Wynajem mieszkania

Temat przeniesiony do archwium.
We wrześniu wyjeżdżam do Hiszpanii,przed wyjazdem chciałabym wynająć mieszkanie.Trochę się zagalopowałam i ze swoimi podstawami postanowiłam sama to zrobić.Napisałam w kilka miejsc,jednak odpowiedzi mnie przerosły;-)
Prosiłabym o przetłumaczenie:
Buenas tardes Marta,

Podría preguntar al propietario si lo alquilaria para 4 meses. Tienes
alguna duda sobre el piso?

Si el propietario accediera a alquilarlo para 4 meses, estas serían las
condiciones:
2 meses de fianza
El mes en curso por adelantado
Y nuestros honorarios: 10% del total de los 4 meses + Iva. (Al 18%).

Quedo a la espera,
Saludos

Dobrze rozumiem,że nie odpisuje mi bezpośrednio właściciel mieszkania,tylko pośrednik?Chcę wynajać mieszkanie od września do końca stycznia.Z teog co widzę,trzeba to ustalić z właścicielem?Przy zgodzie będie to na warunkach opłaty za dwa m-ce z góry + (10% czynszu miesięcznego x4)x18% dla pośrednika?

Od razu chciałabym wiedzieć jak pytać o to czy kaucja jest zwrotna,oraz czy mieszkanie można wynająć na okres 4 m-cy oraz czy w czynsz wliczone są wszystkie opłaty(ogrzewanie,woda,gaz itp.).
Z góry b.dziękuję za pomoc
Saludos!
Tak, dobrze.
Odpisuje Ci posrednik. (Pewnie Agencja - koncowka -stros no i "honorarios" ;-) )
Jasnosci nie mam czy w sumie sa to 3 miesiace na dzien dobry.... :-(
(2 msc fianza + mes por adelantado ? Czy dos meses: un mes - fianza + un mes por adelantado...) ???
---
Z drugiej strony...
To piekne cwiczenie ... ;-)
Podría preguntar - czyli jeszcze NIE zapytala.
si lo alquilaria - czyli nie wie czy wynajmie...na 4 miesiace. (normalne kontrakty sa na minimum rok)
Si el propietario accediera - czyli gdyby wlasciciel sie zgodzil.... - moim skromnym zdaniem - zgodzi sie...- KRYZYS. No chyba, ze dostanie lepsza oferte... Ale w Twoim wypadku na 99% NIC nie traci...I wynajm ma PEWNY...Bo w dzisiejszych czasach....bardzo roznie to bywa... ;-)
---------
Pani z Agencji pyta czy masz jeszcze jakies pytania na temat mieszkania?
I tak - agencja pobiera oplate jak wyzej wyliczylas: 10% miesiecznej ceny + 18% podatku/ za kazdy miesiac...
--------
Nie wiem czy juz ustalilas...np.
Kto placi i ile kosztuje KONTRAKT (umowa) ?
Kto placi za Comunidad ?
Za wode ? (ta czesto jest w czynszu juz...)
Fianza jest zwrotna...W Twoim przypadku pewnie po prostu nie bedziesz placic za ostatni miesiac...i ja "wymieszkasz"...- 1msc, a drugi miesiac pewnie na ewentualne zalegle rachunki...czy meble bedzie... Jak jest wszystko ok. - zwracaja.... (radze jednak "odmieszkac"...- na wszelki wypadek....)
...i zapytaj o WARUNKI... - czasem sa "dziwne"... (Goscie, zwierzeta...Ewentualnie: ogrzewanie...Nie wiem gdzie to mieszkanie...ale niekiedy bywa, ze sa to mieszkania "wakacyjne"... i nie ma ogrzewania...a prad np. jest "malej" potencji i nie mozna wlaczyc np. ogrzewania elektrycznego... - trzeba gazowe....itd... a przeciez nie bedziesz na miesiac wydawac forsy na tego typu zakupy... - piecyk, butla...itp....)
En fin...Spokojnie, agencja na pewno Ci cos znajdzie! Oni z tego zyja!
POWODZENIA!
Dziękuję bardzo za informacje i wyczerpującą odpowiedź!
Rzeczywiście taki mejl,z twoja pomocą to duuży krok na przód w nauce:)
Pozdrawiam :)
;-)
---
Ta agencja i tak wydaje mi sie...bardzo w porzadku...
Normalnie biora miesiac z fanzy + koszta...(kontrakt) - czyli z gory tracisz miesiac...
W Twoim przypadku te warunki (10% czynszu + podatek) jest duzo lepszy...
Kurczę,ludzie chwalili,że z wynajmem żadnego problemu,a tu albo chca kosmiczne pieniądze(150+rachunki)albo nie wynajmą na 4 m-ce.
Dostałam kolejną odpowiedź,ale mniej-więcej zrozumiałam i spytałam o to,ile w proponowanym mieszkaniu jest pokoi i o to odp.:

Buenos días, este apto tiene 1 habitación, el de 2 habitaciones son 100€ más. Están todos igual de equipados, si desea contratar limpieza son 50€ más al mes y van a limpiar 1 vez a la semana. Si tiene alguna duda comuníquenoslo.
Dobrze rozumiem,że podał cene jednego pokoju a cena za dwa to +100euro?
a gdzie to sa takie pokoje za 150 euro na miesiac plus rachunki? w moim mieszkaniu 300 na miesiac kosztuje pokoj i nikt nie protestuje bo to tanio, ja bym taki chciala za 150 hoho.
poważnie?:D Castellon de la Plana.Koleżanka była tam na erasmusie i miała pokój za 120 ze wszystkim i ja bym bardzo nie chciała wychodzić ponad 130euro.Znalazłam nawet 80 euro za pokój,ale szybko został zajęty,rzecz jasna.
Temat przeniesiony do archwium.