Co polecacie?

Temat przeniesiony do archwium
Hej!
Właśnie zaczynam swoją przygodę z nauką języka hiszpańskiego, na czego osiągnięciu bardzo mi zależy. Z tego też względu chciałabym Was prosić o radę z jakich programów, aplikacji, stron czy też innych DARMOWYCH źródeł korzystacie lub kiedykolwiek korzystaliście i były to źródła warte uwagi - rzetelne, bezbłędne i dość obszerne pod względem słownictwa, struktur gramatycznych i codziennych rozmówek i sytuacji, w których każdy z nas może się znaleźć.
Z góry dziękuję wszystkich życzliwym za odpowiedź :*
hiszpanskibyczek.blogspot.com zachęcam do zajrzenia.
Hola!

Super, że zaczynasz uczyć się tego pięknego języka. Byłoby łatwiej jakbyś mogła uczestniczyć w kursie językowym / lekcjach indywidualnych bo nauczyciel może w każdej chili Cię skorygować i naprowadzić na dobre tory. Jednak jeżeli jest to niemożliwe w danej sytuacji to polecam Ci słuchać jak najwięcej podcastów, oglądać TV hiszpańskie i słuchać radia. Na Spotify jak piszesz sobie hiszpańskie podcasty to od razu wyskoczą Ci różne propozycje.

Na początku wybieraj te z poziomu A1 aby było łatwiej. Polecam:

Hoy hablamos,
Notes in spanish,
Madre mia

Zachęcam Cię także to kupienia prostej książki z języka hiszpańskiego, w której opisana jest gramatyka krok po kroku i zadania, które możesz wykonywać samodzielnie.

Dobrym sposobem na naukę jest także czytanie blogów językowych, w których opisane są zarówno zagadnienia gramatyczne jak i opisana jest kultura języka hiszpańskiego. Zachęcam Cię też do poczytania generalnie o języku hiszpańskim, czy jest trudny, ile jest czasów i gdzie możesz go używać. Podrzucam Ci jeden wpis na ten temat, może akurat się przyda: https://langusta.io/blog/hiszpanski-dla-poczatkujacych-czyli-podstawowa-wiedza-o-jezyku/

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe