Nauka hiszpanskiego od podstaw za granica, warto?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

niedawno zaczalem nauke hiszpanskiego od zera. Tak sie sklada ze mam mozliwosc zapisania sie na 1-2 miesieczny kurs w hiszpanii i zastanawiam sie czy ma to sens na tak wczesnym etapie nauki (calkowicie poczatkujacy)?

I czy w takim przypadku ma sens wybranie kursu intensywnego (30 lekcji tygodniowo) czy lepiej sprawdzi sie standardowy (20 lekcji tygodniowo)?

Wiem tez, ze w Hiszpani wystepuje bardzo duza roznorodnosc akcentow, czy w zwiazku z tym warto wybrac jakis konkretny rejon? Sam myslalem o Madrycie.

A moze ktos ma doswidczenia z jakimis konkretnymi szkolami, ktore moze polecic?

Wszelkie uwagi mile widziane ;)
hola mi nombre es johan stewart tengo 18 años soy de Colombia me gusta mucho el idioma polaco me atrae mucho la cultura de Polonia y totalmente estoy dispuesto aprender el idioma, puedo ayudar a personas que quieran aprender español y me enseñen polaco. mi face: johão stewart galvizz y my number +5731[tel]un placer de conocer personas de polonia.
Witam! Mieszkam od 5 lat w Maladze i przez kilka lat pracowalam tutaj w szkole jezykowej. Z tego co zaobserwowalam wynika, ze najlepiej jest stawiac pierwsze kroki w swoim panstwie. Powinienes oswoic sie z jezykiem w Polsce. Sprawdz czy chcesz sie uczyc hiszpanskiego czy Tobie ten jezyk odpowiada. Od poziomu A2 zdecydowanie polecam wyjazdy jezykowe. Tym tez sie teraz zajmuje. Organizuje grupowe i indywidualne wyjazdy do Hiszpanii i nie tylko. Moj ostatni blog traktuje wlasnie o tym jak uczyc sie jezykow. Moze znajdziesz tam cos trafnego: http://www.hiszpanski-hiszpania.pl/blog-linguiter/

Dodatkowo radze brac udzial w intensywnych kursach, ale do 20 godzin tygodniowo, czyli max 4h dziennie. Znajdz tez w danym miescie mozliwosc wymian jezykowych. Najlepiej uczyc sie hiszpanskiego podczas zwyklych rozmow z ludzmi przy kawie czy piwie.

Pozdrawiam z Malagii! Zoska
Hmm nie wiem, czy na razie jest sens rzucać się na tak głęboką wodę :P tam jednak będziesz mieć styczność z osobami, które często mówią tylko po hiszpańsku, jak czegoś nie zrozumiesz to już kaplica.

Intensywny kurs pewnie będzie dla Ciebie najlepszą opcją – jak czegoś nie zrozumiesz to lektor Ci powtórzy. Ale też żeby za prosto nie było-wybierz taką szkołę, gdzie lektorzy mówią przede wszystkim po hiszpańsku – nauczysz się szybciej a jak czegoś nie zrozumiesz to lektorzy powtórzą :P jak jesteś z Warszawy to na przykład w Espanoles Academia mają lektorów z Hiszpanii, którzy porozumiewają się tylko w hiszpańskim i angielskim. A jak już pojmiesz to leć do tej Hiszpanii :D

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie