Certyfikat ... żadne osiągnięcie???? Hmm ...

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!!! Mam pytanko ... czy jakikolwiek certyfikat językowy może zostać wpisany na świadectwie szkolnym pod hasłem "osiągnięcia szczególne" ??? Mojej siostrze wpisano FCE, natomiast jak ja poszedłem dziś do vicedyrektora z takim samym zapytaniem to mi powiedział, że wpisać raczej nie można ...bo "to jest takie samo osiągnięcie jak ... i teraz uwaga ... zrobienie prawa jazdy!!!! Wkurzył mnie koleś ... :/
hmmm, a co za różnica, czy to będzie wpisane, czy nie? przecież nikt Ci żadncyh punktów nie da. mi też nikt nigdy nie wpisywał na świadectwie zdanych certyfikatów.....
wydaje mi się, że to, czy masz certyfikat, czy nie, jest to Twoje osobiste osiagniącie, co dla szkoły jest zupełnie nieważne. dla nich się liczy to, czy osiągnięcie miało jakiś związek z Twoją szkołą, kompetencją nauczycieli w Twojej szkole, itp. itd.
a zresztą, czy certyfikaty zdaje się po to, żeby ktoś wpisał to na świadectwo? ja to robię dla własnej satysfakcji, potwierdzenia własnych umiejętności i profitów w przyszłości (poszukiwanie pracy, CV, itd.)

:)
na swiadectwie wpisuje sie wybitne osiagniecia, a w dzisiejszych czasach certyfikat językowy ma wiEkszość ludzi, zreszta wcale nie jest go trudno zdobyc.
zreszta wcale nie jestrn>go trudno zdobyc.rnrnJasne. Na przykład takie DELE Superior czy CPE. Po prostu pikuś, zdasz to bez wysiłku :/
tak !!!!!!!! bo egzamin językowey to popisnaie sie tylko wiedza jezykowa ktora musisz zakuć na pamięć!!!

a wszczegolnych osiagnieciach pisze sie o Olimpiadach, ktore procz wiedzy sprawdzaja inteligencje i logiczne myslenie!!

Olimpiada jest osiagnieciem do wpisnaia na swiadectwo , a nie certyfikat.
tak na marginesie zrobienie prawa jazdy to teraz wielkie osiągnięcie rnwidać Twój dyrtektor jest bardzo stary
u mnie w szkole mozna wpisac (az sie zdziwilam jak sie dowiedzialam xd). poszukaj gdzies w necie listy tego, co sie liczy.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa