matura a dele basico (intermedio)

Temat przeniesiony do archwium.
Powiedzcie mi prosze - na jakim poziomie wobec siebie sa mniej wiecej te dwa egzaminy ? czy intermedio jest trudniejszy od matury ? a moze odwrotnie ?

i czy to prawda, ze intermedio to mniej wiecej poziom "bardziej niz fce" a "mniej niz cae" ?

Les agradecería mucho en ayudarme :)
Cytat ze strony Instytutu Cervantesa: http://varsovia.cervantes.es/EgzaminyDELE/informaciongeneral_45_29.htm

"Diploma Intermedio
(...)Według ALTE (Association of Language Testers in Europe) jest odpowiednikiem następujących dyplomów międzynarodowych:
język angielski: First Certificate in English (FCE)
język francuski: Diplôme de Langue Française (DL)
język niemiecki: Zentrale Mittelstufenprüfung (ZMP)"
Cześć!!
Znajomość języka jest określana na podstawie opracowań międzynarodowych na 6 poziomach:A1,A2,B1,B2,C1,C2-Dele Intermedio sprawdza umiejętności językowe na poziomach B1 i B2 (stąd niektore pytania dość łatwe a inne trudniejsze)i tu pojawia się pewna nieścisłość w/g mnie , gdy spojrzysz na certyfikaty z angielskiego to zauważysz że wypada jeden -CPE (Certificate of Proficency in English)sprawdzający angielski na poziomie C2 .Zainteresowany tym faktem poszperałem trochę i wszło mi że w angielskim jest więcej certyfikatów ale są bardziej szczegółowe.Ja jako punkt odniesienia wziąłem CERTYFIKATY CAMBRIDGE:FCE-Dele Basico;CAE,CPE-Dele Superior(C1,C2).
Paulux
P.S.Są jeszcze certyfikaty biznesowe w Polsce niedostępne.
dzieki za pomoc :)

czyli jednak wydawal mi sie za latwy jak na poziom fce/cae
Czegoś nie rozumiem mimo wszystko, według skali wychodzi na to że DELE Intermedio (Básico) jest odpowiednikiem poziomu B2 czyli FCE. Jednakże, powtarzam - według ALTE, NIE ISTNIEJE hiszpański odpowiednik CAE, istnieje dopiero przeskok na DELE Superior odpowiadający C2 czyli CPE.
Czyli:

B2 DELE Intermedio FCE
C1 -------------------- CAE
C2 DELE Superior CPE

Dobrze rozumuje? Czy się myle? :|
Cześć!!
Dobrze myślisz tyle że ja to zrobiłem od dupy strony i przedstawiłem jako poziom znajomości języka a nie odpowiadającego temu certyfiatu czyli znajomość na poziomie Dele Superior (C1,C2) to jak gdyby skomasowane dwa angielskiego CAE (C1) i CPE (C2).
Paulux
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka