portugalski w E S K K

Temat przeniesiony do archwium.
Czy uczył sie ktoś z Was portugalskiego w ESKK? Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Trudno wierzyć w to , co o samym kursie pisze na swoich stronach Szkola.
To nie wierz. Szkoła prowadzi kurs portugalskiego od ok. dwóch lat. Z pewnościa jest kilka osób, które uzbierały juz komplet materiałów, ale czy skończyły kurs nie jestem juz taki pewien. W nauce języków panuje tzw. "gorący zapał". Komus wydaje się, że podoba mu się jakiś język, kupuje podręcznik, zapisuje się na kurs, a po tym z każdym dniem zapał mu przechodzi. Uczęszczałem na kurs "prawie służbowy". Na początku zapisało się 12 osób (kurs odbywał się w godzinach pracy i był finansowany przez pracodawcę), do końca semestru wytrwało 6 osób, a na drugi semestr oprócz mnie zapisał się tylko dyrektor, ale na zajęcia już nie przychodził. Po miesiącu zrezygnowała lektorka. Podobnie jest na kursach korespondencyjnych, początki są ciekawe, ale napisać 5-tą pracę kontrolną jest już trudno, a może się nie chce.

Jeśli znasz się na tyle, że wierzysz w swoją silną wole, w to, że codziennie będziesz mógł i chciał poświęcić na naukę conajmniej godzinę i nikt nie będzie Ci przeszkadzał w powtarzaniu słówek i zdań za magnetofonem (lub DISCmanem, to się zapisz. A po roku napisz jak Ci idzie. Ja bedę trzymał kciuki za Twoje powodzenie.


P.S. Twierdzenie, że "wystarczy 15 minut nauki dziennie" jest oczywiście sloganem reklamowym. Nie wystarczy!
Ponawiam pytanie. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z ESKK?Chodzi mi szczególnie o portugalski. Rozumiem ,ze trzeba mieć samozparcie i uczyć sie regularnie, być zmotywowanym, ale czy w ogole jest mozliwe opanowanie języka bez konwersacj.
bez konwersacji ani rusz, ale masz przeciez net, sciagnij MSN, wchodz na chaty, forum, sluchaj radia itp. ESKK pomoze, bo niewiele na naszym rynku ksiazek do portugalskiego ( ponownie w internecie)
www.portugalski.blog.onet.pl
Kurs na stronie BBC
http://www.bbc.co.uk/languages/other/portuguese/talk/

przelicz sobie cene w ESKK -> 20 mies x39. 60 to około 800 zł....