licencjat czy magisterka? (fil. hiszp.)

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszytskich miłośników hiszpańskiego :)
mam dylemat. dostalam sie na Uj na iberystyke i na Uwr na ten sam kierunek. od dawna kocham sie w krakowie, ale kusi mnie licencjat na wroclawskim i pozytywne opinie ktore slyszalam o tamtejszej iberystyce. po za tym moje niezdecydowanie i pomoc 'zyczliwych' mówiacych mi o niepraktycznosci moich studiow sprawia ze boje sie wiazac z 5 letnimi magisterskimi i mysle sobie ze gdybym ktoregos dnia zrezygnowala mam juz licencjat( w razie wybrania wroclawia).

czy jest ktos kto orientuje sie jak wyglada iberystyka na Uj?
i jeszcze.. czy faktycznie sam licencjat cos daje czy tak czy siak trzeba zrobic magisterke?

dziekuje z gory za wasze opinie.
Dwustopniowy podział studiów to z pewnością o krok w przód niż studia jednolite. Dyplom licencjata to już coś! A po nim możesz zrobić albo magisterium, albo inny kierunek. Co do samych kierunków - nie wiem, co poradzić. I UJ, i UWr mają swoją renomę, I Kraków, i Wrocław mają swój urok ;)
Życzę dobrej decyzji! Napisz, co wybrałaś :)
jednak Kraków, wiec juz zapominam o Wrocławiu, choc ten licencjat mi chodzi po glowie.. najwyzej bede starala sie o przeniesienie na licencjackie, mysle ze da sie zrobic ;) teraz tylko sie zakwaterowac i zobaczyc czym pachnie studenckie zycie.. az mnie ciarki przechodzą

dzieki ziarenko niepokoju ktore zasialas mi tym licencjatem :P. znowu zaczynam mysleć

pozdrowienia
Ale zaraz zaraz...może sie myle, ale teraz nie jest tak, ze masz mozliwosc robienia licencjatu nawet na magisterskich?? Są to zasady Procesu Bolońksiego, który juz na polskich uczelnicha obowiązuje. Na filologii tez tak musi byc. Ja dostalam sie na romańska jako drugi kierunek i mam nadzieje, ze bede mogla robic tam licencjat. tak jest na moim pierwszym kierunku, na ekonomii. Mimo, ze jestem na magisterskich, mieliśmy mozliwosc robienia licenjata na 3 roku. zreszta w programie studiów na stronie Instytutu Filologii Romańskiej jest podzial studiów na cykl podstawowy i magisterski. Szkoda byloby , gdyby nas 'usadzili" na 5 lat na magisterskich...:D
Pozdrawiam
mialoby to wszytsko sens, bo z moich dochodzeń wynika, ze Uj i UW musialyby byc jedynymi takimi uczelniami ktore nie maja licencjackich na tych kierunkach. z tego co wiem wydawalo mi sie ze licencjackie sa tylko platne. ze to jedyne dwa uniwersytety ktore z piecioletnich studiów nie zrezygnowaly. gdy rozmawialam z babka z Uj co skonbczyla italianistyke tlumaczyla mi caly tok studiow z calym tym erasmusem na czwratym roku, nie uwzgledniajac niestety po drodze licencjata. ale co ja tam wiem. jestem jeszcze kociak :) pozdrawiam
Na UWr na 100% sa licencjackie a potem uzupełniające magisterskie mozna robić ;-)
Hej! Przede wszystkim gratuluję dostania się na dwie uczelnie :) Też myślę o iberystyce za rok i waham się, tak jak ty, między Krakowem a Wrocławiem. Mam w związku z tym prośbę, jeśli mogłabyś mi napisać z czego zdawałaś maturę, lub lepiej - jakie miałaś wyniki (orientacyjnie). Wtedy mogłabym ocenić swoje szanse:) będę bardzo wdzięczna za tą informację. Możesz napisać na maila [email]
Ja tez bylabym zainteresowana takimi informacjami,jesli to jeszcze mozliwe,moj mejl [email]
NA UJ trzeba zdawać:
- rozszerzony język obcy
- rozszerzony język polski
W sumie 1[tel]= 200 pkt.
Próg w tym roku = 177.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka