Studia (mgr) w Hiszpanii dla Polaków

Temat przeniesiony do archwium.
Buenas!
Witam wszystkich ;) moje pytanie do Was: czy mieliście do czynienia ze studiami w Hiszpanii? Nie mówię o Erasmusie.
W tym momencie będę kończyć moje licencjackie w Polsce i zastanawiam się nad magisterką w Hiszpanii. Z tego co przeglądam różne strony, studia tam są zawsze płatne, a o jakiekolwiek stypendia ubiegać się można dopiero po roku studiowania. Ja myślę nad magisterką i z tego co przeanalizowałam, bardziej ekonomiczne wydaje się wciąż studiowanie w Polsce i wyjazd na Erasmusa.
Proszę o jakiekolwiek odpowiedzi na temat możliwości uzyskania stypendiów lub w ogóle studiowania w Hiszpanii para extranjeros.
Gracias!

Hola,

Ja planuję wyjazd na całe studia do Granady, teraz jestem w klasie maturalnej.
Z tego co wiem, np. na uniwersytecie w Granadzie, można dostać dofinansowania na jedzenie, książki, transport. Inny rodzaj stypendium dostają osoby, które zdały maturę dwujęzyczną.
Może tutaj coś znajdziesz -> http://www.mecd.gob.es/servicios-al-ciudadano-mecd/becas-ayudas.html Jeśli chodzi o papierkową robotę to nie mam pojęcia jak to wygląda w przypadku osób, które już zaczęły studia. Tutaj powinny być jakieś info: http://portal.uned.es/portal/page?_pageid=93,25451830&_dad=portal&_schema=PORTAL#

Może ktoś z Was wybiera się też na studia do Granady ??
A po jaką cholerę ci te studia w Hiszpanii i to jeszcze w takiej dziurze jak Granada? Wiesz ilu magistrów jest w Hiszpanii bez pracy? Już logiczniej myśli autorka tematu. W Polsce w każdej firmie liczy się zaawansowana znajomość języka więc zaliczenie DELE C2 daje to samo co dyplom filologii. Chyba że ktoś chce uczyć w szkole...
Studia w Hiszpanii maja sens gdy już masz kontakt i promesę pracy w Polsce w konkretnej branży i firmie hiszpańskiej lub w polskiej ściśle współpracującej z Hiszpanią.
1)Nie pytałam nikogo o zdanie w sprawie tego czy warto tam studiować czy nie.
2)Wcale nie uważam, że jest to dziura.
3)Nie planuję pracy w Polsce.

Muchas gracias
Studia są płatne i w zeszłym roku podnieśli stawki niestety. Kiedyś za rok studiów na UCM w Madrycie płaciło się trochę ponad 600 euro. Teraz obawiam się, że nawet koło 1000. O stypendium można się ubiegać, ale przyznają coraz mniej ze względu na kryzys :( Jeśli system jest taki sam jak kilka lat temu, trzeba ubiegać się, aby zaliczyli ci przedmioty (tłumaczenia przysięgłe programów, ocen, etc.). Nie zaliczają całych trzech lat. Zaliczają tylko niektóre przedmioty i studia trzeba powtarzać. Jeśli naprawdę masz ochotę to warto, bo program siłą rzeczy nie jest taki sam jak w Polsce. To tak jak studiować polonistykę w Polsce lub zagranicą. Ale nie wiem czy przez wprowadzenie tutaj grado coś się zmieniło i może teraz jest trochę łatwiej. Na stronie uniwersytetu w Granadzie na pewno jest informacja: http://www.ugr.es/.
Tutaj znajdziesz informację na temat wymogów aby kontynuować studia na UCM: http://www.ucm.es/continuar-estudios-iniciados-en-el-extranjero
Hola,
trafiłam tutaj przez przypadek, akurat też zastanawiam się nad studiowaniem w Hiszpanii, dokładniej w Granadzie. Na razie nie wiem czy całe studia, czy magisterke tylko. Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda z certyfikatem DELE, jest on konieczny by rozpocząć studia? Planuje zdawać dopiero w maja i wiem jak długo się czeka na wyniki dlatego pytam. Proszę również o informacje osób, które studiują w Hiszpanii, jak to wygląda dokładniej, czy warto i jakie są koszty utrzymania. ?
z tego co wiem, nie trzeba zdawac egzaminow jezykowych
Certyfikat DELE nie jest konieczny. Jak juz pisalam, studia trzeba powtarzac, bo nie uznaja pelnych lat, tylko poszczegolne przedmioty. Zaplata za rok studiow wynosi jakies 1000 euro (za uznane przedmioty tez trzeba zaplacic, ale mniej). Samo zalatwianie to bardzo duzo papierkowej roboty i tez koszty, bo program studiow, indeks i program kazdego przedmiotu musi byc przetlumaczony przez tlumacza przysieglego, ktory jest zarejestrowany w Hiszpanii. Trudno podac dokladnie koszty utrzymania, ale moge napisac ile kosztuje np. wynajem pokoju i bilet miesieczny. Mieszkam w Madrycie i ceny podam tutejsze. Granada jest duzo tansza. Wynajem pokoju to jakies 2[tel]euro na miesiac (koszty wody, etc. czasem juz wliczaja, a czasem placi sie osobno, zalezy). Bilet miesieczny to 54,60 € (normalny na strefe A), albo 35 € (jesli masz mniej niz 23 lata). A czy warto? Warto, ale tez zalezy. Jesli chcesz poznac hiszpanski od podszewki, interesuje cie specjalizacja scisle jezykowa, etc. to owszem, warto. To studia czysto filologiczne, dla milosnikow tego jezyka. Jesli szukasz czegos bardziej praktycznego, zwiazanego z tlumaczeniem, albo tylko chcesz podszkolic jezyk, to nie warto. Do podszkolenia jezyka wystarczy dobrze przemyslany pobyt.
Jesli macie jeszcze jakies pytania, to piszcie smialo. Na nadmiar wolnego czasu nie narzekam, ale od czasu do czasu tutaj zagladam.
Hej ja też jestem zainteresowany mgr w Hiszpanii. Czy ktoś mógłby na priv napisać jaki jest między innymi koszt takiego studiowania, ile trwają studia itp...Czy hinorowany jest polski dyplom aby móc robić mgr (master)? Z góry dziękuję.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie