Studia na UŚ

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

W roku 2011 zdaje maturę, z ukierunkowaniem na dostanie się na Uniwersytet Śląski. Tutaj pojawiają się moje pytania. Po pierwsze: czy matura z j. polskiego wlicza się w punkty? A co z maturą ustną?. Po drugie: czy mam jakąkolwiek szansę pisząc rozszerzony angielski i podstawowy hiszpański?(chodzi mi głównie o tą podstawę hiszpana, czy nie będzie za mało). Po trzecie: czy matury ustne także wliczają się do punktów na studia?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
Oczywiście w poście powyżej chodzi o filologię hiszpańską ;)
Witaj,

z tego, co się orientuję, to punkty z matury z j. polskiego wliczają się przy rekrutacji na filologię hiszpańską na UŚ, zarówno z części pisemnej, jak i ustnej,
jeśli bardzo dobrze (podkreślam, bardzo dobrze) zdasz maturę rozszerzoną z angielskiego (pisemną i ustną), to masz szansę dostania się na wybrany kierunek, nawet bez zdawania na maturze hiszpańskiego,
jeśli chodzi o maturę z j. hiszpańskiego, na pewno pomoże, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci, na ile, ponieważ sama składałam podanie z samym angielskim,
Jestem pewna, że pomoże Ci ktoś, kto dostał się na UŚ w tym roku,
Pozdrawiam :)
Cytat: Zajcu151
Witam,

W roku 2011 zdaje maturę, z ukierunkowaniem na dostanie się na Uniwersytet Śląski. Tutaj pojawiają się moje pytania. Po pierwsze: czy matura z j. polskiego wlicza się w punkty? A co z maturą ustną?. Po drugie: czy mam jakąkolwiek szansę pisząc rozszerzony angielski i podstawowy hiszpański?(chodzi mi głównie o tą podstawę hiszpana, czy nie będzie za mało). Po trzecie: czy matury ustne także wliczają się do punktów na studia?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

hej ho :) jestem tegoroczna

1) najlepiej dowiadywać się u źródła, tym bardziej, że na stronie UŚ kryteria na rok 2011/2012 już się pojawiły
oto strona: http://kandydat.us.edu.pl/

2) w momencie gdy zdajesz angielski rozszerzenie i hiszpański podstawę - liczą Twój lepszy wynik, tzn. Twój wynik z rozszerzenia liczony jest razy 1,5, a z podstawy razy 1,
nie wiem, czy w przyszłym roku liczą język polski, ale w moim przypadku brano pod uwagę język obcy - i ustni i rozszerzony
spokojnie możesz zadzwonić do sekretariatu IFR, panie tam wszystko wytłumaczą :)

3) jeśli chodzi o wyniki, to z 280 chętnych, zakwalifikowano do przyjęcia około 50 osób, ale od 1 października pojawiło się 25 osób :)
z matury trzeba mieć coś koło 100% z ustnego i minimum 80% z pisemnego, oczywiście to wszystko rozszerzenie

Powodzenia! :)