matura próbna 2008

Temat przeniesiony do archwium.
Jesli ktos pisał rozszerzenie z hsizpana teraz w marcu próbna nie wydaje wam sie ze była załatwa i w maju przywalą? te listeningi dosyc proste i czytanie ze zrozumieniem... mysle ze cos im sie pomylilo.
Hej, a może orientujesz się kiedy (i czy) będą w necie arkusze z próbnych matur??

Zdawałam hiszpański 3 lata temu. Wprawdzie podtawowy, ale sytuacja była podobna: próbna była śmiesznie łatwa i myśleliśmy, że w maju dowalą strasznie trudną, ale też nie była wcale trudniejsza niż próbna. Nie pamiętam jak to było z rozszerzoną.
szukałam te arkusze na necie ale ich nie ma .Ogólnie o hiszpańskim mówi sie mało i arkuszy jest jak na lekarstwo. Mam nadzieje ze w maju tez bedzie taka łatwa ta maturka. słuchowisko było super :D:D
bardziej jednak przeraża mnie ustna (ZGROZA)
Są są :) Na necie jest WSZYSTKO :D

rapidshare.com/files/99009474/Probna.rar

Klikamy lub wklejamy w okno przeglądarki link RapidShare.com.
Przewijamy stronę, aby zobaczyć przycisk Free, a który należy kliknąć.

Po kliknięciu ukaże nam się strona, gdzie na dole znajduje się miejsce na przepisanie kodu z obrazka. Po przepisaniu i kliknięciu przycisku obok się znajdującego rozpoczyna się ściąganie.

Uwaga, ściąganie FlashGetem powoduje błąd, trzeba sciągać przy pomocy przeglądarki.
Dzięki serdeczne!!
Ja szukałam szukałam i znaleźć nie mogłam :/ Widocznie za słabo się starałam.
Hola nunaaa :)))
Si quieres practicar para el examen oral, existen en Internet dos recursos muy útiles hechos por una profesora de lengua española de un instituto de Barcelona.

* AUDIO: es un "PodCast" con 30 conversaciones de la vida cotidiana y además puedes leer el texto mientas los escuchas.

http://www.spanishpodcast.org/deposito/podcasts_episodios_1-30

* VIDEO: son 79 vídeos colgados en "YouTube" en los que, además de oir la narración (de lo que ocurre en las imágenes), puedes leer el texto en el margen derecho.

http://www.youtube.com/profile_videos?user=spanishpodcast
dzieki wielkie :** za te linki tylko w pierwszym to jak nacisnąć zeby czytali?? bo tekst mi sie wyświetla ale nie ma nic z głosem
Para ver el texto que la profesora está leyendo debes hacer CLIC en "Ver Transcripción" (situado debajo de la barra de sonido) y entonces aparece todo el texto en pantalla.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Matura