qué bien / qué bueno - qué mal / qué malo

Temat przeniesiony do archwium.
Mam kolejne dziś głupie pytanie. W Hiszpanii ludzie mówią ¡Qué bien!, czy również ¡Qué bueno!, ¡Qué mal!, czy też poza nim ¡Qué malo! ?
Zwrot przysłówkowy to nie to samo co przymiotnikowy. Każdy odnosi sie do czegoś innego i używany jest według kontekstu. Tak samo w Hiszpanii jak i w Ameryce.
edytowany przez argazedon: 31 sie 2011
Cytat: argazedon
Zwrot przysłówkowy to nie to samo co przymiotnikowy. Każdy odnosi sie do czegoś innego i używany jest według kontekstu. Tak samo w Hiszpanii jak i w Ameryce.

Dzięki za odpowiedź, natomiast chodzi mi o użycie przymiotnika w miejscu przysłówka, o którym przeczytałem, że jest wpływem języka angielskiego i takie zjawisko jak najbardziej zachodzi w Ameryce. Chciałbym ustalić, czy również w Hiszpanii, wszystko mi jedno, czy jest to poprawne, interesuje mnie, czy zachodzi.
Innymi słowy Jak dobrze! w Ameryce mówią zarówno ¡Qué bien! jak i ¡Qué bueno!, tymczasem gdy Jaki dobry! wyłącznie ¡Qué bueno!

Chciałbym wiedzieć, czy tyczy się to również Hiszpanii, choć zgaduję, że nie... Ale właśnie nie wiem.
edytowany przez Pedrito_88: 31 sie 2011
Proszę o odpowiedź osoby, które mają kontakt z mówionym, współczesnym językiem z Hiszpanii.
¿cuál era la pregunta? ¿si se usa? Sí, se usa todas estas formas...
Jemu chodzi o to czy w Hiszpanii używa się gdzieś nieprawidłowo zwrotu przymiotnikowego w miejsce przysłówkowego przy określaniu jakiejś sytuacji.
Cytat: argazedon
Jemu chodzi o to czy w Hiszpanii używa się gdzieś nieprawidłowo zwrotu przymiotnikowego w miejsce przysłówkowego przy określaniu jakiejś sytuacji.

Tak, można tak określić mój problem :).
Niestety nie moge dobrze odpowiedziec na ten temat bo jak zaczyna sie mowa o przymiotnikach, przyslowkach, itp. gubie sie w tej polskiej gramatyce... ale mieszkam cale swoje zycie w Hiszpanii i uzywa sie ¡Qué bueno! co oznacza Jak dobrze! lub Jakie dobre! i ¡Qué bien! co onacza Jak dobrze!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia