Modlitwy po hiszpańsku

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Ostatni mam taką fazę i uczę się modlitw we wszystkich możliwych językach. Kto zna Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga itd. po Hiszpańsku?
Dios te salve Maria, llena eres de gracia, el Senor es contigo, bendita tu eres entre todasl as mujeres y bendito es el fruto de tu vientre Jesus Santa Maria, madre de Dios, ruega por nosotros pecadores ahora y en la hora de nuestar muerte, Amen ( akcentow i reszty modlitw mi sie eni chce pisac, wybacz, :)
ojcze nasz:
padre nuestro, que estas en el cielo santificado sea tu nombre; venga a nosotros tu reino; hagase tu voluntad en la tierra como en el cielo. danos hoy nuestro pan de cada dia; perdona nuestras ofensas como tambien nosotros perdonamos a los que nos ofenden; no nos dejes caer en la tentacion; y libranos del mal. amen.

zdrowaśka:
dios te salve, maria, llena eres de gracia. el seńor es contigo. benedita tu eres entre todas las mujeres, y benedito es el fruto de tu vientre, jesus. santa maria, madre de dios, ruega por nosotros pecadores, ahora y en la hora de nuestra muerte. amen.
A zna może ktoś Wieczny odpoczynek, akt wiary nadzieji miłości i żalu, Chwała Ojcu?
Gloria al Padre, gloria al Hijo, gloria al Espíritu Santo. Como era en un principio sea ahora y siempre por los siglos de los siglos. Amen.
Wielkie dzięki! Teraz będę się modlić w wielu językach.
propozycja jesli ktos sie chce sie pomodlic w obcych jezykach :) niestety tylko dla wawy. jak ktos wie cos o innych miastach to moze sie podzielic. informacje ze str. kosciola sw anny wiec raczej aktualne

Msze św. w językach obcych w Warszawie
MSZE ŚW. ODPRAWIANE W JĘZYKACH OBCYCH
NA TERENIE WARSZAWY
HOLY MASSES CELEBRATED IN FOREIGN LANGUAGES IN WARSAW
Język angielski /English/
Kaplica Niepokalanego Poczęcia NMP /ul. Radna 14/

W każdą niedzielę o godz. 11.30

every Sunday at 11.30 /14 Radna St./

Język włoski /Italian/
Dom Prowincjalny OO. Barnabitów /ul. Smoluchowskiego 1/

w każdą niedzielę o godz. 12.00

every Sunday at 12.00 /1 Smoluchowskiego St./



Język hiszpański /Spanish/
Kaplica Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego /ul. Korowodu 20/

W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 13.00

Every first Sunday of month at 1.00 p .m. /20 Korowodu St./



Język francuski /French/
Kościół OO. Jezuitów –dolny kościół /ul Rakowiecka 61/

W każdą niedzielę o godz. 10.45

Every Sunday at 10.45 /61 Rakowiecka St./

Język niemiecki /German/
Kaplica Res Sacra Miser /ul. Krakowskie Przedmieście 62/

W co drugą niedzielę miesiąca o godz. 11.00

Every second Sunday of month at 11.00 /62 Krakowskie Przedmieście St./



Język litewski /Lithuanian/
Kaplica Res Sacra Miser /ul. Krakowskie Przedmieście 62/

W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00

Every first Sunday of manth at 3.00 p. m. /62 Krakowskie Przedmieście St./



Język łaciński /Latin/
Kościół św. Marcina
a i jeszcze link do stron z calym teksem mszy w kilku jezykach http://www.pascha.org.pl/msza/ jakby ktos chcial isc na msze przygotowany :P
WYZNANIE WIARY

CREO EN DIOS, PADRE TOPODEROSO
CREADOR DE CIELO Y DE LA TIERRA.
CREO EN JESUCRISTO, SU UNICO HIJO,
NUESTRA SEŃOR, QUE FUE CONCEBIDO
POR OBRA Y GRACIA DEL ESPIRITU SANTO.
NACIO DE SANTA MARIA VIRGEN,
PADECIO BAJO EL PODER DE PONCIO
pilato, fue crucificado, muerto y
sepultado, PESCENDIO A LOS INFIERNOS
AL TRECER DIA RESUCITO DE ENTRE LOS MUERTOS, SUBLO A LOS CIELOS Y
ESTA SENTADO A LA DERECHA DE DIOS
PADRE TOPODEROSO DESDE AHI HA DE VENIR A JUZGAR A VIVOS Y MUERTOS
CREO EN EL ESPIRITU SANTO
LA SANTA IGLESIA CATOLICA
LA COMUNION DE LOS SANTOS
EL PERDON DE LOS PECADOS
LA RESURRECCION DE LA CARNE
Y LA VIDA ETERNA.
AMEN.

O matko, jakie to długio. Przepraszam za ewentualne literówki i za brak akcentów, ale nie mam juz siły;)
pozdrawiam
a tu wersja, której ja nie umiem po polsku;P czyli jakoś 'wierzę w Boga ojca wszechmogącego, stworzyciela nieba i ziemi, wszytkie rzeczy widzialne i niewidzialne (...)'

creo en un solo dios, padre todopoderoso, creador del cielo y de la tierra, de todo lo visible y lo invisible. creo en un solo seńor, jesucristo, hijo único de dios, nacido del padre antes de todos los siglos: dios de dios, luz de luz, dios verdadero de dios verdadero, engendrado, no creado, de la misma naturaleza del padre, por quien todo fue hecho; que por nosotros, los hombres, y por nuestra salvación bajó del cielo, y por obra del espíritu santo se encarnó de maría, la virgen, y se hizo hombre; y por nuestra causa fue crucificado en tiempos de poncio pilato; padeció y fue sepultado, y resucitó al tercer día, según las escrituras, y subió al cielo, y está sentado a la derecha del padre; y de nuevo vendrá con gloria para juzgar a, vivos y muertos, y su reino no tendrá fin. creo en el espíritu santo, seńor y dador de vida, que procede del padre y del hijo, que con el padre y el hijo recibe una misma adoración y gloria, y que habló por los profetas. creo en la iglesia, que es una, santa, católica y apostólica. confieso que hay un solo bautismo para el perdón de los pecados. espero la resurrección de los muertos y la vida del mundo futuro. amén.
Hejka! a w jakich językach juz się nauczyłaś?
ja ci sluze lacina jeszcze (nie wiem, czy masz:P) wlasciwie to kazdym jezykiem, jakim mam w szkole, bo ehh.... szkoly katolickie (bleehh niedobrze mi na sama nazwe..) maja juz to do siebie, ze na pierwszych lekcjach z jezyka wpajaja nam modlitwy, bysmy sie biedni nie pogubili w tym zlowrogim swiecie:P:P:P
LA MISA EN ESPAÑOL/MSZA ŚWIĘTA W JĘZYKU HISZPAŃSKIM
DOMINGO/NIEDZIELA
12.30
La Capilla de La Virgen Negra/Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
Adres:Parafia św. Trójcy, Warszawa, ul. Solec 61
www.trinitas.mkw.pl
Polecam msze w Krakowie. Po hiszpańsku - w Bazylice OO Franciszkanów, na Franciszkańskiej, w każdą drugą niedzielę miesiąca o 14.30. Jeżeli msza wypada w święta lub ferie, termin się przesuwa, szczegółowe informacje http://www.misa-en-espanol.prv.pl. U Franciszkanów również msze po włosku.
Temat przeniesiony do archwium.