podręcznik.. :>:>

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktoś może mi polecic podręcznik do gramatyki? chodzi mi o książke w której bedzie naprawde dużo szczegółow a nie tylko cos nie cos po łebkach :)
żHola!
Ja korzystam z "Gramatyki języka hiszpańskiego z ćwiczeniami" Małgorzaty Cybulskiej-Janczew, Jacka Perlina. Jest tam wszystko obrzernie wyjaśnione, poza tym jest bardzo dużo ćwiczeń :)
żSaludos!
a ja polecam książkę pt:"Repetytorium gramatyki języka hiszpańskiego"Anny Wawrykowicz.jest naprawdę rewelacyjna:)Fajnie objaśnione i sporo ćwiczeń.Pozdrawiam!
tak, zgadzam sie z PetiteSouris! ta ksiazka jest bardzo dobra i, co wazne, przejrzysta =))
o sorry, ja mam "gramatyke funkcjonalna", ale tej samej autorki wiec na jedno wychodzi :P polecam!!!
dzieki :) chyba sie zdecyduje na ksiązke pani Wawrykowicz ale jeszce przejrze ją przed kupnem :D
pani wawrykowicz rulez....bardzo mila kobieta z mojego miasta...dalej wyklada...same podreczniki tez ma fajne no i moje ulubione el mar de palabras i le mundo hispano z rewelacyjnymi tekstami...
wszystkie książki pani Wawrykowicz są super,zarówno "El mar..."jak i "El mundo...",gramatyki również:)kobieta jest niesamowita:)
prawde mówiąc przjrzałam tą książke w księgarni, i nie zdecydowałam się na kupno. ( brakuje mi tam szczegółów i widzę ze w zadne soposob nie rozwiew moich wątpliwosci co do pewnych konstrukcji) a
"El mundo hispano" Wawrykowicz jest świetne. Ale gramatyki to ta kobieta nie potrafi niestety tłumaczyć. Nie chcę nikogo obrazić, ale Np. w jednaj ze swoich mądrych książek zrobiła kilka blędów dotyczących m.in subjuntivo. (chodzi o błedy faktyczne oraz niedopowiedzenia, które mogłyby prowadzić do błędów ludzi, którzy uczyliby się tylko z owej książki) :/ Widać czas już zmienić kadrę i autorów podręczników, bo pani Wawrykowicz praktycznie w Polsce ma na to monopol, a nie zawsze słusznie :(
jasne jasne...bledy z de pe a pa sa slynne....no ale uwazam i tak ze sa dobre te ksiazki...a znasz moze pania anie?? wyklada u nas na ibero...bardzo barwna postac...
no właśnie..
Czy można prosić o opisanie błędów, które znajdują się w de pe a pa?
Jeżeli nie de pe a pa to co jest dobre dla początkujących samouków?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa