o iberystyce

Temat przeniesiony do archwium.
czesc! czy żeby studiować iberystykę trzeba znać hiszpański albo portugalski? bardzo proszę o odpowiedź.
przeczytaj sobie tu:
http://www.hiszpanski.ang.pl/iberystyka_od_podstaw_98.html
i tu:
http://www.hiszpanski.ang.pl/nowe_zasady_131.html
oraz poszukaj na forum www.ang.pl bo ten temat byl walkowany setki razy.
z tego co wiem to nie jest konieczna znajomosc hiszpanskiego.
jestem studentka pierwszego roku i to tylko dzieki temu, ze znam bardzo dobrze angielski :)))
ja wybieram sie na iberystyke za rok. A gdzie studiujesz??? Ja chce isc na Uniwersytet Śląski. Prosze o odpowiedz jak ci idzie na pierwsyzm roku wiem ze to dopiero początek ale z checia sie dowiem co mnie czeka za rok.
Czesc ja studiuje od tego roku hiszpanski na UŚ, jakbys miala jakies pytania to moje [gg]
Idzie mi spoko, troche glupio, bo na UW to jest kulturoznawstwo a nie filologia, dlatego duzo tam lacin, nie lacin, wstepow do wszystkiego i takich rzeczy. Ale ogolnie jest ok.
chcialem zauwazyc bardzo uprzejmie, ze laciny nie laciny i wstepy do wszystkiego to jak najbardziej przedmioty filologiczne:D

Pozdrawiam
chciałam zauważyć,że łaciny nie łaciny i wstępy do wszystkiego to nie tylko jak najbardziej przedmioty filologiczne-ja mam takowe, a to co studiuję, nie ma nic wspólnego z filologią...:-)
hej!!! jestem pierwszoroczna studentka wieczorowej iberystyki na UJ i oprocz wstepów i łacin-niełacin mamy nauke praktyczna hiszpanskiego z tym, ze... wkładaja nam po prostu lopatami do głow gramatyke i słownictwo, bez zadnego usystematyzowania. Czy tak wygladaja wszystkie filologie czy jestesmy jakims spaczonym kierunkiem? Pozdrawiam
nie tylko, ja wlasnie koncze iberystyke na UW, jestem na V roku i powiem tylko, ze poziaom nauki jest b.kiepski ...
na uw poziom jest kiepski??
a ja myslalam ze my jestesmy wybitni pod tym wzgledem
mamna mysli ath
uw ma przewrócone w głowie na swoim punkcie, ale tak na prawdę wcale nie jest lepszy od uj, który na psy schodzi
hey! mogłabys powiedziec cos wiecej na temat studiów?? tez wybieram sie na iberystyke na uw, (tzn bardzo bym sie chciała tam dostac..). tak mi sie przynajmniej wydaje. nie mam żadnych konkretnych planów na przyszłosc, a hiszpanski bardzo mi sie podoba, wiec pomyslałam ze to byłoby dobre rozwiązanie. masz jakies pomysly na prace, chcesz moze studiowac 2gi kierunek? bede wdzieczna za kazde info!!
pozdrawiam
a uczyłaś sie wcześniej hiszpasnkiego????? Czy na iberystyce dopiero zaczęłaś
Hola: może ktoś mi coś doradzi. Chciałąbym studiować Filologię hiszpańską na UAM lub na UW iberystykę. Inna sprawa to to, czy sie dostanę :/ no ale mniejsza z tym. Chciałabym tylko wiedzieć gdzie studiować lepiej. Też zależy zapewne od tego czego od studiów sama oczekuję. No ale słyszałam, że na UW kiepsko ze wszystkim, a zwłaszcza z poziomem języka. Dla mnie byłoby bez sensu uczyć sie go od postaw, bo już się uczę i zresztą chcę znać go biegle, także pod wszystkimi innymi wzgędami gramatycznymi etc. No i kultura różnorako pojmowana też mnie interesuje. Czy ktoś mi doradzi??? Poza tym jeżli byłaby taka możliwośc to chciałabym się uczyć także języka portugalskiego oraz jednego z : kataloński, baskijski lub gallego. Słyszałam, że na UAM uczy się też francuskiego. Ale ja nie znam go ani trochę, będzie od postaw czy trzeba już znać (lub se aconseja saber ya) ?
Ceść Malwi. Jestes z Torunia, nie? Bylem pare dni temu na wydziale i oni ciagle nie wiedza jak bedzie przebiegac rekrutacja, kiedy beda examy itp. Mi też średnio by się uśmiechało uczyc języka od podstaw ale słyszałem, że uruchomienie grupy języka zaawansowanego zależy od ilości zainteresowanych osób. Mam nadzieję, że po wprowadzeniu nowej matury zwiększy się liczba zdających na wstępnym hiszpański więc może ta grupa zaawansowana zostanie też uruchomiona. Na UW tez masz francuza albo angola do wyboru, chociaz na slabym poziomie (fce). Portugalski jest owbowiązkowy, i dla chętnych chyba kataloński i baskijski. NIe wiem jak jest z poziomem, czy rzeczywiscie jest tak zle. Gadalem z laska z 1 roku, ktora na wydziale spotkalem i mowila, ze jest bardzo zadowolona. Zreszta na temat wszytskich filologii na UW sa sprzeczne opinie. Poza tym wydzial iberystyki znajduje sie w fajnym miejscu w Wawie ;). Bardzo mi sie ulica Oboźna podoba.
Poziom Iberystyki na UW jest niski, cóż... Niski poziom nie jest tak do końca wyrokiem. Mamy w końcu czytelnię, nativów, jest też Instytut Cervantesa...nie jest tak źle(jeśli student zda sobie sprawę, że studia to nie przedszkole i sam postarać się musi i w domu pouczyć etc). Dla znających juz język jest trochę zajęć do wyboru (proseminaria, specjalizacyjne, monografy) i niektóre z nich są świetne. To wszystko a propos sekcji hiszpańskiej. Jeśli chodzi o portugalski to hmm...khe khe...taaak...może to brak dyplomacji źle mówić o swojej specjalizacji, ale szczerze mówiąc portugalistyka na UW to farsa. Głównie z powodu totalnego braku materiałów, jakiegokolwiek do nich dostępu czy tez zainteresowania tym jaki poziom osiągają jednostki które kończą te studia (i tu ogromne westchnięcie...eeeeeh).
Polecam za to gallego i zajęcia z Kultury i Cywilizacji Galicji(po hiszpańsku). Oba te zajęcia prowadzi Lucía. I ona jest świetnym pedagogiem i niezwykle ciekawą osobą i zajęcia są super.
nie moge doczekac sie tej 15 !
ja tez bym bardzo chciala sie dostac, fascynuje mnie kultura hiszpanska itd ale jezyka sie nie uczylam. i obawaim sie tych tstów predyspozycji. co na nich wlascie jest? :)
Przykladowy test masz na stronie anglistyki UW, na iberystyke bedzie to samo.
http://www.angli.uw.edu.pl/angli/test.doc

mi wydaje sie, ze po poduczeniu mozna napisac na 100% punktow. Sczegolnie ta czesc ze sztucznym jezykjem jest banalna.
cześć Dude,
perdón, ale dopiero co przeczytałam ten twój stary wpis. A Ty skąd jesteś? Tak, tak , ja jestem z Torunia. No wiem, hiszpański od podstaw na studiach to lipa. A szczególnie gdyby to miała byc filologia. Na szczęście w Poznaniu jest już wyższy poziom (uff). No a co do UW też ciągle słyszę sprzeczne opinie i nie wiem co myśleć, na prawdę.... jedni mówią, że dno, brak zaangażowania ze strony wykładowców, poziom niższy niż zerowy i w ogóle klapa :( A inni chwalą i dziwią się tym, którzy nie są zadowoleni :S no i nie wiem co robić .... a Ty? Gdzie się wybierasz?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa