VI LO KRK

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, czy jest tutaj ktoś, kto chodzi do VI lo w krk ?
Chciałabym zapytać o kilka szczegółów, zamierzam się tam wybrać w roku 2012/2013.
Nie uczyłam się hiszpańskiego, ale baardzo bym chciała. Czy nie znając wgl hiszpańskiego mam szanse "przeżyć" w tej klasie wstępnej dwujęzycznej z hiszp (- tzn. czy hiszpański w tej klasie jest od podstaw)? Czy wybierając tą klasę pisze się ten test w czerwcu(- jak tak, to czy z hiszpańskiego)? Jakie są tam jeszcze rozszerzone przedmioty i czy jest angielski (-oczywiście w tej klasie) ?? Proszę o odp :-))
No tak , dziękuję ;)) ale ten test wstępny pisze się tylko z angielskiego , tak ??
Również zastanawiam się nad tą samą klasą, wstępnie co prawda, ale i tak mam podobne pytania - wątek, do którego został podany link jest, szczerze mówiąc, dość stary i wypowiadają się w nim głównie osoby, które skończyły tę szkołę ładnych parę lat temu, więc może warto by było zostawić ten - może w nowszym wątku wypowiedzą się nowsi absolwenci? Nie mam oczywiście nic przeciwko tym starszym, ale jednak stan szkoły mógł się przez tę niemal dekadę zmienić, więc... Oj, no - dołączam się do pytania i wraz z autorką tematu będę wdzięczna za wszelkie opinie na temat klasy - bo jak coś dla mnie również byłby to niemalże pierwszy kontakt z hiszpańskim. :)
Oo, cieszę się że nie jestem sama :) ja np mam ogromny problem z wyborem klasy, a tu czerwiec coraz bliżej ;/ Na coś muszę się zdecydować, a boję się że sobie nie poradzę z językami w VI ... Także za wszelkie (nawet te najmniejsze) podpowiedzi i opinie będę bardzo, ale to bardzo wdzięczna. ;-))
A więc tak, test który się pisze na początku roku dotyczy waszych predyspozycji językowych, nie pisze się testu z języka (żadnego, ani hiszpańskiego, ani angielsiego) choć mogą się pojawić na tym tescie inne języki np. czeski, słowacki, albo w ogoóe nie istniejący język(wymyślony na potrzeby testu), ale tak jak mówie, nie ma się czym martwić, test dotyczy tego czy macie predyspozycje do ogarnięcia takiej ilości materiału, w tak krótkim czasie (w ciągu roku macie opanować hiszpański na poziomie B1, aby móc dalej uczyć się w tym języku, głównie historii, geografiii i literatury hiszpańskiej) więc po roku znacie hiszpański na poziomie komunikatywnym, spokojnie dogadacie się z Hiszpanami ;) Wiele osób, tak jak ja przychodzi do tej klasy z zerową znajomościa języka i zaczynają od początku, jedni radzą sobie świetnie inni trochę gorzej, ale nie jest źle :)Po 7 miesiącach nauki rozumiem już naprawdę dużo...ale są też takie osoby, które kontynuują naukę języka...jesli macie jeszcze jakieś pytania piszcie i zapraszam oczywiście na dni otwarte VI LO :)
A i w klasie 0 nie ma języka angielskiego, nauka angielskiego zaczyna się dopiero od klasy 1.
dzięki ;)) ten angielski, to też jest rozszerzony czy tylko tak ? a żeby się dostać, wystarczy test napisać tak na ok 60%, czy punkty z testu dolicza się do tych z gimnazjum ? a jak z nauczycielami ? :-)
Cytat: _Grzywcia_
dzięki ;)) ten angielski, to też jest rozszerzony czy tylko tak ? a żeby się dostać, wystarczy test napisać tak na ok 60%, czy punkty z testu dolicza się do tych z gimnazjum ? a jak z nauczycielami ? :-)

wiesz, skoro wybierasz klase z wykładowym hiszpańskim, to jest to równoznaczne z tym że to ten jezyk wybierasz jako język rozszerzony, chodź teraz wchodzi ta nowa "reforma" od siedmiu boleści i w sumie nic jeszcze nie wiadomo, jest nadzieja że angielski może być rozszerzony, ale i tak na hiszpański będzie kładziony duży nacisk...ten test to nie wiem na ile procent trzeba napisać, nawet sama nie wiem ile z niego miałam, po prostu go zaliczyłam i w tym przypadku było tak że liczyły się tylko punkty uzyskane z testu i za oceny, jak bedzie w tym roku, nie jestem w stanie ci powiedzieć....nawet chyba sama dyrekcja jeszcze nie wie na jakich zasadach odbędzie sie rekrutacja...
A nauczyciele...tu opinie są podzielone jedni są fajni...inni trochę mniej...ja osobiście trafiłam na bardzo fajne nauczycielki :)
Aha , w sumie to w każdej szkole są nauczyciele i fajni i troszke mniej fajni.. Ale jakoś się da przeżyć :) Dziękuję :))
Taka uwaga - skoro "boisz się, że sobie nie poradzisz z językami" to po jaką cholerę idziesz do liceum JĘZYKOWEGO ? Kierunek nauki nalezy wybierac według swoich predyspozycji, zdolności, zamiłowań, itp. Albo masz zdoności językowe albo nie. Jeśli płynnie i rozumnie mówisz po angielsku i znasz analitycznie gramatykę , a po tylu latach nauki powinnas, to znaczy, że sobie z hiszpańskim poradzisz tak jak i z innym jezykiem.
Ale to "się ma" albo "się nie ma", tak samo jak wrodzoną inteligencję i inne przymioty.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Sólo en español

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia