Tipos Impositivos

Temat przeniesiony do archwium.
Pomocy.
Mam zadanie. Ogólnie chodzi o rozwój firmy, która może otworzyć filię w jednym z dwóch krajów. I tu pojawia się takie zdanie:
El coste de capital de la empresa es del 10%, y los tipos impositivos son del 25% en el país A y del 30% del país B.

Czyżby "tipos impositivos" to podatek dochodowy??
Mój słownik wymiękł na terminach ekonomicznych :(
Hyhy, ale durna jestem. Zapomniałam, że w sąsiednim pokoju siedzi student ekonomii. Oczywiście, że to podatek dochodowy :D
Teraz ja wymiękłem jak to przeczytałem ;) Niezła ciociu jesteś ;] hyhy pzwoliłem sobie pogrzebać w waszych teczkach ;] Rozwalił mnie ten tekst ;] lol2 pozdr ;*
taa, albo słownika zapomina użyć, to wszystko przez te dziwne rzeczy co pija hehehehe jest taka pogodna i wyluzowana
Oooo to dawno było :) Nawet już egzanim z tej administracji miałam. Nie uwierzycie (bo ja też mało śmiechem nie parsknęłam) - Hiszpan ode mnie ściągał :D:D
dobree:)))
Aaaa dalszy ciąg historii tipos impositivos mi się przypomniał. A więc w grupie, z którą chodziłam na administrację miałam najpiękniejszego chłopaka, jakiego w życiu widziałam. Bask z krwi i kości, włos czarny, oczy niebieskie, no cudo po prostu (chyba już rozumiecie moją desperację żeby zrobić to zadanie hihi).
Zadanie zrobiłam. Mało tego, jako jedyna z osób, które je oddały zrobiłam je dobrze (moi koledzy nie są przyzwyczajeni, że jak się czegoś nie wie to trzeba się udać do biblioteki i poszperać w książkach). I zostałam POCHWALONA przy całej grupie.
I właśnie ten dzień mój piękny baskijski musiał wybrać, żeby nie przyjść na zajęcia :/
No cóż, mam jeszcze jeden semestr, żeby powalić go na kolana moją zdumiewającą yntelygencyą :D
no to powodzenia i trzymam kciuki:)))
chociaż baskowie nie są moim typem, ale o gustach się nie dyskutuje:)))
Ciotka ! Jesteś The Best !
Ale ten bask mi mnie przypomina z wyglądu ;] Cudo w każdym calu ;] lol2
pozderki dla wszystkich :D
Cześć

Tipos impositivos, w przetłumaczeniu na polski to Stawki podatkowe, podatek dochodowy będzie
Impuesto sobre la renta de las personas fisicas (osoby fizyczne)
Impuesto sobre las sociedades (osoby prawne)

El coste de capital - wydatek(koszt) kapitałowy

Tymczasem
A propos gdzie studiujesz ??
Dzięks, też miałam w głowie zakodowane coś z "sobre la renta", jednakże ekonomia nigdy mnie nie interesowała. Na szczęście odpłynęła w siną dal.
Studiuję na Universidad Publica de Navarra, ale tylko do czerwca, potem wracam na moją Lubelską Polibudę wnikać dalej w procesy produkcji :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka