proszę o sprawdzenie :)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
jakiś czas temu zdecydowałam się na samodzielną naukę j.hiszpańskiego. wszystko jest świetnie tylko niedawno oprócz konstruowania prostych zdań oraz nauki słówek zaczęłam również tworzyć dłuższe wypowiedzi. nie mam jednak nikogo kto mógłby je dla mnie sprawdzić. liczę w tym celu na waszą pomoc :)

Mi día:
Normalmente me lecanto a las siete y cuarto. me visto y voy a cocina. Para el desayuno como cereales con leche o emparedados. Tomo también un té. Después me lavo los dientes y a las ocho menos diez salgo a escuela. Termino a las tres y vuelvo la casa. Cocino el almuerzo y luego haga los deberes y estudio. A las siete ceno. Después me lavo y descanso. Me gusta leer un libro, escuchar la música o ver una película.
Musisz popracować więcej nad polskimi zdaniami to wtedy hiszpańskie też będą bardziej sensowne.

Normalmente me leVanto a las siete y cuarto. mMe visto y voy a LA cocina. Para el desayuno comoDESAYUNO cereales con leche o emparedados [Po hiszpańsku, gdy mowa o jedzeniu, używamy raczej czasowników. Po polsku mówiło się kiedyś "śniadać" zamiast "jeść na śniadanie"]. Tomo también un té. Después me lavo los dientes y a las ocho menos diez salgo a LA escuela. Termino LAS CLASES a las tres y vuelvo laA casa. Cocino el almuerzo y luego hagO los deberes y estudio. A las siete ceno. Después me lavo y descanso. ANTES DE DORMIR Me gusta leer un libro, escuchar la música o ver una película.
edytowany przez argazedon: 20 sie 2015
Dziękuję za pomoc :)

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia