liczba słów

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |
Witam,

jutro piszę maturę, ale nie wiem do końca w jaki sposób określa się liczbę słów. Czy rodzajnik to tez słowo? Czy każdy kolejny 'wyraz' przedzielony od następnego spacją to już jedno słowo?
tak, wydaje mi się że rodzajniki, spójniki itp. liczone są jako kolejne słowa. Limit to 250, ale można chyba przekroczyć o 15% ;)
niestety wszystko się liczy... Niby 250 słów, ale jest adnotacja, że dopiero po przekroczeniu 300 słów jest 0 za kompozycję ; ) Ja dzisiaj kreśliłam i wreszcie mi wyszło 290. Wydaje mi się, że nic tam zbyt nie napisałam a już limit cały ;/
no, ale z tego co mowila mi anglistka, to juz po przekroczeniu nawet o 1 slowo juz punkty spadaja... jak w ogole wrazenia? tez macie wrazenie, ze czytanie bylo... dziiiwne?
bzdura, nic nie spada. do 300 słów spokojnie :)
spada, spada. od 300 słów masz 0 za kompozycje. ale kiedyś nauczycielka pokazywała mi jak to się liczy i jakoś 251 to już punkt mniej, powyżej 265 albo 270 kolejny punkt, itd., itd.
dlatego trzeba się pilnować koniecznie do 250 jeśli chce się mieć max za kompozycję
Gdyby kogoś interesowało jakie odpowiedzi w ostatnim zadaniu z II części na rozszerzonym to oto tekst:
Esto sucedió un lunes. El viernes a las siete de la noche, Fermina Daza se embarcó
en el buquecito regular de San Juan de la Ciénaga, sólo con un baúl, en compañía de la
ahijada y con la cara cubierta con una mantilla para evitar preguntas y para evitárselas al
marido. El doctor Juvenal Urbino no estuvo en el puerto, por acuerdo de ambos, después
de una conversación agotadora de tres días, en la que decidieron que ella se fuera a la
hacienda de la prima Hildebranda Sánchez, en la población de Flores de María, con
tiempo bastante para reflexionar antes de tomar una determinación final. Los hijos lo
entendieron, sin conocer los motivos, como un viaje muchas veces aplazado que ellos
mismos deseaban desde hacía tiempo. El doctor Urbino se las arregló para que nadie en
su mundillo pérfido pudiera hacer especulaciones maliciosas, y lo hizo tan bien que si
Florentino Ariza no encontró ninguna pista de la desaparición de Fermina Daza fue
porque en realidad no las había, y no porque le faltaran medios de averiguación. El
marido no tenía dudas de que ella volvería a casa tan pronto como se le pasara la rabia.
Pero ella se fue segura de que la rabia no se le pasaría jamás
edytowany przez Gosiakkk: 20 maj 2011
aha, i z tego co mi wiadomo to nawet jak się przekroczy ilość słów to można mieć max za kompozycje; to wszystko zależy od tego czy inne wymogi są spełnione czy jakoś tak no i oczywiscie jak duzo sie przekroczylo. zresztą sama już nie wiem..
ja miałam rok temu na ang max za rozprawkę, a miałam też coś koło 280 słów. także jak widać każdy ma inne informacje ; )
Gosiakkk, dzięki, ale głupie błedy porobiłam ;d ale i tak jest ok. a jak miałyscie w słuchaniu, w tym wywiadzie ostatnie dwa pytania?
edytowany przez Ollalaa99: 20 maj 2011
w wywiadzie hmm nie pamietam jakie byly pytania ostatnie dałam atento a la higiene ale nie jestem pewna
a jak wasze odczucia tak w ogole? tez wam sie wydaje, ze to bylo trudne, czy to tylko byla kwestia zmeczenia?
jesli chodzi o część II to słuchanie wydaje mi się że raczej proste, ostatnie 2 zadania też nie najgorsze a ten tekst do czytania trochę pogmatwany..
szkoda ze nie ma jeszcze arkusza opublikowanego to mozna by zerknąć na transkrypcję i sprawdzic słuchanie
no to ja chyba to zawalilam jednak...
a też Wam się wydaje, że w II części trochę za mało czasu? Ja musiałam trochę postrzelać gdzie nie byłam pewna bo nie było czasu..

ogólnie wydaje mi się, że było bardziej przystępne niż rok temu, ale też trochę pokręcone ;) no i glupie błędy się robi. Ja w ostatnim zadaniu z czytania zrobiłam takie gafy, że aż nie wiem czy się śmiać czy płakać ;) Ale no zobaczymy. Szkoda, że nie ma tego arkusza bo mogłybyśmy to jakoś zweryfikować między soba chociaż. Ale pewnie do pon się pojawi :)
ktos pamieta w ogole z kim byl ten wywiad z rozszerzenia?
Cytat: kasienka13
no to ja chyba to zawalilam jednak...

nie no, nie to chciałam powiedzieć:)takie superproste to nie było ...
PS nie wiem czy w ogólebyło podane nazwisko tego z kim był wywiad. nie pamietam
edytowany przez Gosiakkk: 20 maj 2011
tak, we wstepie bylo podane, imie na F i nazwisko na G zdaje sie. chyba, ze myle z podstawa. ja jak sobie robilam rozszerzenie z zeszlego roku to mialam 95%. teraz jak bede miec 85 to bede szczesliwa:(
A jakie bylo zadanie do tego tekstu G.G.Marqueza ?
---
Czy juz ktos znalazl arkusze z rozszerzonej?
czekamy, az cke je udostepni.. do tekstu marqueza trzeba bylo dopasowac pogrubione slowa, byly 4 rozne w kazdym wypadku i trzeba bylo wybrac
Aha. Dzieki!
Czyli nic nie poradze....
Trzeba czekac...
Hej, wiecie co, mnie wkurza już to czekanie, to może opracujemy swoj klucz?:D
U mnie były takie odpowiedzi:
SLUCHANIE 1.
1. czy też o moviles V
2. czy el caso de la modelo muestra que los que comiten este crimen quedan impunes F
3. czy potrzeba nowych praw V
4. czy el uso del correo electronico aumento el numero de (nie pamiętam jak się nazywało to zjawisko) F
5. nie pamiętam pytania, ale zaznaczyłam V
SŁUCHANIE 2
to akurat było łatwe, ale też nie pamiętam kolejności
SŁUCHANIE 3
1. ten dziennikarz nie miał takich doświadczeń
2. wszystko kupił en una sola tienda especializada
3. llego de prisa al aerouerto
4. nie pamiętam jakie było pytanie, ale chyba mówił, że spał cały czas
5. asombro
6. atento a higiene
CZYTANIE 1.
1. Borja compró el libro
2. LA edicion fue quemada
3. Busca el libro editado en Venecia
4. La cantinera suguiere que hay gente que quiera falsificar todo
5. La conversación tiene lugar en la barra de un bar
było coś jeszcze?:>
CZYTANIE 2
najpierw wstawiłam to o artystach (muchas veces no tenian hogar, pero siempre habia alquien quien les invitara a copas;), potem że żałują że odszedł itd, potem o tym że czytał Les Miserables Hugo, a potem że w kontrakcie pisał, że ma nie jeździć na koniu:]

piszcie co pozaznaczaliscie, może wspólnymi siłami coś wymyślimy:)

cosmic7351,
mam chyba takie same odp. jak ty-no nie wiem jak bylo w 2 sluchaniu tez nie pamietam ale tak jak mowisz było proste.
tez mam w pierwszym słuchaniu tak jak ty, ale zastanawialam sie czy to nie jest troche podejrzane -v,f,v,f,v, tak na zmiane;P no nie wiem, ale tez tak zaznaczylam.
mam nadzieje ze to wszystko jest dobrze:)
za to mogę się pochwalić glupim bledem z zad. 2 z cz. I napisałam aisla zamiast aísla :(
edytowany przez Gosiakkk: 21 maj 2011
a wsluchaniu trzecim było 5 pytan a nie 6, także nic dziwnego że nie pamiętasz jakie było pytanie::)
też m isie wydawało dziwne, ze tak na zmiane i dlatego zaznaczylam w ostatnim falso, bo mowie, ze mzoe cos pominelam i zle uslyszalam, ale no ewidentnie V :D

reszte odpowiedzi też mam tak samo, nie ejstem tylko pewna co zrobiłam z tym wywiadem w ostatnim pytaniu bo sie wahałam.

Gosiakkk, też zrobiłam ten sam błąd z aisla ; )
kuurcze, ja też napisałam bez akcentu! i moim zdaniem to "de ahi que" to już poziom bardzo rozszerzony... ja np się z tym nie spotkałam, ale wymyśliłam chyba dobrze;)
ja dałam prefiriera, też się z tym nigdy nie spotkałam (a przynajmniej nie pamietałam)ale chyba dobrze jest z subjuntivo bo szukalam de ahi+subjuntivo raczej ma być, a Ty jak wpisałaś?
edytowany przez Gosiakkk: 21 maj 2011
http://www.slideshare.net/edgararruda/perez-reverte-arturo-el-club-dumas
to chyba z tego fragmenty byly w czytaniu I
swoją drogą chyba łatwiej się to czyta w całości a nie takie jak było na maturze:P
edytowany przez Gosiakkk: 21 maj 2011
tam na pewno bedzie subjuntivo imperfecto i bedzie prefiriera
Gosiakkk, zgadza się, na str 18;)
ja właśnie też dałam prefiriera, choć zrobiłam kilka całych książek o subjuntivo i nic takiego tam nie było:/
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |

« 

Egzaminy