Jakie elementy kultury Hiszpanii Was interesują?

Temat przeniesiony do archwium.
Współpracuję z nową szkołą językową w Poznaniu. Od października zaczynamy cykl warsztatów w języku hiszpańskim, poświęconych kulturze krajów hiszpańskojęzycznych. Chciałabym zapytać Was: jakie elementy kultury tych krajów Was interesują? Co uważacie np. o warsztatach na temat pracy dla Polaków? A może niektórzy z Was interesują się flamenco?
Jaka tematyka warsztatów wydaje się Wam najbardziej pomocna przy nauce języka?Bardzo dziękuję za Wasze pomysły i sugestie
ja bym chciala flamenco, bo w poznaniu nigdzie nie ma ;] a mozesz napisac cos wiecej o tych warsztatach??? jestem z poznania ;]
flamenco uwielbiam ten taniec, musi być flamenco coś innego w ogóle nie wchodzi w rachubę! napisz coś więcej też jestem z poznania.
Mnie intersuje np okres muzulmanski w Hiszpanii, kiedy w zasadzie jej jeszcze nie bylo a w Andaluzji kwitnela kultura arabska w symbiozie z zydami i chrzescijanami. Chce na ten temat wyglosic referat na zejeciach z hiszpanskiego. Polecam uwadze.
Cześć!!!
Do Phobosa:żałosna jest twoja wiedza na temat Hiszpani, zacytuję pewien tekst:
Después de que Roma hubiera derrotado por completo a Cartago, también invadió sus colonias en Espańa, terminando por conquistar la península casi por completo. Así aparece en la historia la provincia de Hispania, que llegó a formar parte del imperio romano adquiriendo gran importancia dentro del mismo, incluso dos emperadores romanos Trajano y Adriano nacieron en ella.
To do zdania "...w Hiszpanii , kiedy w zasadzie jej nie było ...".Co do symbiozy to przeczytaj sobie fragmenty "Cronicas Mozarabes" tam pisze co , ile i kogo wywieźli Arabowie z Hiszpanii.Przeczytaj także sobie "La vida en Espana en tiempos de los godos"to zobaczysz jaką kulturę zniszczyli pasterze owiec z półwyspu arabskiego ,kulturę która była równa kulturze bizantyjskiej (też zniszczona przez wielbicieli pokoju -pokoju na ich warunkach).Que viva Pelayo.
Paulux