Szkoła językowa - Hiszpański - śląsk

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
Poszukuje dobrej szkoły jezyka hiszpańskiego okolice Katowic, Dąbrowy, Sosnowca.
Czy ktoś może się wypowiedziec o Profi Lingua / Porto Alegre/ Translatorze ?

Przejrzalam cale forum lecz ostatnie wpisy mamy z 2006 roku...
Cytat: traszkacyk
Witam :)
Poszukuje dobrej szkoły jezyka hiszpańskiego okolice Katowic, Dąbrowy, Sosnowca.
Czy ktoś może się wypowiedziec o Profi Lingua / Porto Alegre/ Translatorze ?

Przejrzalam cale forum lecz ostatnie wpisy mamy z 2006 roku...

Cytat: traszkacyk
Witam :)
Poszukuje dobrej szkoły jezyka hiszpańskiego okolice Katowic, Dąbrowy, Sosnowca.
Czy ktoś może się wypowiedziec o Profi Lingua / Porto Alegre/ Translatorze ?

Przejrzalam cale forum lecz ostatnie wpisy mamy z 2006 roku...

Hej! Wybacz, że dopiero teraz odpisuję na Twoje pytanie, ale nie zaglądałem tutaj ze względu na to, że postanowiłem się zapisać i wówczas opinie były już zbędne. Ze względu na zbyt liczne grupy w Profi Lingua i wiele niepochlebnych opinii na temat tej szkoły, zdecydowałem się na to Porto Alegre. Co do samej nauki języka to jestem zachwycony. Podręcznik, będący de facto skryptem, nie jest monotonny i wymaga od nas wielu umiejętności i co chwilę przystosowywania się do nowych sytuacji, co bardzo mi odpowiada - spontaniczność trzeba ćwiczyć, wszak nie wiadomo co nas może za granicą spotkać. Zajęcia prowadzi Karolina, która jest świetna w tym, co robi. Od razu widać, że wie, jak (jeśli chodzi o naukę języków obcych) pracują nasze mózgi, jak je trenować (choć przy Karolinie "trenować" to zbyt łagodne określenie). Jest bardzo ambitna i potrafi zmotywować do pracy. Zajęcia są bardzo różnorodne, prócz pracy takiej typowo podręcznikowej w ciągu lekcji organizowane są różnego rodzaju językowe zabawy, dzięki którym przede wszystkim słownictwo bardzo szybko jest utrwalane. Poza tym system powtórek z lekcji bieżącej i poprzedniej również jest bardzo zróżnicowany, a ponieważ jest to kurs intensywny, to i pracy trzeba trochę w tę naukę włożyć.

Grupa liczy sobie 8 osób, zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu (po 3 45-minutowe lekcje). Niby siedzenie przez 2:15 minut to trochę długo, ale jeszcze ani razu czas się nie ciągnął i mimo braku przerw, te zabawy językowe i prowadzenie rozmówek z hiszpańską muzyką w tle, oglądanie filmów itd. są idealnymi przerwami odprężającymi mózg.

Co do zastrzeżeń to te również się znajdą, ale dotyczą już nie nauki, ale samej szkoły. My mamy zajęcia w sali, która jest stosunkowo mała i nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Jest dość smutna, a ławki mało wygodne (takie w stylu amerykańskich z ruchomym blatem) i małe. Widziałem jednak, że sala, w której zajęcia ma inna grupa jest znacznie fajniejsza i stoliki takie zwyczajne, na których można trochę rozłożyć. U nas to co chwilę coś komuś spada.

Ale to już szczegóły. Jeśli chciałabyś uzyskać więcej informacji, to chętnie się nimi podzielę. :)
edytowany przez Lukas861: 10 lip 2012
Polecam szkołę effectiva..byłam u nich na kursie z angielskiego i hiszpańskiego..fajna szkoła, małe grupy i kompetetntni nauczyciele..bardzo dużo praktycznego języka co dla mnie np. było bardzo istotne

 »

Pomoc językowa