z lepszym akcentem ale potem musiała się dostosować do reszty wymawiającej refren po latynosku. I w ten sposób finalnie mamy groch z kapustą.
edytowany przez argazedon: 22 lut 2013
I tak nienajgorzej im to wyszło.
Kiedyś był taki popołudniowy program dla młodzieży, tam zawsze jakiś zespół grał "na żywo" :D
Kiedyś, po głośnym wstępie, że będzie po hiszpańsku, ktoś odśpiewał "Para bailar la bamba, para bailar la bamba se NEKESITA una poca de gracia" ;)
jejeje, w kazdym badz razie zawsze jak sie pojawi w okolicy jakis polak, rusek albo ukrainiec to syczace ssssss mnie przeraza.... ja tam nie staram sie byc nativem bo wcale ten krzyczacy akcent mnie nie pociaga no ale zeby tak od razy poznac "zem" nie stad... :D
Ja się zadowalam tym, że nie brzmię jak Peruwiańczyk czy Ekwadorczyk, bo ich akcent, z całym szacunkiem dla jego posiadaczy, kojarzy mi się głównie z uciążliwymi telefonami z Movistar.

Nie wstydzę się swojego niedoskonałego akcentu, zresztą twarz mam tak "polską", że nawet z najczystszym akcentem rzucałabym się w oczy ;)
Nie muszę być "stąd", wystarczy mi, że dla otaczających mnie ludzi nie jestem "obca".
edytowany przez Agniecha110: 22 lut 2013
Cytat: salvados
Ja nie wiem nie wiem ale boje sie myslec, ze mam taki akcent jak oni tutaj... hihi
salvados moze nie wiedziales ale tytuujac swoj post obraziels Polakow..byc moze nie swiadomie..wiec cie uswiadomie:

" Określenie Polack stosowane jest jako pejoratywna i pogardliwa nazwa nadawana Polakom."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polack
Mam nadzieje ze przemyslisz problem
Cytat: salvados
jejeje, w kazdym badz razie zawsze jak sie pojawi w okolicy jakis polak, rusek albo ukrainiec D

Raczej: Polak, Rosjanin, Ukrainiec...
No i uwaga z postu powyżej - trochę kultury przyda się wszędzie.
edytowany przez mayelka: 27 lut 2013
argazedon!!!! Agniecha110 ¡salvadme¡
Jak znajde problem to , sin duda, go przemysle, tylko jak na razie nie znalazlam zadnego.... oprócz tego, ze ludziom sie nudzi zbytnio, niektórym rzecz jasna i w tej nudzie dziur w calym szukaja, jak to w polsce "po polacku" mowimy, vamos, w moim miescie mówilismy (bo moze juz sie nie mówi, dawno nie bylam), my o nas i my o nich w sensie calkowicie nie perojatywnym.
Así que, ¡viva la madre que os parió! y para que no quede en duda, no ha sido mi intención ofender a Vuestras madres Queridas, jejje
Do stóp sie klaniam wszystkim "Polackom"(mnie równiez), Polakom, Ukraincom i Rosjanom!мои друзья!!!

i przeczuwajac nastepny problem musze dodac, ze nie mam polskich znaków wiec wybaczcie wszyscy dotknieci ta obraza jezyka polskiego naszego szanownego:) La nieve ya se va y viene la primavera!
sprobuj podyskutowac z prof Miodkiem lub prof Bralczykiem o swoim ulubionym slowku:polacku pejoratywnym i obrazliwym okreslenianiu Polakow
.. Tylko polactwo robactwo moze w ten sposob wyrazac sie o Polakch i polskosci
...Jest spora grupa Polaków słabo albo w ogóle identyfikująca się z polską tradycją i państwowością, nie uważająca ich za istotne wartości. Ale nazywać ich narodem? Nie, sama niechęć do własnego narodu i marzenie o wyzwoleniu się z niego, staniu się kimś innym, to jeszcze za mało na jakiś antynaród.

Ta grupa to jest głównie, jak sobie to pozwoliłem nazwać, „Polactwo”, ludzie pozbawieni świadomości istnienia dobra wspólnego, nadrzędnego, rozumujący tylko w kategoriach sukcesu osobistego. Czyli typowa w gruncie rzeczy mentalność niewolnicza, pańszczyźniana, i ona cechuje teraz – można to oszacować na podstawie różnych zachowań – około połowy mieszkańców Polski.

http://www.fronda.pl/a/polacy-europa-i-polactwo,23511.html

Neologizm :polactwo
http://discrust.wordpress.com/2012/02/26/polactwo-polowiczna-diagnoza-kalectwa/
W Polsce najbardziej przeraża mnie polactwo..jak widac dotarlo juz i na forum, bardzo to niemile !
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka