Iberystyka jako drugi kierunek (umcs)

Temat przeniesiony do archwium.
Amigos!

Studiuję anglistykę (II rok) na KUL'u. Mam zamiar w przyszłym roku ugryźć drugi kierunek i zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów iberyjskich na UMCS. Miałem 4 lata łaciny (kutaśne przeżycie), a jakieś podobieństwo z Hiszpańskim jest, liczę więc, że byłoby to na moją korzyść.

Nie wiem jeszcze czy będę robił magisterkę z anglistyki w Lublinie, więc zwracam się do Was z zapytaniem: czy warto podejmować studia iberystyczne z zamiarem przerwania ich po jednym roku nauki? Czy przez rok można opanować język na tyle, aby móc prowadzić proste konwersacje?

Uprzedzając, nie chcę tych studiów traktować jako kursu językowego, mam przyjaciół z Hiszpanii i Portugalii, więc kultura, historia i reszta inwentarza również mnie interesuje.
szczerz mówiąc to by było nie fair,pomyśl ze na twoje miejsce chciałby się dostać ktoś,kto jednak chce ukończyć te studia,jesli jestes taki chłonny wiedzy to idź na kurs i nie zajmuj miejsc.i tak jest się trudno dostac na iberystyke,a dzieki takiej postawie,jaka ty prezentujesz życie przyszłych studentów wcale nie jest lżejsze,bo tak sie składa że pisze w tym roku mature i gdybym nie dostała sie na te studia tylko dlatego,ze komuś przede mną chciało się postudiowac rok tylko to bardzo bym sie wkurzyla.
konkurencja jest fair. selawi, przyloz sie kajeczko2008 do matury i zdaj jak najlepiej.

wracam do pytania.
owszem jest fair,jesli przyświeca ta sama idea!
Co to za bełkot?;] Nikt Ci nie zabrania samej 'zabrać' komus miejsce gdy będziesz chciała. Takie prawa rynku, inni napewno się na Ciebie nie będą oglądać. Nie miej o to do nikogo żalu, tylko sama się staraj być najlepsza.

Proszę o odpowiedź ludzi zorientowanych w temacie.
Przez rok nauki na hispanistyce jesteś w stanie opanować hiszpański, tak abyś mogła się dogadać. Jednak, tak jak napisała kajeczka2008, sądzę, że nie ma sensu wybierać studiów na rok, tylko dla własnego kaprysu. Jak zrobisz, to już twoja sprawa, ale miej na uwadze, że przez to, że ty będziesz chciała sobie postudiować rok, ktoś nie będzie mógł robić tych studiów w całości.
W pierwszym poście napisałem, ze jeszcze nie wiem czy na rok, czy na dłużej. Dziękuję za odpowiedź.

I ja chłop prosty jestem, sorry za konfuzję z płcią;]
Perdon amigo,ale chyba jestem troche zorientowana w temacie bo tak sie składa,że jestem zainteresowana iberystyką i byłam na UMCS,gdy było spotkanie z wykładowcami i prezentacja kierunków,jakbyś był nie musiałbyś pytać się o to na forum.I cały zas potwierdzam i trzymam się opinii,że to nie fair zajmowac miejsce komós tylko na rok,jeżeli na dłuzej bądź cały okres studiowania,owszem.
Nie fair to delikatnie powiedziane, też w tym roku piszę maturę i myślę,że to głupota i egoizm.... ale poczekajmy wszyscy do rekrutacji, nie ma co łapać ryb bez wody... Kajeczka2008 nie wiesz czy zwiększono liczbę miejsc na UMCS-ie w tym roku czy nadal pozostaje 36?
Przepraszam za szczerość, okropna cecha;] Miałem oczywiście na myśli ludzi, którzy to znają z, ekhm, autopsji. Na prezentacji stawić się nie mogłem. Nie wiem, czy powinienem brnąć w temat "gry fair", ale ok.

Podobna sytuacja: ja swego czasu sam sie nie dostalem tam, gdzie chcialem. Bylo na rozmowie kwalifikacyjnej wiele osób, które postudiowały rok w kolegium, podciągnęły maturę i zdawały drugi raz, z lepszym wynikiem ode mnie. "Nożesz zabrali mi miejsce paskudnicy, a przeciez mogli sobie konczyc kolegium..." Nie fair! Nie fair!

Gdy już znajdziecie się na studiach i trzeba będzie powoli zacząć myśleć o karierze to same zrozumiecie.

Życzę dostania się na wymarzony kierunek, pozdrawiam.
Siemanko,Wiesz co, gdy tam byłąm to były dwie panie profesor i kilka studentek i mówiły,że iberystyka to cholernie oblegany kierunek,że jeżeli ktoś chce to może iść na romanistykę,bo tam nawet musieli łączyć grupy w tamtym roku,bo tak mało było chętnych. Czytałam fgdzieś na forum,że w tamtym roku zwiększyli,ale czy tak samo będzie w tym to nie mam pojęcia.Pocieszam się jedynie,że na UMCS jest więcej miejsc na iberystyke,niż na innych uczelniach,bo np na UJ jest 30 miejsc....
A jakie masz wyniki z matury ? wiesz bądz co badz to jest nie fair jesli dla swojej rozrywki niszczysz komuś marzenia , kto o tych studiach marzy od kilku lat .A co do pyt na temat znajomosci języka : no niestety z tego co słyszałam kilka razy na UMCS ogolnie trudno nauczyc sie dobrze języka od podstaw by tak po roku umieć w miare komunikatywnie. A co do zajęc :nie wiem czy wiesz ale można tylko opuscić 2 zajęcia .Zajęcia są w kosmicznych porach (np w tym roku 1 semestr o ile sie nie myle łacina od 8 do 9 pozniej przerwa do 14 od 14 PNJH i od 17 do 20-21 reszta ;/
Czasem trudno sie przestawic .A jak stoisz z hiszp ?Podst zwroty ?A portugalski? Cos czy nic ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Brak wkładu własnego