NOWY MAGAZYN DO NAUKI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Temat przeniesiony do archwium.
Dwumiesięcznik edukacyjny La Revista Española jest przeznaczony dla osób uczących się języka hiszpańskiego. To pierwszy w Polsce magazyn opracowany przez lektorów, uwzględniający wszystkie poziomy zaawansowania – od A1 do C2. Do każdego tekstu dołączane są ćwiczenia sprawdzające, ułatwiające zapamiętanie nowo nabytych informacji, oraz słowniczek, zawierający trudne słowa i przydatne zwroty. Wszystkie artykuły są oznaczane odpowiednim symbolem wskazującym stopień trudności. Starannie opracowane działy tematyczne obejmują zarówno szeroko pojętą kulturę hiszpańską oraz iberoamerykańską, jak i zagadnienia gramatyczno-leksykalne. La Revista Española z pewnością przyda się także nauczycielom języka hiszpańskiego. Magazyn dostępny jest od 21 kwietnia 2011 w sieci sklepów EMPIK.

http://www.larevistaespanola.pl
Fajna gazetka. Zobaczyłam w empiku pierwszy numer, zakupiłam i polecam. Jedno tylko co mnie trochę śmieszy, to że teksty są tam pisane taką czcionką jak dla dzieci, które dopiero uczą się liter (może dla wypełnienia miejsca?). I jedno, co mi trochę przeszkadza, to że słówka do tekstów są wypisane wielkimi literami. Moim zdaniem utrudnia to trochę wzrokowe zapamiętywanie, bo jednak jesteśmy przyzwyczajeni do zwykłej czcionki. A poza tymi drobnymi szczegółami, to naprawdę fajne pisemko. Ciekawe tematy, przyjemnie i łatwo się czyta, bo poziomy zaawansowania są zróżnicowane. Nadaje się również dla osób z podstawową znajomością języka, do których ja też się zaliczam :)
Fajna gazeta wg mnie również, każdy artykuł jest dobrze oznaczony jakiego poziomu biegłości językowej się tyczy, dodatkowo są też wytłumaczone trudniejsze słówka. Ogólnie Polecam!