Rekrutacja UWr

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |
Hej:)
Czy startował ktoś z was na filologię romańską - profil hiszpański na UWr? Orientujecie się może jaki był próg ounktowy w tamtym roku po pierwszych wynikach i po ostatecznych wynikach? Bardzo się obniżył?
Pozdro:D
ja startuje;p jakie masz wyniki?
Nie najlepsze (166), ale mam nadzieje, że w drugim naborze mi się uda:D A jak nie to trudno, pójdę na fil. romańską:D. A orientujesz się jak było w tamtym roku z progiem:D? A jak twoje wyniki?
a jest jakis drugi nabor na Uwr na fil. hiszpanska? ja startuje ale mam stara mature wiec konkurencja dla Was nie jestem:)
drugi nabor? to nie biora kolejno osob spoza listy kiedy rezygnuja juz przyjeci?
tez mam stara mature.
Somebody a ajakie masz ocenki jesli mozna wiedziec bo nie wiem czy juz moge przestac liczyc na cud moje to 4, 3, 4 takze licze na to ze reszta albo zrezygnuje albo zdarzy sie cud :) oby do srody
ja mam 175. jaki byl prog w zeszlym roku..?
moze nie powiem wam jaki byl prog, ale w porownaniu do fil francuskiej to spory, zawsze jest po 5 osob chetnych na miejsce tak minimalnie, wiec trzeba miec dobre wyniki; przelicznik matur jest bardziej korzystny dla ludzi z nowa matura - wiem to z doswiadczenia, bo studiuje w ifr;p
do srody? myslalem ze do czwartku...
wg moich obliczen mam 59 na 90 mozliwych punktow wiec rewelacyjnie niestety nie jest :( choc mogloby sie zdawac ze oceny nie najgorsze (5 5 4) no ale niestety nie zdawalem hiszpanskiego na maturze.
a cuda podobno sie zdarzaja, wiec kto wie?
hej:) mozecie mi podpowiedziec jak przelicza sie punkty na fil.hiszp. na uwr:>? bylabym wdzieczna:)...aha konkretnie chodzi mi o postepowanie w przypadku nowej matury:)
Z gory dzieki:)
rany czy na filologie hiszpan na Uwr rozmowa kwalifikacyjna ta 6 czerwca dotyczyla wszystkich czy tak jak na glownej stronie uniwerku tylko osob z matura zagraniczna blagam napiszcie bo prawie dostalem zawalu
oćko ja dostałem zawału jak sie dowiedziałem że w Polsce nikt nie słyszał o 200 wielkich Polakach co zasłuzyli sie dla Ameryki Południowej. Nawet swojego muzeum nie mają
a jak sie liczy dla starej matury bo juz nie wiem np. 4 z j. angielskiego x 0.9 itd a potem sumuje?
no dobra inf. ale ty piszesz w kontekscie pytan z rozmowy kwalif. czy w ogole z doswiadczenia bo nie kumam ???
oćko to tak ironia na temat Twojego zawału. haha
dobre :)
oćko nie zapomnij podczas egzaminu o tym:
Od XIX w. po Ameryce podróżowali i brali udział w badaniach również Polacy: I. Domeyko (1838-1884 w Chile i Peru, prowadził prace z zakresu mineralogii i geologii), P. E. Strzelecki (1834-1838 w USA, Kanadzie, gdzie odkrył złoża rudy miedzi, i w Ameryce Południowej, gł. w Brazylii - odkrył złoża surowców mineralnych), F.P. Wierzbicki (od 1834 w USA, 1849 sporządził pierwszy opis geograficzny Kalifornii w języku angielskim), J. Warszewicz (1845-1850 prowadził badania flory Ameryki Południowej i Środkowej), K. Jelski (1865-1869 badał faunę Gujany, 1869-1878 Peru), C. J. Wysocki (1872-1879 penetrował pampy argentyńskie, sporządził mapy Argentyny), J. Sztolcman (ekspedycje zoologiczne 1875-1881 Peru, 1882-1884 Ekwador), J. Siemiradzki (1882-1884 Ekwador, 1891 Patagonia, prowadził prace z zakresu geologii), R. Zuber (1886-1892 badania geologiczne w Andach Patagońskich, 19[tel]w Wenezueli, Meksyku i USA), H. Zapałowicz (1888-89 badał florę w Patagonii), T. Jaczewski (1922-39 prowadził badania zoologiczne w Brazylii i Meksyku).

1926 podróżowała samotnie po Paranie w południowej Brazylii M. Issakowa, badając owady, gł. motyle podzwrotnikowe, których bogatą kolekcję (ok. 15 tys. okazów) przywiozła do Polski. 1939 ponownie wyjechała do Brazylii kontynuować badania, w trakcie których zginęła w tym samym roku, przeprawiając się przez jedną z rzek. W Ameryce Południowej działały też polskie wyprawy wysokogórskie. Pierwsza odbyła się 1933-1934, jej uczestnikami byli: J.K. Dorawski, S.W. Daszyński, K. Jodko-Narkiewicz, A. Karpiński, S. Osiecki i W. Ostrowski. Polacy (S.W. Daszyński, K. Jodko-Narkiewicz, S. Osiecki i W. Ostrowski) zdobyli najwyższy szczyt Andów - Aconcaguę (siódme wejście, pierwsze od strony wschodniej), drogą (jedną z najtrudniejszych, zw. „drogą Polaków”) przez lodowiec, nazwany na cześć zdobywców El Ventisquero de los Polacos (Lodowiec Polaków) oraz szereg innych sześciotysięczników, m.in.: Mercedario (6770 m n.p.m. - 3. co do wysokości szczyt w Andach), Cerro de la Ramada, Alma Negra, La Mesa. Druga polska wyprawa 1936-1937 (W.H. Paryski, S. Osiecki, J.A. Szczepański, J.T. Wojsznis) zdobyła po raz pierwszy 7 andyjskich sześciotysięczników (m.in. dokonując pierwszego wejścia na drugi co do wysokości szczyt Ameryki Południowej - Ojos del Salado, 6885 m n.p.m.). ))))
odpowie mu ktos wreszcie na to pytanie o egzamin bo i mnie to nurtuje...
spoko ja juz wiem na stronie glonej napisano ze rozmowa dotyczy osob z matura zagraniczna a na stronie instytutu ze studentow na studia stacjonarne pani powiedziala ze to ich blad ze nie byli czytelni ale prawda jest taka egzamin byl dla osob z matura zagraniczna i zostali oni powiadomieni mailowo takze nic sie nie stresuj :)
mysle ze wlasnie tak - najpierw sie mnozy oceny przez te ulami a potem sumuje wyniki tego mnozenia
No dobra, pochwalcie się teraz kto się dostał i jaki był próg. Ja do grona szczęśliwców nie należę :(
dostać się można było jak się miało 167, 6 punkta. Nie rozszyfrowałam jednak jeszce jak to się przekłada na dzienne i wieczorowe:P
Ten próg to chyba na dzienne?
A jak liczono te punkty, co brano pod uwagę?
(w przypadku nowej matury)
Zdaje mi się, ze tu chodzi o zaoczne też:) Ja niestety się nie dostałam:( Jak myślicie, ile osób z pierwszej 80-tki może zrezygnować?
A wydaje mi się ze tu chodzi o zaoczne tez, dlatego ze ja mialam 165 punktów i 84 miejsce:(
niestety somebody wiem co czujesz ja tez sie nie dostalem
o zaoczne tu nie chodzi bo na Uwr sa tylko dzienne licencjackie a zaoczne sa dla 4 i 5 roku jako uzupelniajace
Faktycznie:) W takim razie wydaje mi się, że próg musiał być wyższy niż 170 punktów:(
co robicie teraz idziecie do prywatnej szkoly we Wroclawiu WSF ?
A co brano pod uwagę i w jakich proporcjach?
Polski rozszerzony + język obcy rozszrzony?
Czy jak?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |