Matura próbna 2010 r.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
Czy wy tez u Was nie macie matury próbnej z hiszpańskiego w tym roku? Niby operon nie przygotowuje.. z włoskiego też :/ Nawet nie mam pojęcia jak wygląda słuchanie na maturze... to już przesada według mnie!
u mnie tez nie ma próbnej z hiszpańskiego, zgadzam się z Toba. Ogólnie to jest szczyt co w tym roku porobili z tą maturą. Też chętnie posłuchałabym sobie jakiegokolwiek nagrania przykładowego, żeby wiedzieć jak to ugryźć, ale niestety:(
O popatrz co dziś znalazłam: http://chomikuj.pl/mahatman/Hiszpa*c5*84ski+-+nauka/Pr*c3*b3bna+matura+z+hiszpa*c5*84skiego są jakieś nagrania chociaż z jakiejś matury i jest poziom rozszerzony na dole :)
wielkie dzięki:)
a wiecie może, co to za matura? do jakiego arkusza to czytanie?
tfu!
słuchanie :)
podobnież jak pytałam rok 2009 ;))
też tak myslałam, ale nagrania nie zgadzają się z transkrypcją żadnego z arkuszów, które można znaleźć na stronie CKE...

no ale dobrze, że przynajmniej można usłyszeć jak to jest :) przydało się
Uwaga!!!

Jeżeli chodzi o to nagranie z maturki rozszerzonej:
http://chomikuj.pl/mahatman/Hiszpa*c5*84ski+-+nauka/Pr*c3*b3bna+matura%20%20+z+hiszpa*c5*84skiego

które znajduje się na dole

to jest to nagranie z matury próbnej ze STYCZNIA 2009 roku! sprawdziłam i się zgadza :

Tutaj jest matura próbna ze stycznia 2009:
http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1067&Itemid=548 poziom rozszerzony klikacie Arkusz II


Ahh mamy jeden arkusz na słuchanko ;))
Dziewczyny słuchajcie: pisałam do CKE w związku z tym iż chciałabym aby udostępnili jakies nagrania z matur z hiszpańskiego rozszerzonego i napisali mi tak:
"Posiadamy kilka egzemlarzy płyt z nagraniami tekstów w języku hiszpańskim, w tym z poziomu rozszerzonego, wykorzystanymi w ubiegłych sesjach majowych (2[tel]) i płyty takie możemy Pani udostępnić. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie przesyła jednak tego typu materiałów pocztą. Jeśli jest Pani zainteresowana, prosimy o odebranie ww materiałów w naszej siedzibie. Godziny naszej pracy: 8.30 - 16.00
Nasz adres: ul. Lewartowskiego 6, 4 piętro, Wydział Języków Obcych, pokój 404."

domyśliłam się, że chodzi o Warszawę. Może któraś z Was tam bywa? :D bo ja nie bardzo :P
ch***ra!

no nie bywam :|
a przydałoby się...
pewnie jakimś postronnym też nie dadzą

HALO! WARSZAWIACY OD MATURY Z HISZPAŃSKIEGO!
mógłby się tam który skoczyć, to jest pewnie bułeczka z masełkiem dla Was, a nam wszystkim ułatwiłoby życie jak nie wiem co...

bo ileż można czytać transkrypcje!
hmmm, a może by się dało w jakiejś Okręgowej Komisji ja odebrać?
ja na przykład mam blisko do Katowic...
tfu! na Śląsku jest OKE w Jaworznie, ale i tak bliżej niż Wa-wa
kurde!

nie chce się wysłać wiadomość...
badziewie jakieś :|
spróbujcie napisać do jakiśtych okręgowych komisji chociaż nie wiadomo czy tak się da.. niby jak pisałam to do tej głównej. A co to pocztą nie mogą wysłać? Pewnie szkoda im na znaczek.. :D toć bym oddała heheh
napisałam do Poznania. Jak odpowiedzą to dam znać : )

gdyby jednej z nas udałoby się to zdobyć to byłoby cudownie..
ahh.. rozmarzyłam się. Dlaczego wcześniej nikt nie wpadł na ten genialny pomysł?

Pewnie dlatego, że mieli próbną maturkę :P
ja to chyba tam nawet zadzwonie jutro, będzie szybciej
dziś były matury próbne z języków z OKE. znalazłam tylko arkusze z podstaw z ang i niemieckiego. Jeśli ktoś znajdzie hiszp ( o ile wogóle był ), to wklejcie tu linka :)
tak to są jakieś matury? no fajno, u nas cichosza ...
u mnie też nic nie mówią...
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/2[tel]/MATURA2010/21[tel]

nie ma nagrań, szkoły dostały transkrypcje, które miał odczytać nauczyciel. Nie wiem jednak czy jest wogóle hiszp.. a przydałby się..
no to jeszcze fajniej... u mnie nawet nauczyciela nie ma :|
nie martw się, u mnie też nie : ) nawet nikt mi nie powiedział czy arkusz z hiszp przyszedł wogóle. tak więc szuakm po necie, może w końcu znajdę.. albo napisze do cke czy wogóle robili .. ;/
tfu! chora jestem, siedzę w domu i nic nie wiem, ale po co? dla jednej osoby arkusz przysyłać... pewnie nawet o mnie zapomnieli żeby się upomnieć :D
ja w pon zapytam babki od ang. może się rozglądnie w pokoju czy sekretariacie, to poproszę żeby mi skserowała razem z tą transkrypcją chociaż. bo przecież powinno przyjść no. ;/ skoro z niemca i ang dostali.. my z ang dostaliśmy do domu, jako trening tzw.. tylko słuchanie zrobilismy w szkole bo i czasu brak.. kupiłam dzis fajne książki do matury z ang i za każdym razem tak żaluję, że nie ma czegoś takiego z hiszp. ewidentnie jesteśmy pokrzywdzeni :D
ja też chora ;(( u nas to o żadnych maturach nic nie mówili ;p
ale internet chyba macie... internet mówił.
jak się nic nie wie o maturach to nawet do głowy nie przyjdzie żeby cokolwiek o nich wpisać do Internetu ;p powiem szczerze, że jak się dowiedziałam o innych liceach z miasta, że mają kolejne próbne matury to byłam w lekkim szoku, nam nic nie zafundowali.
Corazon 77 a mam jeszcze takie pytanko: pisałaś poprzednio, że będziesz składać na UAM na filologię hiszpańską.. a zdajesz polski rozszerzony?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka