uj filologia serbska

Temat przeniesiony do archwium.
hej. szukam kogoś kto studiuje/ studiował ten kierunek albo przynajmniej orientuje się jak to mniej więcej wygląda. otóż mnie interesuje tak naprawdę italianistyka,ale obawiam się ,że "zepsułam" maturę i nie mam tam szns... nie wiek ktoś jak to jest z serbską? chętnych chyba nie za dużo... może ktoś wie jakie mniej więcej trzeba było mieć wyniki rok temu żeby się dostać(chociaż to mało adekwatne bo była inna rekrutacja), czy język trudnoprzyswajalny... dodam ,że nie znam rosyjskiego, ale ogólnie języki idą mi dobrze... będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. pozdrawiam
Nie wiem dokładnie jak jest na tej filologii ale powiem ci 2 rzeczy:
-miałam na lektoracie rosyjskim dziewczyny z takiego wydziału,uczyły się starocerkiewnosłowiańskiego- a to naprawdę trudny przedmiot dla fanatyków
-uczyły się jeszcze drugiego języka z grupy jężyków jugosłowiańskich
- znałam Serba z mojego wydziału.Przyniósł nam raz gazete po serbsku. jak czytał ją na głos to stwierdziliśmy,że dla nas jest to nie do wymówienia.Dużo spółgłosek nierozdzielonych samogłoskami i wszystkie artykułuje się dzwięcznie i twardo. Jak umiesz wymówić w ten sposób połączenie typu spbrk to możesz próbować.