Erasmus Sevilla 2008/2009

Temat przeniesiony do archwium.
Witam , czy ktoś w tym roku wybiera się do Sevilli?
ja nie, ale to ładne i cholernie upalne miasto ;) właśnie wrócilam ;)
No dzisiaj jest z 40 z pewnoscia jak i wczoraj:) po prostu smazalnia:)
a ja się wybieram we wrześniu do Sevilli na Erasmusa :)
super!!! ja będę tam w pierwszym semestrze. a myślałaś już o jakimś mieszkaniu? gdzie szukasz? ja jeszcze za to sie nie zabrałam, ale chyba najwyższa pora bo czas ucieka, a wolę to mieć wcześniej załatwione...
hola hola, pozdrawiam z Sevilli. Ja radze ogladac sie za mieszkaniem w polowie sierpnia, i tak nic wczesniej nie zalatwisz jak nie zaplacisz fianzy, tzn. kaucji:) Ja np. przyjechalam tu 13 maja, i mialam ogromne problemy ze znalezieniem mieszkania, bo albo chcieli zebym zaplacila kaucje na poczatku maja w ciemno, bo oni nie moga czekac 2 tyg. albo mieszkanie od czerwca i 2 tyg. w jakim hoteliku, co na jedno wychodzi, jakbym placila za caly maj. No ale na szczescie udalo mi sie znalezc osobe ktora poczekala do mojego przyjazdu, mieszkanie wybralam w ciemno nie mialam nawet zdjec, ale okazalo sie super. Najlepiej przyjechac sobie tydzien, albo 2 tyg. wczesniej i tu poszukac i popatrzec, bo nie ma to jak zoaczyc mieszkanko przed zamieszkaniem mimo wszystko. Ja np. mialam niespodzianke, w postaci psa w mieszkaniu, no ale jest. ok:)
Polecam przez ten wczesniejszy czas zamieszkac w alberge de juvenil, nie pamietam teraz stronki, ale jak wpiszesz alberge de juvenil sevilla, i jeszcze dodasz calle isaac peral to ci wsykoczy bez problemu, mozesz zadzwonic i zarezerwowac sobie pokoik, cena za nocke 15 euro. Wiec jeszcze nie tak drogo:)

Jesli macie jakies pytania to zapraszam tu albo na maila [email] albo [gg] .

Bylam w zeszlym roku tu na erasmusie, a teraz sie przeprowadzilam na stale:)
Besitos i rzeczywiscie goracoooooooooo. a w sierpniu ponoc jeszcze gorzej, uff, ale jakos przetrzymam, Sorki ze sie tak rozpisalam.

PAPA ta luego jak to mowia Sevillanos
Hej :)

No myślałam o mieszkaniu ale narazie to pozostaje jedynie przeglądanie ofert na internecie. Też myślę że jeszcze może za wcześnie jak dla nich bo większość poszukuje lokatorów już od teraz, a ja będę w Sevilli 24 września. Jadę jeszcze z 4 innych ludzi z mojej uczelni.
Jak coś to podaję ci mojego maila : [email]

Pozdrawiam
Apropo - byłam w tamtym roku - lipiec, sierpień, wrzesień w Sevilli i jest NAPRAWDĘ gorąco tylko że to się inaczej odczuwa niż u nas- tam wszędzie jest klimatyzacja no i powietrze bardziej wilgotne. Ale szczerze mówiąc - jak dla mnie bomba :)
to ja sie odezwe na maila. Besitos
Ja też się do Was odezwę na maila! dzięki!! :)
Cześć :) czy ktoś mógłby mi napisać od kiedy zaczynają się zajecia dla erasmusowców na universidad de sevilla..od początku września czy października ?? Trzeba tam przyjechć wcześniej żeby się zarejestrować czy coś w tym stylu ??? ;) dziękuję za odpowiedź ;]
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa