Prosze o pomoc !!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Mam do napisania male zadanko, nie jestem juz na poziomie podstawowym ale nie umiem sobie poradzic !!! Mam do napisania pare zdan o tym jak by bylo gdybym zostal prezydentem Polski...np. Gdy ostane prezydentem Polski spadnie bezrobocie. Ludzie beda ciezko pracowac ale beda miec duzo pieniedzy. Chcialbym zeby wszyscy byli szczesliwi i nikomu niczego nie brakowalo. Marzy mi sie by polska polityka wygladala inaczej. Wiem ze bycie prezydentem do duza odpowiedzialnosc ale nie boje sie jej. Chcialbym spotykac i znac slawnych ludzi. Mam nadzieje ze bede dbal o rozwoj mojego kraju itd. Musze miec taki lub podobnych zdan okolo 10. Prosze o pomoc...mam nadzieje ze znajdzie sie ktos chetny. Z gory dziekuje !!!
zapomnialem dodac ze musze miec to przetlumaczone na HISZPANSKI co w moim przypadku jest STRASZNYM PROBLEMEM. wiec RATUJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaku,
moze i znajdzie sie ktos, kto ci to przetlumaczy. Ja bym mogla, ale wolalabym, zebys sam sprobowal...
Jak sam sprobujesz, nawet niepoprawnie, to ja ci poprawie. Na mur beton. Sprobuj.
Inaczej, jak sie chcesz nauczyc??? :-(
Juz ostatnio raz probowalem i wyszlo nie za dobrze, a potrzebuje dobrej oceny, wiec prosze Cie nie badz taka...skoro mozesz mi pomoc to zrob to jesli tylko chcesz...napewno bede bardzo wdzieczny, a szczerze mowie ze sam sobie z tym nie poradze...a nie chce isc na wagary!!!
No nie da rady, musisz sie sam wysilic!! Chociaz troche!!!
Umowa taka: ja ci napisze dwa-trzy zdania, a ty dalej. Wszystko jedno czy wyjdzie dobrze, bo jak wyjdzie zle, to ci poprawie (mam nadzieje, ze to nie na jutro, a przynajmniej nie na pierwsza lekcje).
Tak na marginesie; nie szkoda miec nawet dobre oceny ale nie umiec??? Przeciez to nie przysposobienie obronne ani religia, tylko jezyk, ktory moze ci sie kiedys przydac...
Ale dosc moralizowania (na razie ;-) ..)

Cuando yo sea presidente de Polonia, bajará el paro.
La gente trabajará duro, pero tendrá mucho dinero.
Me gustaría que todos fueran felices.... itp.

Dalej ty,wedlug wzoru, uzywajac czasu przyszlego (vivirá... será...habrá..) lub subjuntivo (quiero que... sea, haya, viva... lub quisiera que... fuera, hubiera, viviera...)

No ale teraz sie juz wysil!
Do jutra.
Pardon, zapomnialam o "condicional" Najlepiej sie nadaje do tego tematu. N.p. "yo haría.... diría... prohibiría... no dejaría..." itp. Powodzenia.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa