Co to jest R.U.T ??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy R.U.T. to odpowiednik naszego NIP ??
a skad to jest? Moze podaj jakis kontekst...
zakładam, że chodzi Ci o REGISTRO ÚNICO TRIBUTARIO

El Registro Unico Tributario (RUT), constituye el nuevo y único mecanismo para identificar, ubicar y clasificar a los sujetos de obligaciones administradas y controladas por la Dirección de Impuestos y Aduanas Nacionales.

Czyli chyba coś a'la nasz Krajowy Rejestr Sądowy (nie znam się na prawie handlowym :)
Osoba podaje swoje dane osobowe, jest tam adres, data urodzenia, narodowość, stan cywilny i właśnie R.U.T. człowiek jest z Chile i nr ma formę **.***.**-* gdzie * to cyfra.
Myślałem więc, że może chodzić o odpowiednik naszego NIP
Znalazłam coś takiego (dotyczy Chile)
El Rol Único Tributario (RUT) identica a todos los contribuyentes del país. Tratándose de personas naturales, la Cédula Nacional de Identidad emitida por el Registro Civil hace las veces de éste y las identificación con un sistema de numeración que guarda relación con los utilizados para otros efectos civiles.

Wynika z tego że to faktycznie odpowiednik naszego NIPu.
Pozdrawiam.
Dzięki :)
odpowiednikiem naszego NIPu jest Número de identificación fiscal (NIF)
pozdrawiam
W Hiszpanii tak. Ale chodzi o Chile. Fragment, który wkleiam dotyczy Chile i zaczerpnięty jest ze strony www.tramitefacil.GOV.CL, a dokładniej stąd:
http://www.tramitefacil.gov.cl/1481/article-86860.html
Tak dla pewności:
El Rol Único Tributario (RUT) identica a todos los contribuyentes del país.

Jednolity Wykaz Podatkowy identyfikuje wszystkich podatników kraju.

Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) służy do identyfikacji podmiotów płacących podatki w Polsce.
ups... to się rozpędziłam i do tego nie na temat :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Kultura i obyczaje