Anki - regularne powtarzanie słówek

Temat przeniesiony do archwium
Witam,
chciałbym polecić darmowy (open source) program do powtarzania słówek z dowolnego języka - Anki. Jego działanie oparte jest o krzywą zapominania, dzięki temu umożliwia on zapamiętanie słówekna trwałe.

Po krótce opiszę działanie programu. Wybieramy ile słówek nowych dziennie chcemy się nauczyć, aby nie szarżować za bardzo proponuję 5 słówek. Program w następny dzień każe powtórzyć 5 słówek z poprzedniego dnia + 5 z aktualnego. Kolejne powtórki będę mniej więcej po 5 dniach, miesiącu, kilku miesiącach, roku itp itd. Po zobaczeniu odpowiedzi możemy zdecydować, czy słówko jest poprawne, czy złe czy np. bardzo łatwe (dłuższy okres do kolejnej powtórki).

Można ustawić program tak, by wpisywać słówka - odpowiedzi. Zbiory słówek to talie, z każdej talii powtarzamy słówka w obie strony. Program ma też statystyki, kiedy najczęściej powtarzaliśmy, ile, jak nam szło, ile % słówek uznaliśmy za ciężkie.

Uczę się w ten sposób języka hiszpańskiego. Talie tworzone są przez użytkowników, ale większość z nich jest już dość dobrze przetestowana. Można też tworzyć własne zestawy słówek oraz importować je z arkusza kalkulacyjnego (trzeba tylko zapisać w odpowiednim formacie, dla chętnych, pisać na prv).

Aplikacja ma wersję na androida oraz wersję przeglądarkową. Dzięki utworzonym kontom można synchronizować postępy i talie między sobą.

link do programu: http://ankisrs.net/
link do tworzenia konta: https://ankiweb.net/account/login
link do wyszukiwarki/listy talii : https://ankiweb.net/shared/decks/ (wymaga zalogowania)
przykładowe talie hiszpańskie:
https://ankiweb.net/shared/info/597069243
https://ankiweb.net/shared/info/1714891244

polecam, w razie pytań piszcie :-)
2