SuperMemo

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |
Chcę polecić program Super Memo: Español para ti
więcej możecie przeczytać na stronie:
http://www.supermemo.pl/index.php?page=21180
Uważam, że jest rewelacyjny :-)
chodzi mi o Espanol Para Ti, nie wiedziałam, że hiszpańskie literki się nie wpisują :-(
Faktycznie, świetny program, właśnie na niego oszczędzam :). A próbki, czyli 4 pierwsze lekcje można zobaczyć i przerobić na stronie www.supermemo.net.pl za darmo :).
Faktycznie,mam go od pół roku i jest świetny!!!:) polecam:D
A jak uczycie się przy pomocy tego programu?
To że codziennie robicie powtórki to wiem :-) bo inaczej nauka z Supermemo nie ma większego sensu, ale chciałbym się dowiedzieć w jakich porcjach uczycie się nowego materiału i ile czasu dziennie przeznaczacie na naukę z tym programem.

pzdr
Paweł

PS. progam leży u mnie w szafce :-) ale ze względu na chwilowy brak czasu naukę zaczynam dopiero za jakiś czas.
Hey Pawel! Slyszalem ze masz super memo espanol. Moze chcialby sie wymienic na inny program z wersju sumer memo? Ja posiadm super memo advanced speed up ora FCE

Pozdraiwm

[email]
w Supermemo czasami trzeba coś wpisywać i tu mam problem...
jak wpisuje sie hiszpańskie literki np. to n z falką na górze?
Musisz dodać język hiszpański w panelu sterowania/klawiatura i jak jesteś w supermemo to zmień w pasku startowym z pl na es (hiszpanski) n z kreseczka jest w miejscu dwukropka/średnika a akcenty nad inne literki sa tam gdzie cudzyslow(na prawo od dwukropka:]
pozdrowionka
CaSpY
Espanol Para Ti ma bardzo dobrze rozwiązaną sprawę klawiatury i specyficznych znaków hiszpańskich takich jak n z falą odwrócone wykrzykniki i pytajniki. Jest to opisane na początku instrukcji. Jeśli już kupiliście wersję piracką, to pożyczcie od pirata instrukcję i zróbcie kaserokopię.
Kurs Espanol Para Ti Barbary Stawickiej składa sie z 24 lekcji. Na opanowanie każdej trzeba poświęcić nie mniej niż tydzień. Piszę tu o kursie kasetowym. Ucząc się z SM należy skoordynować oba kursy.

Jeśli uczysz się bez kursu kasetowego powinieneś rozplanować sobie materiał tak, by jedną jednostkę lekcyjną opanować w 7 dni.

Oczywiście powyższe uwagi dotyczą kogoś, kto zaczyna pracę z SM i naukę hiszpańskiego. Osoby bardziej zaawansowane mogą rozwiązywać to inaczej i pracowac we wlanym tempie.
Juz rozumiem dlaczego tylu ludzi nie trwi bejotki
tak zlosliwego bez powodu stworzenia to dawno nie widzialam
A co złośliwego w moich postach na tym forum przeczytałaś? Przecież były tam tylko konkretne odpowiedzi na zadane pytania.
>Juz rozumiem dlaczego tylu ludzi nie trwi bejotki
>tak zlosliwego bez powodu stworzenia to dawno nie widzialam

Jak byś miała oryginał to tego posta pewnie by tu nie było...
Nawet nie ma potrzeby iść do pirata :-)
Cała instrukcja dostępna jest na stronie producenta, a konkretnie tu:
http://supermemo.pl/index.php?page=21180
Są ludzie, którzy nigdy nikomu w niczym nie pomogli, ale cały swój wysiłek poświęcają krytyce innych. Czy Ty Aniu nie jesteś czasem starą panną? Nie chodzi mi o stan cywilny, tylko o charakter.
ta bejotka to daje tej ani argumenty jak Polska katoliczka z 19 wieku hahahahah
A co do tego ma katoliczka z XiX wieku? W każdym wieku były takie kobiety, które całymi dniami siedziały w oknie i miały za złe. Teraz robią to samo wpatrując się w ekran komputera.
stara panna to pojecie bardzo zamierzchle.
Mamy 20ty wiek, dziewczyno! To ze jakas ania ma Ci cos za zle ( CIEKAWE SWOJA DROGA CO?) nie ma nic do rzeczy czy jest zamezna czy nie. To tak brzmi , jakby w Twoim systemie wartosci najwazniejszym zadaniem w zyciu bylo wyjscie za maz, bo jak nie to dziczeje ( z braku seksu, co niby na mozg uderza czy co?) No i tak potem podobne dziwczyny w Polsce wychodza za maz ( byle jak najszybciej) i cale zycie sie mecza z nieodpowiednim partnerem, a nie rozwada sie, bo chlop je RATUJE ahahaha od staropanienstwa.
W rozwinietych takze umyslowo krajach ludzie zenia sie KIEDY CHCA, i ROZWODZA ile razy chca. SA WOLNI. No coz w Polsce wciaz argumenty daja z XIX wieku.
Nie jestem dziewczyną, gdybyś czytał forum Lukara wcześniej to bys wiedział. Napisałem już, że nie chodzi o stan cywilny, tylko o charakter, o to, że siedzi przed oknem albo ekranem i ma za złe. Nie potrafi nic zrozumieć. Tylko szuka ludzi, którym mozna przypisać łatkę.

Zdaje się, że to dla Ciebie stan cywilny jest problemem. Poza tym, to Ty wieków nie potrafisz zliczyć. Mamy dwudziesty pierwszy wiek Już od przeszło 3 lat.

Zresztą mam wrażenie, że te posty pisze pod innym nickiem również anonimowo ANIA.
nie, nie czytam wszytkich postow na tej stronie internetowej i nie mialem pojecia jakaz to BEJOTKA ma plec. Mam lepsze rzeczy do roboty niz sledzenie wszytkego na jakims forum. zapewniam Cie ze nie jestem jakas Ania. Masz zle wrazenie. I naprawde nie wiem czym jej zawinilas. Tak zgadzam sie ze ten jej zarzut tutaj jest jakis taki niezbyt do rzeczy.
Stan cywilny nie jest dla mnie problemem bo mam 33 lat i od 7 lat jestem zonaty, acz czasem wolalabym nie byc, jak zreszta wiekszosc z nas:) hahaha!
Pisze tylko bo ten argument o starej pannie byl nader zabawny i niezle mnie ubawil. Dawno tego typu argumetacji nie slyszlam i musze przyznac, ze przywiodlo to do mnie pewien rodzaj zabawnej nostalgii.....
Jak mialam 22 lata to sluchalem jak wszytkie ciotki mi tez gadaly mojej siostrze, a ja kwiczalam ze smiechu na podlodze. Celem ich zycia i ich pokolenia bylo wyjscie za maz I NIC WIECEJ. No i nie dziwota, ze w Polsce zrobily sie popularne dowcipy o blondynkach, ktore tylko mysla o urodzie i wyjsciu za maz, skoro nawet polscy mezczyzni napedzaja kobiety do slubow, jakby zycie jako \"stara panna nie mialo sensu\".
Ja osobiscie staram sie unikac dowcipow o kolorze wlosow( jakby to mialo znacznie!), albo o staropanienstwie , bo to sa anachronizmy.
hej ja jestem w posiadaniu programu Euro plus+ jestem poczatkujaca i wydaje mi sie ze ten programik jest lepszy dla osob troszke bardziej ,,wtajemniczonych\". mial ktos moze stycznosc z tym progaem? napiszcie mi prosze wasze opinie.pozdrowki
Dowcipy o blondynkach, to kwestia mody. Kiedyś w Stanach opowiadano je \"o Polaczkach\" potem w Polsce przerabiano na dowcipy \"o milicjantach\", później te same dowcipy opowiadano o \"blondynkach\". A przez cały czas funkcjonowały prawie te same dowcipy o tesciowych. Na kogo padnie za rok lub dwa nie mam pojęcia.

Ty niestety niezbyt uważnie czytałaś moje posty. Ja od początku pisalem, że określenie \"stara panna\" dotyczy charakteru nie stanu cywilnego i wieku.

Kiedyś byłem świadkiem takiej sceny, na ulicy mijaly się trzy dziewczyny. 20-letnia i dwie piętnastolatki. W pewnym momencie ta starsza ziewnęła. Na to jedna z 15-tek powiedziala: patrzcie cała noc się ..., a teraz ziewa.
To jest najbardziej klasyczny przypadek współczesnego staropanieństwa.

A jeśli o Ciebie chodzi, to piszesz, że jesteś żonatym mężczyzną, ale zaraz potem piszesz o sobie:

>Jak mialam 22 lata to sluchalem jak wszytkie ciotki mi tez gadaly
>mojej siostrze, a ja kwiczalam ze smiechu na podlodze.

Pozdrawiam Cię Aniu!
Program EuroPlus+ Ele jest adaptacją podręcznika pod tym samym tytułem. Nauka z nim daje dobre efekty jeśli uczysz się pod kierunkiem nauczyciela lub korepetytora, korzystając dodatkowo z podręcznika.

Osoby znające podstawy hiszpańskiego moga korzystać z programu samodzielnie. Jesli Ty, jako początkująca adeptka hiszpańskiego, chesz się uczyć sama, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Będziesz się jednocześnie uczyla języka i obsługi programu.

Nie załamuj sie, to jest możliwe.
Nie jestem Ania i stanikow nie musze nosic. Aniu odezwij sie bo dostaje od Bejotki od ciebie!
ja tylko odpisalem bo mi sie podobalo to o tej starej pannie, no nader orginale!

jak pisze to mi sie czasem litey placza. Bije sie w piers, ze Homo- nie jestem:) Nie masz czego sie bac! Nie czytalam zanych Towich postow poza tym jednym. Ucze sie hiszpanskiego.
PAPAPA
Dzięki za miłą i rzeczową odpowiedź Caspy :-)
dzieki bejkotka, widzisz ja program dostalam od kolegi i nie mialam pojecia o ksiazce, i masz racje musze jednoczesnie uczyc sie obslug tego programu oraz jezyka. echhhh nic to bede probowala:)))
upss gafa wybacz BEJOTKO :)
Pomocy! Zdecydowałam sie juz na kupno programu ale tera juz nie wiem czy Euro plus cz Supermemo. Czy ktos miał stycznosc z tymi dwoma programami i mógłby mi cos poradzic? Zaznaczam ze nie jestem poczatkujaca ale ni zupełnie zielona, takze moze byc trudniejszy (ale nie w obsłudze)
Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi! Ja z pewnych względów wolę SuperMemo Español Para Ti, ale może to dlatego, że od dawna miałem ten kurs na kasetach audio. EuroPlus+ Ele dostałem dużo później i nie zdążyłem się do niego przekonać. Jednak każdemu kto zaczyna się uczyc ten program moze byc bardzo pomocny.
Loca, zdecydowanie polecam Supermemo. Program prosty i strasznie skuteczny, az chce się uczyć. Co do Euro+ to dla mnie ma za dużo zbędnych ćwiczeń, które nie wnoszą nic nowego, a zabierają cenny czas.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |

 »

Inne