No hay problema-SuperMemo

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś uczy sie z programu Hiszpański. No hay problema! (dla początkujących) lub Hiszpański. No hay problema!+ Poziom podstawowy? nie wiem czy kupic ktorys z nich, nie mam pojecia czy sa dobre.Szczegolnie interesuje mnie aby bylo duzo gramatyki i slownictwa.Czy ktos moze cos wie o tych programach?Czy polecacie ktorys z nch?
Widzę, że ten wątek jest prawie sprzed miesiąca, ale może jeszcze się przydam...
Uczę się z "No hay problema+". Jeśli chodzi o materiał, to jest oparty na "Español para ti". Zawiera znacznie mniej błędów (ale niestety jakieś zawiera). Moim zdaniem dobrze wbija do głowy zawarty materiał i ogólnie go polecam (mam nadzieję, że po krytyce, którą zaraz napiszę nie odniesiesz wrażenia, że jest inaczej ;) ).
Odpowiadając stricte na Twoje pytanie: ma dużo słownictwa (nie w stu procentach dobrze dobranego, ale o tym potem), ma - według mnie - wystarczająco dużo gramatyki (ale pewnie warto tak czy siak kupić sobie dodatkowo jakąś książkę z ćwiczeniami gramatycznymi).
Ma analizator mowy, z którego szczerze mówiąc nie korzystam, bo niemal zawsze dostaję komunikat, że mówię za cicho i zaczęło mnie to po prostu denerwować. Nie wiem, czy to jest problem po stronie programu, czy coś z ustawieniami dźwięku w moim komputerze.
Ma słowniczek, ale uwaga: przestałam z niego korzystać, bo denerwuje mnie, że brakuje w nim zbyt wielu słówek (oczywiście słówek pojawiających się w programie - nie oczekiwałam przecież niczego więcej). Przez te braki wygodniej jest mi korzystać z linga, niż z tego wbudowanego słowniczka. Oprócz tego denerwuje mnie, że w słowniczku zawsze domyślnie jest zaznaczone tłumaczenie z polskiego na hiszpański, a ja prawie zawsze potrzebuję odwrotnego tłumaczenia - może to się da gdzieś ustawić, nie jestem pewna. Tak czy siak słowniczek i tak jest - moim zdaniem - właściwie do bani, więc to nie ma takiego znaczenia.
Program zaskakuje mnie czasem doborem słownictwa. Mało nie spadłam z krzesła, gdy w poziomie średnim (wiem, że pytasz o podstawowy) nagle mi się pojawiło słowo "rekonkwista" - hiszp. "reconquista". Wolałabym dostać wcześniej jakieś ważniejsze z punktu widzenia używalności słówko, ale to znowu moja subiektywna opinia. Ot, zamiast poznawać słowo rekonkwista wolałabym najpierw poznać słowa takie jak łyżka czy widelec.
Gramatyka jest, jak na mój gust, dość dobrze tłumaczona, ale muszę się czasem podpierać innymi źródłami. Przykład: jako zupełnie początkujący uczeń nie miałam pojęcia, dlaczego w zdaniach czasami pojawia się tylko forma słaba zaimka osobowego, czasami tylko mocna, czasami obie. W programie nie jest to wyjaśnione, musiałam sięgnąć do innej książki. Zresztą to i tak jest chyba nieuniknione. Chyba nie da się uczyć języka z jednego źródła.
A propos książki - w zestawie "N h p+" oprócz płyty jest książka, która zawiera dokładnie to samo, co program. Te same słowa, te same ćwiczenia. Przydała mi się, gdy chciałam zajrzeć do czegoś, co już dawno przerobiłam, a program niestety nie ma wyszukiwarki. Łatwiej było znaleźć w książce. Poza tym nie wiem, jakie inne zastosowania ma ta książka. Acha, można sobie też łatwo zobaczyć, czego będziesz uczyć się w kolejnych lekcjach.
Każdego dnia dostajesz 30 nowych stron ze słownictwem, ćwiczeniami itp. Niestety nie do końca to przemyśleli, podział na dzienne porcje nowego materiału powinien być troszkę inny, bardziej logiczny, dostosowany do prezentowanego w danej chwili materiału. Wyobraź sobie, że danego dnia po zrobieniu np. 26 ćwiczeń dostajesz stronę z dziesięcioma nowymi wyrażeniami. Starasz się zapamiętać wszystkie 10, ale potem program zapyta Cię już tylko o 3 pierwsze (zamiast o wszystkie 10), bo właśnie wyczerpał się dzienny limit nowego materiału. O pozostałe 7 zapyta dopiero następnego dnia. Mogli to zorganizować lepiej.
Minusem dla mnie jest też to, że program nie jest w pełni obsługiwany z klawiatury. Część rzeczy można robić klawiaturą, ale niestety nie wszystko, od czasu do czasu nieuniknione jest sięganie po myszkę. Spodziewam się jednak, że dla większości użytkowników to i tak nie ma znaczenia.
Koniec narzekania, teraz będzie o zaletach.
Naprawdę dobrze wbija do głowy zawarty materiał i to jest dla mnie najważniejsze. Zasypiam i brzęczy mi gdzieś w głowie "Los turistas se olvidan de que hay otras cosas que ver además de los monumentos". Budzę się rano i myślę "la buhardilla". Zmywam naczynia i nagle pojawia mi się myśl "Esa niña es delgada y ahora está muy enferma". Także pod tym względem jest super.
Podoba mi się, że program nie ocenia mnie automatycznie. To znaczy jest tak, że: zadaje pytanie, ja wpisuję swoją odpowiedź, program wyświetla na zielono poprawną (lub podświetla na zielono moją) i potem to ja oceniam, na ile poprawnie odpowiedziałam. Jeśli wiem, że zrobiłam głupią literówkę i nie jest to skutkiem mojej niewiedzy, to mogę sobie na własną odpowiedzialność wystawić najwyższą ocenę.
Jest dość tani, to też jest plus. Mimo wymienionych wad za tę cenę opłaca się go kupić.
Wydawca ma świetną obsługę klienta. Kupowałam ten kurs bezpośrednio w sklepie supermemo.pl, a zanim kupiłam wymieniliśmy parę mejli i naprawdę dobrze wspominam kontakt z nimi.
Kupowałam ten program zaraz po tym, gdy pojawił się na rynku i nie było jeszcze wtedy zbyt wielu opinii o nim. Może teraz znajdziesz więcej. Mimo wymienionych wad nie żałuję, że kupiłam - kupiłabym go jeszcze raz i , jeśli starczy mi czasu i zapału, dokupię poziom zaawansowany, gdy pojawi się w sprzedaży. Nie widziałam i nie próbowałam innych programów do nauki hiszpańskiego - być może mają podobne wady? Każdego dnia z przyjemnością się uczę. No właśnie - ten program wymusza systematyczną naukę. Łatwo mogę sobie wyobrazić lepszy program do nauki języka, ale nie wiem, czy taki istnieje.
Rozpisałam się bardzo, nie wiem, czy ktoś dobrnie do końca, ale może komuś jednak się to przyda :). Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytaj.
Fairy-tale bardzo Ci dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz!:)Zdecydowalam sie kupic wersje Nhp+ i nie zaluje tej decyzji.Program jest dokladnie taki jaki opisalas.Oczywiscie pomagam sobie tez innymi ksiazkami m.in. Jezyk hiszpanski w 30 dni- gdzie bardzo fajnie wytlumaczona jest gramatyka i sa tez cwiczenia.Ale mysle ze naprawde warto kupic Nhp,super ze kazde slowko mozna uslyszec i ze jest bardzo duzo cwiczen, zarowno na plycie jak i w ksiazce, choc zauwazylam, ze na plycie jest wiecej slowek i cwiczen.Jedyne co mnie troche denerwuje to to, ze codziennie program wyznacza mi powtorki, wiec jesli nie mam czasu i nie moge sie uczyc systematycznie, to niestety to sie nawarstawia i pozniej sa zaleglosci, najlepiej jest uczyc sie co dzien,chociaz 30 min.Jednak mysle ze za ta cene bardzo sie oplaca, bo ilosc materialu jest naprawde obszerna.
jaka cena ?jaka dokładna nazwa tego programu? i gdzie to mozna kupic bo tez bylabym zianteresowana???


pozdrawiam
dokladna nazwa to:Hiszpański No hay problema!+ (poziom podstawowy)Zakres tematyczny i gramatyczny kursu odpowiada trzem semestrom nauki na tradycyjnym kursie językowym.Trzeba uwazac przy zakupie bo sa 2 wersje- z ksiazka i plyta z nagraniami mp3 oraz z ksiazka, plyta mp3 i plyta z programem Supermemo UX- wybierz ta druga (z programem UX)poniewaz to jest wlasnie ta o ktorej pisalam.Metoda Supermemo UX opiera sie na tym, ze program analizuje twoje postepy i tempo nauki i sam ustala powtorki materialu, co uwazam ze jest bardzo korzystne,naukowcy zbadali, ze dzieki temu zapamietuje sie prawie 100% wiadomosci!!Sprawdz tez koszt programu np. na stronce www.ceneo.pl bo w roznych ksiegarniach internetowych sa rozne ceny, ale najdrozej jest oczywiscie na oficjalnej stronie Supermemo.Powodzenia!:)
Aha! zapomnialam dodac pytasz gdzie mozna kupic- najlepiej wlasnie na www.ceneo.pl- tam masz wszystkie oferty z roznych ksiegarni internetowych, porownaj ceny i nie zapomnij ze sa 2 wersje- ale ja polecam ta z "+"(czyli z programem Supermemo UX)
Hej!
Czy kurs Hiszpański No hay problema!+ poziom podstawowy zawiera również książkę w formie papierowej? Do wersji bez "+" też dodawany jest jakiś program, więc czym one się różnią?
Dzieki za odpowiedź!
Pozdrawiam - asia
Z Waszych opisów wynika, że jest ksiązka papierowa, ale chciałam sie upewnić, bo w dzisiejszych czasach książka to nie zawsze książka, ale jakiś np. ebook.
pozdrawiam i chyba kupię ten kurs - asia
tak jest ksiazka paierowa ma 253 strony i zawiera prawie wszystko co jest na plycie (prawie bo na plytce jest wiecej cwiczen i slowek)
Dzięki za odpowiedź! Jak Ci idzie nauka, jeśli mogę zapytać? Kiedy zaczęłaś i gdzie już jesteś?
pozdrawiam -asia
A GDZIE NAJLEPIEJ KUPIĆ TEN KURS>mOZE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ,BO DUŻO WYSKAKUJE MI DZIWNYCH STRON,A BOJE SIE ZEBY SIE NIE NACIĄĆ.pOWIEDZCIE MI TEŻ ILE ZA NIEGO DALIŚCIE??????????
Ja też zastanawiam się nad zakupem tego programu i najprawdopodobniej nabędę go ze strony godi.pl ponieważ u nich jest najtaniej (sprawdzałam w ceneo), kosztuje 39,32 plus koszty przesyłki. Sądząc po ich dobrych komentarzach nie powinno być żadnych problemów.
Hej! Zamówiłam ten kurs na godi.pl i właśnie dzis do mnie doarł. Zamówiłam kurs w niedzielę, godi.pl w poniedziałek zamówili go z jakieś hurtowni, z hurtowni dostali kurs we wtorek i od razu do mnie wysłali. Czyli wysyłka bardzo szybka, cały czas dostaje sie informacje co dzieje się z zamówieniem, więc polecam ten sklep.

co do samego kursu troszkę dziś z nim popracowałam i jestem zadowolona. Najważniejsze są chyba chęci.

Czy ktoś akurat też zaczyna samodzielną naukę?
pozdrawiam asia
Ja mam wersję bez UX (czyli też z programem SuperMemo ale w wersji podstawowej), jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi programami?
Proszę wyślij mi program SuperMemo hiszpański podstawowy. Mój mail [email]
Sarenko!

Nie będziemy tolerować piractwa!!
Program Supermemo UX możesz sobie pobrać ZA DARMO ze strony

http://www.supermemo.net/static/download/smux/smux.zip

Oczywiście to jest tylko system do odtwarzania kursów.
Za kurs trzeba zapłacić!
Ale tym programem można tworzyć własne kursy.
Ja mam zrobiony kurs na podstawie książki "Español de pe a pa" i taki
mogę Ci przesłać.

Pozdrawiam,
mkgrajek
Witam. Ja tez zaczynam naukę.
jesli mozna to poprosil bym o baze do de pe a pa, z gory fnx
Różnica między wersją starą Super Memo a nową jest dosyć duża mam obie: starą wersję programu "pozimo średni" i nową z UX "poziom zaawansowany".
Stara wersja programu odtwarza nagrania mp3, możemy podejrzeć dialogi i tłumaczenia. Funkcja nauki polega na samodzielnym ocenianiu swojej znajomości słów. Szatę graficzną oceniam na słabą średnią.
Nowa wersja SM podstawowe funkcje ma identyczne jak stara wersja, z możliwością dodawania własnych ćwiczeń. Szata graficzna według mnie na dobry+. Nową wersję możemy dodatkowo zaimplikować na urządzenia przenośne np. PDA (wszystkie funkcje programu możemy wykorzystać podczas podróży, poza domem).
jeżeli ktoś już dostał tą bazę to byłbym wdzięczny za przesłanie mi jej na adres: noisy.pl(malpka)gmail.com
Hej,
moze ktos sie orientuje czy kurs dolaczony do ksiazki w wersji + to ten sam ktory mozna przerabiac na stronie supermemo? Z gory dzieki za odp.
czesc, czy ktos z Was ma nagrania mp3 do No hay problema (cz 1,2,3)? sa w nowszej wersji programu Supermemo plus. Bardzo prosze o przeslanie na [email] Dzieki!!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Ogłoszenia